Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


13.10.15
1083 6 Печатать

Какая предусмотрена ответственность для "самозанятых" лиц за несвоевременное перечисление ЕСВ

   У фахівців ДФСУ запитали: яка передбачена відповідальність для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за несвоєчасне перерахування ЄВ за наслідками календарного року?
   
   У відповіді податківці нагадали, що відповідно до п. 5 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", зі змінами та доповненнями (далі - Закон N 2464), платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.
   
   Згідно з пп. 3 п. 5 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 N 449 (далі - Інструкція N 449), платники, визначені пп. 4 п. 1 розд. II Інструкції N 449 (особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю), сплачують ЄВ, нарахований за календарний рік, до 01 травня наступного року на підставі даних річної податкової декларації. При цьому враховується кількість календарних місяців, у яких отримано дохід (прибуток).
   
   Базою нарахування ЄВ є чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації, поділений на кількість календарних місяців, протягом яких він отриманий. До зазначеної суми з урахуванням максимальної величини бази нарахування єдиного внеску застосовується відповідна ставка, зазначена в п. 3 розд. III Інструкції N 449.
   
   У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом N 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
   
   Пунктом 2 п. 2 розд. VII Інструкції N 449 визначено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення у період до 01.01.2015, накладається штраф у розмірі 10 відс. своєчасно не сплачених сум.
   
   За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄВ на платників, які допустили зазначене порушення, починаючи з 01.01.2015 та надалі, накладається штраф у розмірі 20 відс. своєчасно не сплачених сум.
   
   На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої Законом N 2464, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно (частини десята та тринадцята ст. 25 Закону N 2464).
   
   Статтею 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року N 8073-X, зі змінами та доповненнями, визначено:
   
   1. Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, - тягне за собою накладення штрафу на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
   
   За повторне за рік вчинення таких дій - тягне за собою накладення штрафу на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від ста п'ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
   
   2. Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - тягне за собою накладення штрафу на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
   
   За повторне за рік вчинення таких дій - тягне за собою накладення штрафу на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від ста п'ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
   
По материалам Категорія 301.09 "ЗІР"
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ольга
13.10.15 14:09

на сколько я владею информацией, то например физ лица плательщики единого налога 2 группы должны платить авансовые платежи по ЕСВ 34.7 % каждый квартал, и начисления производятся ежеквартально, а тут получается ежегодно, ничего не пойму!!

Ответить
  • Ольга
13.10.15 14:22

Я поняла имеется в виду физ лица на общей системе

Ответить
  • Улька
13.10.15 15:27

ні, крім загальної і спрощеної системи існує 3 категорія платників- адвокати, нотаріуси і т.п, вони подають декларації і звіти до 1 травня та сплачують зобовязання. а відповідальність їм передбачена та ж що і звичайним ПП

Ответить
  • Валентинка
13.10.15 19:14

не забудьте, что единый взнос ФОП на спрощеной системе, последний день оплаты 19.10.2015г., а не 20.10.2015г.!!!!!!

Ответить
  • ЛИКА
14.10.15 14:57

Валентинка Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=265426 © Buhgalter911.com ПОЧЕМУ?! Откуда такая информированность?!

Ответить
  • ФУ Лике
14.10.15 20:11

ЗАКОН УКРАИНЫ О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование Статья 9. Порядок исчисления и уплаты единого взноса 7.Плательщики единого взноса, отмеченные в пункте 4 части первой статьи 4 данного Закона, обязаны уплачивать единый взнос, начисленный за календарный год, до 10 февраля следующего года, кроме физических лиц-предпринимателей, избравших упрощенную систему налогообложения, которые уплачивают единый взнос, начисленный за календарный квартал, до 20 числа месяца, наступающего за кварталом, за который уплачивается единый взнос. До 20 - это значит последний день -19. Если бы было написано "не позднее 20", тогда последний день -20

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям