Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


16.03.15
2055 10 Печатать

Нормы о возможности превышения лимита кассы не применяются в отношении финпомощи

   Постанова ВАСУ від 11.02.2015 № К/800/66580/13
   
   На відміну від судів попередніх інстанцій, ВАСУ визнав правомірним накладення на підприємство штрафних санкцій за перевищення ним установленого ліміту каси.
   
   У силу вимог пункту 2.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637 (далі — Положення № 637), підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов’язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки.
   
   Висновок судів про відсутність у діях платника порушень наведеної вище норми мотивований посиланням на пункт 2.10 Положення № 637. За його змістом підприємства можуть зберігати у своїй касі готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці, а також пенсій, стипендій, дивідендів (доходу), понад установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку.
   
   У цьому ж разі готівкові кошти були отримані підприємством від фізособи як фінансова допомога, що виключає можливість застосування пункту 2.10 Положення № 637 до розглядуваних правовідносин. Навіть якщо відповідні кошти, що знаходилися у касі підприємства, згодом (на четвертий день) були виплачені працівникам як заробітна плата.
По материалам Головбух 24
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Валентина
17.03.15 09:12

Странное решение ВАСУ. В Положении № 637 вроде четко написано: "1.2. У цьому Положенні нижчезазначені терміни вживаються в такому значенні: ...готівкова виручка (виручка) - сума фактично одержаних готівкових коштів від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і позареалізаційні надходження; ...позареалізаційні надходження - надходження від операцій, що безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна (включаючи основні засоби, нематеріальні активи, продукцію допоміжного та обслуговуючого виробництва), у тому числі погашення дебіторської заборгованості, заборгованості за позиками, безоплатно одержані кошти, відшкодування матеріальних збитків, внески до статутного капіталу, платежі за надане в лізинг (оренду) майно, роялті, дохід (проценти) від володіння корпоративними правами, повернення невикористаних підзвітних сум, інші надходження; 2.10. ...Підприємство має право зберігати в касі готівку для виплат, які належать до фонду оплати праці та здійснюються за рахунок виручки, понад установлений йому ліміт каси протягом трьох робочих днів з дня настання строків цих виплат у сумі, що зазначена в переданих до каси відомостях на виплату грошей" Т.е. "внереализационные поступления" в виде займа от физлица - это такая же "готивкова виручка (виручка)" как и просто выручка за товары. Поэтому накапливать ее в кассе в течение трех рабочих дней Положение № 637 не запрещает, а прямо разрешает. За плательщика - обидно...

Ответить
  • Lolico
17.03.15 10:11

и вот куда идти потом с таким решением васу..

Ответить
  • Людмила
17.03.15 11:58

Полностью согласна с Валентиной. Как же тогда быть, если все время руководствовался Положением №637 пн. 2.10 часть 2 "Підприємство має право зберігати в касі готівку для виплат, які належать до фонду оплати праці та здійснюються за рахунок виручки, понад установлений йому ліміт каси протягом трьох робочих днів з дня настання строків цих виплат у сумі, що зазначена в переданих до каси відомостях на виплату грошей" и в кассе часто оставалась часть финансовой помощи для выплаты зароботной платы на следующий день?

Ответить
  • 12345
17.03.15 12:31

А можно ли принять в один день в кассу в/ф помощь в сумме до 10 тысяч гривен, выдать сотруднику в подотчет, а на другой день принять из подотчета и выдать зарплату работникам?

Ответить
  • ***
17.03.15 12:37

Ну конечно можно.

Ответить
  • екатерина
17.03.15 12:59

А если на предприятие возвращается фин помощь беспроцентная от сотрудника и в этот же день идет выплата з/п, то я могу ее не вносить на расчетный счет, а сразу выплачивать з/п из полученных денег? А то я так постоянно делаю-это не нарушение?

Ответить
  • Светлана
17.03.15 19:45

Екатерине Можете принять и выдать зарплату без внесения на счет . Нарушения НЕТ.

Ответить
  • Вискас
17.03.15 20:46

А чему Вы удивляетесь? Бюджет же наполнять нужно. Вот и ВАСУ к этому благому делу подключился. Единственное чего не могу понять, так это почему ВФП нельзя было принять в день выплаты ЗП? Зачем усложнять было?

Ответить
  • вги923
18.03.15 07:13

А можно финансовую пмощь полученуюна р/сч вернуть из кассы и получить новую в одни день по кассе? Просто столько изменений может и этот вопрос где -то прописан: возврат на р/счет обязателен или еще что-нибудь?

Ответить
  • Бонд
18.03.15 12:03

Валентина! 2.10. Предприятия имеют право хранить в своей кассе наличные, полученные в банке для выплат, относящихся к фонду оплаты труда, а также пенсий, стипендий, дивидендов (дохода), сверх установленного лимита кассы в течение трех рабочих дней, включая день получения наличных в банке. - т.е. 3 рабочих дня! А в статье оговорено Навіть якщо відповідні кошти, що знаходилися у касі підприємства, згодом (на четвертий день) були виплачені працівникам як заробітна плата.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям