Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


20.04.15
1805 10 Печатать

Как действовать налогоплательщику в случае выхода из строя РРО?

   Основними причинами, які можуть призвести до виведення з ладу реєстратора розрахункових операцій є несправність, відсутність зв’язку та електропостачання господарської одиниці де його розміщено.
   
   Проте виникнення таких обставин зовсім не означає, що розрахунки з покупцями треба припинити. Якщо РРО вийшов з ладу або тимчасово відключили електроенергію, здійснювати розрахункові операції можна без застосування основного реєстратора. При цьому існує два варіанти проведення розрахункових операцій:
   
   - з використанням резервного РРО за умови, що він був належним чином зареєстрований в органах ДФС (якщо електроенергія є, але робочий РРО вийшов з ладу);
   
   - з використанням розрахункової книжки, зареєстрованої в органах ДФС (у разі, коли електроенергії немає, або відсутній резервний РРО).
   
   Відмітимо, що суб’єкт господарювання може працювати без основного РРО:
   
   - у разі відключення електроенергії – не більше 72 годин (7 робочих днів);
   
   - у разі виходу з ладу РРО – у період ремонту.
   
   Варто зазначити, що у разі поломки РРО, центри сервісного обслуговування зобов’язані забезпечувати відновлення його роботи протягом 72 годин. Відповідальність, передбачена договором про технічне обслуговування за недотримання цього строку, покладається на ЦСО.
   
   Тож, основний алгоритм дій при застосуванні резервного РРО такий:
   
   1. Внесіть готівку, що була в місці проведення розрахунків до моменту виходу з ладу РРО, у грошову скриньку резервного РРГО. Зробити це треба за допомогою операції «Службове внесення».
   
   2. Проводьте розрахунки через резервний РРО в загальному порядку його експлуатації. Усі ці операції необхідно фіксувати в КОРО, зареєстрованій на цей РРО.
   
   3. Після відновлення роботи основного РРО виведіть готівку, що була в місці проведення розрахунків, зі скриньки резервного РРО операцією «Службова видача» та внесіть її в скриньку основного РРО операцією «Службове внесення».
   
   4. Заповніть графи 6 і 7 розд. 4 КОРО на основний РРО і проконтролюйте представника ЦСО – він має заповнити графи 4 і 5 розд. 4 КОРО.
   
   Що треба робити при використанні розрахункової книжки:
   
   Нагадаємо, що використовується тільки зареєстрована в органах ДФС РК. Якщо вона застосовується вперше, на реєстраційній сторінці книжки потрібно зазначити дату початку її використання. Далі необхідно діяти так:
   
   1. Внести готівку, що знаходилася в місці проведення готівкових розрахунків, за допомогою розрахункової квитанції з позначкою «Службове внесення».
   
   2. Проводити розрахунки з покупцями з оформленням РК.
   
   3. Оформити розрахунковою квитанцією з позначкою «Службова видача» гроші, що передаються з місця з місця проведення розрахунків до каси підприємства чи інкасуються в каси банків протягом дня.
   
   Більше про застосування РРО читайте в Законі від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг».
   
   
По материалам Територіальні органи ДФС у Закарпатській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Очки
20.04.15 09:50

у разі відключення електроенергії – не більше 72 годин (7 робочих днів);(c) а ничего что 72 часа это 3 суток!Ну никак не 7!

Ответить
  • МАрия
20.04.15 10:07

в Законе о РРО указана та же формулировка: " Стаття 5. На період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, але не більше 72 годин (7 робочих днів), відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного реєстратора розрахункових операцій. "

Ответить
  • Маленьке місто
20.04.15 10:47

А найцікавіше і не написали - що виручку по РК після відновлення роботи по основному РРО потрібно ОБОВ'ЯЗКОВО провести як продаж по певній податковій групі... а про що ж консультація?...

Ответить
  • Zaza
20.04.15 14:29

Очки 72 часа = 7 РАБОЧИХ дня. Вы считаете, что 1 раб. день это сутки?!

Ответить
  • Славка
20.04.15 15:18

Zaza Да, обычный рабочий день - это 8 часов. Это если в офисе или на предприятии. Но не на торговой точке! Вы много видели торговых точек, работающих по 8 часов? Обычно не меньше 12 часов в сутки! А много и круглосуточных.

Ответить
  • Аюшка
20.04.15 16:11

У нас кафе - 13 часов в сутки!

Ответить
  • eMelya
20.04.15 22:46

Фізична особа-підприємець працює на 3 групі. Чи потрібно використовувати РРО якщо проводяться лише безготівкові розрахункові рахунки через банківські установи? Відповідно до змін, внесених Законом України від 28.12.2014року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».платники єдиного податку третьої групи з 1 липня 2015 року фізичні особи — підприємці повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій. РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку крім платників першої групи, а також другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. Всі інші випадки потребують обов’язкове використовувати РРО. Слід звернути увагу, що фізичніособи-підприємці 2 та 3 груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку і переведені у фіскальний режим роботи РРО, вони до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО. Как при безналичном расчете выводить-вводь наличку , если таковой нету?

Ответить
  • Helen
21.04.15 06:29

для eMelya Вам РРО не нужен. Осуществляйте реалихацию только через счет в банке

Ответить
  • eMelya
21.04.15 15:29

Helen Хорошо бы акт какой или постановление. Выше я процитировал объяснение налоговой - все обязаны купить и зарегистрировать РРО, за исключением 1-2 группа торговля на рынке. Про безнал ничего не сказано.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям