Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


02.09.15
1054 4 Печатать

Обнародован Проект постановления КМУ «Об утверждении Требований по реализации фискальных функций РРО, которые применяются для учета операций по приему и переводу наличных средств через ПТК самообслуживания и Требований по реализации фискальных функций РРО, которые применяются для учета и регистрации операций по купле-продаже иностранной валюты»

   Повідомлення про оприлюднення
   
   проекту постанови Кабінету Міністрів України
   
   «Про затвердження Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування та Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти»

   
   
   Державна фіскальна служба України повідомляє про розроблення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування та Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти» (далі – Проект) відповідно до Плану діяльності Державної фіскальної служби України з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2015 рік.
   
   Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни, зокрема, до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).
   
   Абзац перший статті 3 Закону № 265 викладено у такій редакції: «суб’єкти господарювання, які здійснюють операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані:» і далі за текстом.
   
   Також згідно з пунктом 2 статті 9 Закону № 265 реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні усіх банківських послуг, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу.
   
   Отже, РРО мають застосовуватись при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, а також операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу, в тому числі із застосуванням програмно-технічних комплексів (з обов’язковим дотриманням вимог статті 3 Закону № 265).
   
   Законом України від 01 липня 2015 року № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» (далі – Закон № 569) внесено зміни і до Закону № 265.
   
   Абзацами другим та третім підпункту 1 пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 569 зобов’язано Кабінет Міністрів України у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом розробити вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування та вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
   
   Пунктами 2 та 3 доручення Прем’єр-міністра України від 30.07.2015 № 30896/1/1-15 до Закону № 569 Міністерство фінансів України, Державну фіскальну службу України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство юстиції України та Державну регуляторну службу України зобов’язано подати на розгляд Уряду проекти вказаних актів Кабінету Міністрів України.
   
   Основними завданнями Проекту є затвердження фіскальних вимог для РРО, які застосовуються у вказаних сферах з метою встановлення єдиного підходу при виробництві та експлуатації таких реєстраторів.
   
   Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту регуляторного акту від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань можна надсилати упродовж місяця з дня оприлюднення проекту на адресу розробника (Державна фіскальна служба України) поштову: 04655, м. Київ, Львівська площа, 8 та електронну: yyarmolovskiy@minrd.gov.ua.
   
   
   ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ
   
   Proekt_postanovi_PTKS_valyuta.doc
   Anal_z_vplivu_regulyatornogo_akta.doc
   Vimogi_do_PTKS.doc
   Dodatok_PTKS.doc
   Vimogi_valyuti_PTKS.doc
   
По материалам Державна фіскальна служба України
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Наташа
02.09.15 09:30

Кто как понял? Это что-оплату через банковские терминалы надо пробивать через РРО??? А как я могу знать,где и когда клиент мне оплачивает?

Ответить
  • ann
02.09.15 10:21

разбери-ка Золушка два мешка зерна до полуночи....

Ответить
  • Ириша
02.09.15 11:32

Задолбали!!!

Ответить
  • Ира
02.09.15 15:25

Наташа меня тоже долго мучал этот вопрос, но как я поняла из этой ереси, то деньги полученные нами на р/с через терминалы самообслуживания (например приватбанк) расцениваются как "приймання готівки для подальшого її переказу" при этом "готівку" принимает банк, а занчит это их проблема РРО. собственно этот абзац на это указывает (вроде как :)))) ): Також згідно з пунктом 2 статті 9 Закону № 265 реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні усіх банківських послуг, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям