Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


30.06.15
1656 4 Печатать

Ответственность, предусмотренная за нарушение ст.5 Закона Украины «О порядке осуществления расчетов в иностранной валюте»

   Відповідно до ст. 3 Закону України від 23 вересня 1994 року №185/94-ВР ”Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” (далі - Закон) Національний банк України має право встановлювати строк, протягом якого куплена резидентом на міжбанківському валютному ринку України іноземна валюта для забезпечення виконання зобов’язань перед нерезидентом має бути використана за призначенням, і порядок її продажу в разі недотримання резидентом цього строку.
   
   Статтею 5 Закону визначено, що у разі порушення резидентами строків, установлених Національним банком України відповідно до статті 3 цього Закону, придбана валюта продається уповноваженими банками протягом 5 робочих днів на міжбанківському валютному ринку України. При цьому позитивна курсова різниця, що може виникнути за такою операцією, щоквартально направляється до Державного бюджету України, а негативна курсова різниця відноситься на результати господарської діяльності резидента.
   
   Враховуючи викладене, резиденти у разі порушення строку, протягом якого куплена на міжбанківському валютному ринку України іноземна валюта для забезпечення виконання зобов’язань перед нерезидентом не використана за призначенням, позитивну курсову різницю, що може виникнути за такою операцією, щоквартально направляють до Державного бюджету України, а негативну курсову різницю відносять на результати господарської діяльності.
   
   Крім того, банки за порушення порядку та умов торгівлі іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку України несуть відповідальність згідно зі статтею 16 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року №15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю».
   
   Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 114 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України.
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Meli
30.06.15 10:41

Вот пусть банки и платят положительную курсовую разницу. Налогоплательшик тут причем?

Ответить
  • Ольга
30.06.15 14:12

Meli, имеется в виду следующее: налогоплательщик может купить валюту под фиктивный контракт, а потом через 5 дней ее сдать, когда курс поднимется. Во избежание этого выгода на курсовой разнице у него изымается. Крайне редко при покупке валюты под действительно реальный контракт платеж почему-то не будет сделан.

Ответить
  • Психолох
30.06.15 15:53

Сволочи эти .....масоны... Им так можно играться с курсом!

Ответить
  • Кузя
30.06.15 16:03

Опять началось... ГФС как всегда " с дуба рухнула". И суды уже были в пользу предприятий. Норма эта выписана для субъектов фин. рынков, коими простые коммерческие предприятия аж никак не являются. Пусть ГФСники уже определяться - позитвная курсовая разница - доход предприятия с которого платится налог на прибыль и ли "что-то другое, вовсе не доход". Обнаглели совсем. Разницу в бюджет оплати, доход себе в учете и налог заплати. С какой такой радости?

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям