Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


02.04.15
1744 29 Печатать

Комитет по вопросам налоговой и таможенной политики провел "круглый стол" по применению регистраторов расчетных операций (PPO)

   Учасники заходу обговорили законопроекти про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій) за реєстр. №1718 та про внесення змін до Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (щодо державних гарантій суб'єктам господарювання у застосуванні ними реєстраторів) за реєстр. №1088.
   
   Голова Комітету Роман Насіров, відкриваючи засідання, зазначив, що "круглий стіл" проводиться з метою перед розглядом законопроектів Комітетом заслухати всі зацікавлені сторони, представників міністерств, підприємницьких структур та громадських організацій з тим, щоб розглянути "всі "за" і "проти", причини того, що ми хочемо змінити з тим, щоб консолідувати всі напрацювання і пропозиції для вдосконалення чинного законодавства у цій сфері".
   
   Автор законопроектів, народний депутат Оксана Продан, перед дискусією звернулася до учасників заходу з пропозицією висловити свої аргументи: які потрібні зміни, чому вони потрібні і чому це треба робити сьогодні. Вона також повідомила про те, що Державна фіскальна служба надала свої коментарі: щодо підтримки внесення змін до реєстр. №1088 стосовно семи днів замість трьох днів щодо зупинки роботи РРО, щодо обов'язковості застосування резервних касових апаратів або здійснення заміни сервісними центрами, введення відповідальності сервісних центрів тощо.
   Народний депутат попросила учасників акцентувати на тих питаннях, які є дискусійними з тим, щоб зрозуміти аргументи один одного.
   
   Під час "круглого столу" зазначалося, що нормами прийнятого Верховною Радою 28 грудня 2014 року Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" передбачено застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої та третьої (фізичні особи-підприємці) груп. Реалізація цієї норми вимагатиме додаткових витрат на придбання, встановлення та щомісячне обслуговування касових апаратів, а у більшості суб'єктів малого підприємництва ще й виникне потреба у залучені бухгалтерів з метою правильного ведення податкового обліку, що також призведе до додаткових витрат.
   
   Крім того, діючий сьогодні Закон "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" не є досконалим, а штрафи за порушення його норм є досить високими.
   
   Зазначалося, що введення обов'язку застосування реєстраторів розрахункових операцій суб'єктами малого та середнього бізнесу призведе до збільшення витрат підприємців, що, в умовах погіршення економічного становища в державі та зниження купівельної спроможності громадян України, негативно вплине на підприємницьку активність. В свою чергу, витрати, понесені підприємцями, будуть закладені у вартість товарів та послуг, що призведе до чергового підвищення цін для населення.
   
   Метою законопроекту (реєстр. №1718) є створення умов для демонополізації ринку реєстраторів розрахункових операцій, зниження фіскального тиску на суб'єктів підприємницької діяльності, створення умов для роботи бізнесу в правовому полі та унеможливлення корупційних дій з боку контролюючих органів.
   
   Проектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України в частині звільнення платників єдиного податку другої та третьої (фізичні особи-підприємці) груп від обов'язкового застосування у своїй діяльності РРО.
   
   Також пропонується відновити попередню редакцію пункту 1) статті 9 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", яка дозволяє не застосовувати РРО при наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій.
   
   Під час обговорення учасники висловлювали розуміння тих проблем, з якими зіштовхнувся бізнес при запровадженні РРО.
   
   Водночас, представник Міністерства фінансів зазначив, що Міністерство не вважає за можливе виключити норми щодо запровадження РРО для платників другої та третьої групи у законопроекті (реєстр. №1718). Він зазначив, що у Міністерстві готові дискутувати щодо терміну запровадження цих апаратів, але не можуть підтримати пропозицію щодо звільнення платників єдиного податку другої та третьої (фізичні особи-підприємці) груп від обов'язкового застосування у своїй діяльності РРО.
   
   "Розуміємо складний стан і у платників і у держави, важко знайти кошти на їх придбання, але позиція Мінфіну полягає у тому РРО треба запроваджувати", - зазначив представник Міністерства фінансів.
   
   Представник Державної фіскальної служби, говорячи про пропозиції до законопроекту (реєстр. №1088), повідомив, що ДФС частково погоджується з необхідністю вносити зміни щодо спрощення процедури сервісного обслуговування.
   
   Під час обговорення також зазначалося, що сьогодні 220 тисяч платників податків користуються РРО. З прийняттям закону їх кількість зросте, зокрема, у другій групі 50 тисяч суб'єктів підпадатиме під дію цього закону, а в третій групі - 250 тисяч.
   
   Учасники "круглого столу" також зазначали, що основним завданням законопроекту за реєстр. №1718 є зосередження дій платників податків в єдиних конкурентних умовах. Тому що сьогодні одні і ті самі суб'єкти виконують одну і ту саму функцію, але знаходяться в різних умовах.
   
   "І якщо бізнес категорично проти запровадження касових апаратів, то потрібно визначити причини цього", - наголошувалося під час дискусії.
   
   Однією з проблем цього, зокрема, називалася та, що бізнес не хоче, щоб його часто перевіряла податкова і тому найбільше запитань до податкової, яка буде дуже багато перевіряти, буде виписувати штрафи.
   
   Представник Державної фіскальної служби повідомив, що ДФС готова розглядати питання щодо зменшення відповідальності та штрафних санкцій, якщо в цьому питання. Водночас, він нагадав, що законодавець відтермінував на півтора року обмеження щодо проведення перевірок платників єдиного податку, які в першому півріччі 2015 року почнуть застосовувати РРО.
   
   Інші учасники "круглого столу" висловилися за необхідність внесення змін у чинне законодавство. У виступах були висловлені пропозиції, які Комітет розглядатиме під час обговорення законопроектів на своєму засіданні.
По материалам Верховная Рада Украины
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ххх
02.04.15 08:56

Зачем круглый стол? Может квадратный? Чтобы ударились головой об угол, может просветлело-бы в умах?

Ответить
  • ///
02.04.15 09:11

у нас Минфин как Баба Яга в мультике - всегда против. когда же в этом министерстве будут специалисты, а не черти кто?

Ответить
  • ххх
02.04.15 09:20

А подчинят себе ДФС - изменят свои взгляды.

Ответить
  • злой бух
02.04.15 09:43

и ни единого слова, что по акцизу на АЗС нет программирования ...

Ответить
  • Ирина
02.04.15 09:51

Неужели не понятно, что когда вводят кассовые аппараты во вторую группу, то это уже не упрошенная форма, а одно название.Это и дополнительные затраты и дополнительная головная боль. Единщикам прятаться не нужно.Если превышали оборот выше установленного, то и раньше открывали новые ЧП ,а не прятали обороты.Могли бы хотя бы разрешить физлицам работать без аппаратов.У юриков и штат побольше. А то понавводили космически сложные аппараты с автоматической доставкой отчетов и хотят чтобы бабульки не боялись ими пользоваться. И так бизнес еле дышит. Давайте его аппаратами додавим.

Ответить
  • Таша
02.04.15 10:05

Подскажите пожалуйста, если в кассу юридического лица для выплаты з/платы учредитель вносит возвратную фин. помощь, нужно ли эту операцию проводить через РРО?

Ответить
  • Соль
02.04.15 10:17

Таше. Не нужно.

Ответить
  • ппп
02.04.15 10:20

Ирина 02.04.2015 09:51:51 Неужели не понятно, что когда вводят кассовые аппараты во вторую группу, то это уже не упрошенная форма, а одно название.Это и дополнительные затраты и дополнительная головная боль. Единщикам прятаться не нужно.Если превышали оборот выше установленного, то и раньше открывали новые ЧП ,а не прятали обороты.Могли бы хотя бы разрешить физлицам работать без аппаратов.У юриков и штат побольше. А то понавводили космически сложные аппараты с автоматической доставкой отчетов и хотят чтобы бабульки не боялись ими пользоваться. И так бизнес еле дышит. Давайте его аппаратами додавим. Да не введут эти кассовые аппараты, не верю, всегда когда приходила новая злочинная влада она грозилась ввести кассовые аппараты для физлиц, и всегда это заканчиволось пшиком

Ответить
  • Сандро
02.04.15 10:26

для ППП Действительно Вы правы - раньше попытки ввести РРО ЧПЕНом имели место и их отменяли. Однако сейчас введение РРО для ЧПЕНов это требование МВФ (лично этот меморандум не читал, читал в СМИ). А все что требует МВФ к сожалению выполняется с особым фанатизмом

Ответить
  • Таша
02.04.15 10:29

Соль. Спасибо.

Ответить
  • ///
02.04.15 10:57

2Сандро встречала в пару СМИ, что РРО - это не требование, а рекомендация МВФ. меморандум тоже не читала. кому верить в итоге? да, у МВФ есть требования, есть и рекомендации, но чтобы знать их наверняка надо самим ознакомиться с этим меморандумом, а власть в СМИ все может преподносить именно так как им выгоднее, а не как есть на самом деле.

Ответить
  • ИринаМ
02.04.15 11:18

просто люди, которые это придумали (про РРО для единщиков) оторваны от реальности, в теории можна написать, что троллейбусы должны летать, но на практике это можна сделать,но никому это не нужно, так и с РРО, НИКОМУ ЭТО НЕ НУЖНО!!!!

Ответить
  • Лина
02.04.15 11:21

Чего сидели, о чем говорили..... Из написано я поняла одно, что ничего не изменилось.

Ответить
  • хи-хи
02.04.15 11:57

Лина - и они за это получа.ю бабки, и не малые... и с наших налогов... Вот это работа!

Ответить
  • Iehbr
02.04.15 12:06

20 лет Азарова мы слушали и выполняли что враги народа требуют, все видят к чему это привело. Чиновничество вообще нужно лишить права не то что решать а даже вякать.

Ответить
  • Ирина И
02.04.15 12:16

Два года назат РРО стоил 2500 , сейчас примерно от 6800 и 8500 где брать бабки , Правдо , что их надо ставить на все городские автобусы,т.к ФОП единщик 3 группа всего 6 автобусов

Ответить
  • 1234
02.04.15 12:32

ФОП единщик 3 группа работает ТОЛЬКО с юриками через Р/с, нужно вести РРО?

Ответить
  • Сандро
02.04.15 13:07

для 1234 Нет. РРО используется ТОЛЬКО при расчете за наличку и карточки (терминал). У Вас, я так понимаю, только безнал

Ответить
  • виктор
02.04.15 13:25

минфин против т.е. яценюк против думайте на выборах

Ответить
  • виктор
02.04.15 13:29

одна надежда на закон Оксаны Продан

Ответить
  • МИР
02.04.15 17:06

ПРОДАН Уже пообещала ЕСВ-16 %, трубила всюду об этом . И ПОЛУЧИЛСЯ ИЗВИНИТИ " ПШИК". Она много говорит , и обещает , от нее ничего не зависит , только делает вид , что работает. Но когда врет , еще не ввели и не подумали она уже докладывала , что ЕСВ -16 %. ВОТ за вранье , я бы их всех в каталажку!

Ответить
  • Світлана
02.04.15 20:44

Ирина И 02.04.2015 12:16:11 Два года назат РРО стоил 2500 , сейчас примерно от 6800 и 8500 где брать бабки , Правдо , что их надо ставить на все городские автобусы,т.к ФОП единщик 3 группа всего 6 автобусов В статті 9 про РРО передбачено в яких випадках не передбачено застосування РРО. При перевезенні пасажирів, при умові ,якщо в квитках на проїзд, проїзник друкованими засбами буде зазначено серія, номер квитка і номінальна вартість РРО не застосоується. Затверджена форма типових квитків ще в 2006 році наказом Мінтрансзв,язку

Ответить
  • vetka
02.04.15 23:45

перечитываю сотый раз ст 9 Закона о РРО и не вижу ничего про торговлю соком, посредством торгового автомата Кто знает, нужен уже кассовый аппарат для юр. лица или пока проскочили

Ответить
  • Тамара
03.04.15 14:48

РРО сейчас стоит около 5000 грн,плюс ежемесячный серсис до 250 грн,т.е.в год порядко 3000 грн,и насчет проверок,мороторий не касается оборота наличных средств,у меня была проверка позаплановая в начале января.

Ответить
  • Инспектор
04.04.15 19:54

Проче комменты и не понял - это таки пэгэмога или зрада?? Для грибов уточняю, что Продан и протолкнула в через ВР РРО дя единщиков. Для тех, кому страшно уточняю - в налоговой давно нет инструмента по котролю за РРО - разогнали еще в 2012-м году. Из Куева по областям и весям довели так называемый

Ответить
  • Инспектор
04.04.15 19:58

индикатив по регистрации РРО для 3 группы. Вообщем к концу апреля, согласно индикатива все 3-групники должны держать в зубах зарегистрированный РРО и вежливо улыбаться. Шо такое индикатив? Это фиговый листочек , которым прикравают понятие ПЛАНА. Так вот, Куев ЗАПЛАНИРОВАЛ иметь зарегистрированные РРО для 3 группы к концу апреля.

Ответить
  • Натка
06.04.15 22:24

А как вам фраза "Розуміємо складний стан і у платників і у держави, важко знайти кошти на їх придбання, але позиція Мінфіну полягає у тому РРО треба запроваджувати", - зазначив представник Міністерства фінансів. И их с...к никого не интересует, что все это ляжет на наши плечи! Как чхали на нас так и продолжают!=(((

Ответить
  • зоя
07.04.15 10:44

только враг мог РРО придумать для лиц предоставляющих послуги.....у людей нет денег на элементарное. а все затраты будут включены в стоимомть послуг....печально

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям