Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


28.03.15
1065 1 Печатать

Нацбанк поддержал НАБУ в том, что контролирующие органы не должны проверять в банках правильность ведения учета и определения финрезультата по МСФО

   Національний банк України (НБУ) підтримав Незалежну асоціацію банків України (НАБУ) щодо недоцільності функцій контролюючих органів здійснювати перевірку правильності ведення банком бухгалтерського обліку відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ), правильності та повноти визначення доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування згідно з МСФЗ. Про це говориться у листі-відповіді регулятора.
   
   «Національний банк України неодноразово наголошував на недоцільності запровадження зазначених функцій органів Державної фіскальної служби України стосовно перевірки відповідності даних фінансової звітності банків вимогам МСФЗ зважаючи на їх перевірку Національним банком України та законодавчо встановлену обов’язковість аудиту річної фінансової звітності банків. Внаслідок дублювання контрольних функцій різними органами можуть виникати ситуації надання протилежних висновків у частині відповідності вимогам МСФЗ оціночних суджень банку та його фінансової звітності (її окремих показників). Свої пропозиції стосовно виключення цих прав контролюючих органів Національний банк України надавав у тому числі під час розгляду законопроекту про податкову реформу», — говориться у листі НБУ.
   
   При цьому у ньому зазначено, що перевірками, проведеними Національним банком України може бути охоплений не весь період, що перевіряється контролюючими органами, а також не всі види операцій. Тому відповідність фінансової звітності банку вимогам МСФЗ, насамперед, має підтверджуватися в аудиторському висновку.
   
   Разом із цим, в НБУ вважають, що у законодавстві чітко потрібно визначати права контролюючих органів стосовно можливості коригувати об’єкт оподаткування, визначений банком, на підставі даних фінансової звітності, до якої аудитором висловлено модифіковану думку. Тобто, це може бути, коли аудитор на основі отриманих аудиторських доказів зробив висновок, що фінансова звітність містить суттєві викривлення, або не має можливості отримати достатні і прийнятні аудиторські докази, щоб дійти висновку, що фінансова звітність у цілому не містить суттєвих викривлень.
   
   Крім того, для випадків, якщо у контролюючих органів виникають підозри щодо невідповідності думки аудитора міжнародним стандартам аудита, НБУ пропонує передбачити можливість його звернення до уповноваженого органу (Аудиторської палати або Національного банку України), чий експертний висновок буде підставою для прийняття рішення контролюючим органом.
   
   «Зі свого боку, Національний банк України підтримує ініціативу банківської спільноти з питання внесення змін до Кодексу для виключення дублювання контрольних функцій щодо перевірки фінансової звітності банків різними органами», — говориться у листі.
   
   Станом на 27 березня 2015 року, за результатами опрацювання доповнень, що були отримані від НБУ, робоча група фахівців НАБУ надали оновлену редакцію ст.20 ПКУ щодо проведення перевірки правильності ведення бухгалтерського обліку контролюючими органами.
   
   Наступного тижня фахівці НАБУ проведуть переговори з даного питання з керівниками Міністерства фінансів.
По материалам Незалежна асоціація банків України
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Наталія
30.03.15 10:15

А чего только банки, а не весь бизнес? Нанял аудиторскую фирмочку, посчитал результат и все нету у тебя налогов :) красота

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям