Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


23.11.15
20106 35 Печатать

Информация военкомату об автотранспорте и водителях впервые подается до 20 декабря

З 7 липня 2015 року викладено в оновленій редакції Постанову КМУ від 28.12.2000 № 1921, яким затверджено Положення про вiйськово-транспортний обов’язок.

Тетяна Мойсеєнко, податковий консультант, директор Навчального центру "Домінанта".

З оновленням документу підриємства мають інформувати військомат про наявнiсть транспортних засобiв i технiки, їх технiчний стан, а також про громадян, якi працюють на пiдприємствах, в установах та органiзацiях на таких транспортних засобах i технiцi. Інформація пожається два рази на рік, - до 20 червня і до 20 грудня. Вперше така інформація буде подаватися найближчим часом у строк до 20 грудня.

Дiя цього Положення поширюється на центральнi органи виконавчої влади, iншi державнi органи, мiсцевi держадмiнiстрацiї, органи мiсцевого самоврядування, пiдприємства, установи та органiзацiї незалежно вiд форми власностi, а також громадян - власникiв транспортних засобiв.

Дiя цього Положення не поширюється на дипломатичнi представництва i консульськi установи iноземних держав, представництва iноземних та мiжнародних органiзацiй, iноземцiв та осiб без громадянства.

Вiд передачi транспортних засобiв i технiки вiйськовим формуванням пiд час мобiлiзацiї можуть звiльнятися пiдприємства, установи та органiзацiї у зв’язку з виконанням ними встановлених мобiлiзацiйних завдань за наявностi укладеного з Мiноборони договору на виконання мобiлiзацiйних завдань, а також за умови, що їх транспортнi засоби i технiка задiянi у виробничому процесi виконання мобiлiзацiйних завдань.

Вiд передачi транспортних засобiв i технiки вiйськовим формуванням пiд час мобiлiзацiї можуть звiльнятися також пiдприємства, установи та органiзацiї, у яких є висока суспiльна потреба. При цьому перелiк пiдприємств, установ та органiзацiй, у яких є висока суспiльна потреба, затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України за поданням Мiноборони.

У зв’язку з цим до автора надходить багато звернень щодо обов’язковості надання цієї інформації до військомату, а також щодо відповідальності за неподання такої інформації. Спробуємо розібратися.

ЦЕ ІНФОРМАЦІЯ, А НЕ ЗВІТ!

Попри усі коментарі в пресі і інтернеті, автор звертає увагу, що нова вимога відносно подачі відомостей про наявнiсть транспортних засобiв i технiки, їх технiчний стан, а також про громадян, якi працюють на таких транспортних засобах i технiцi стосується ІНФОРМУВАННЯ військомату, а НЕ ЗВІТУВАННЯ до нього.

Так, відповідно до п. 15 Постанови № 1921 керiвники пiдприємств, установ та органiзацiй подають вiйськовим комiсарiатам щороку до 20 червня та 20 грудня iнформацiю про наявнiсть транспортних засобiв i технiки, їх технiчний стан, а також про громадян, якi працюють на пiдприємствах, в установах та органiзацiях на таких транспортних засобах i технiцi, за формою згiдно з додатком 1 до Постанови № 1921 (форму див. нижче).

Отже, не варто вішати ярлик звіту до документа, який таким не є.

Додатково Міноборони надало відповідне роз’яснення у листі від 22.07.2015 N 322/2/6598 (текст документа подано нижче).

ОБОВ’ЯЗОК?

Щодо обов’язку подання такої інформації, то у п. 14 Постанови № 1921 визначено вичерпний перелік обов’язків підприємства, серед яких автор не знаходить обов’язку надання відповідної інформації. Приводжу витяг п. 14:

«14. Керiвник пiдприємства, установи та органiзацiї зобов’язаний:

здiйснювати разом iз представниками вiйськових комiсарiатiв та вiйськових формувань вiдбiр транспортних засобiв i технiки за типами i марками, технiчним станом вiдповiдно до наданих зведених або часткових нарядiв;

забезпечувати дотримання вимог до технiчного стану та укомплектованостi транспортних засобiв i технiки, призначених для задоволення потреб вiйськових формувань на особливий перiод;

утримувати транспортнi засоби i технiку, призначенi для задоволення потреб вiйськових формувань на особливий перiод, у станi постiйної готовностi до передачi вiйськовим формуванням;

забезпечувати своєчасну доставку транспортних засобiв i технiки, призначених для задоволення потреб вiйськових формувань на особливий перiод, до визначених пунктiв передачi вiдповiдно до часткових нарядiв.»

Отже, висновок напрошується сам…

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Відповідно до п. 5 Постанови № 1921 посадовi особи та громадяни несуть вiдповiдальнiсть за невиконання або неналежне виконання вiйськово-транспортного обов’язку вiдповiдно до закону.

Було б непогано ще б визначити в постанові, відповідно до якого закону: Закону про військову службу чи Закону про мобілізацію. Але в будь-якому разі маємо сьогодні одну, адміністративну відповідальність, якою передбачається цілий перелік порушень за порушення обох законів (ст. 211 Кодексу про адміністративні правопорушення, витяг подано нижче). У наведеному переліку не зазначається таке порушення як інформування військоматів щод наявнiсть транспортних засобiв i технiки, їх технiчний стан, а також про громадян, якi працюють на таких транспортних засобах i технiцi.

Висновок робіть самі…

ІНША ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ

Відповідно до п. 16 Постанови № 1921 керiвники пiдприємств, установ та органiзацiй, транспортнi засоби i технiка яких призначенi для задоволення потреб вiйськових формувань на особливий перiод, у разi:

змiни найменування пiдприємства, установи та органiзацiї або форми власностi,

вiдправки транспортних засобiв i технiки в iншi регiони або за межi територiї України на тривалий час,

передачi права власностi на транспортнi засоби i технiку iншим юридичним особам або громадянам,

в довгострокову оренду (лiзинг),

а також якщо транспортний засiб або технiка є предметом застави як виконання зобов’язання за договорами про надання кредиту та гарантiї перед банкiвською установою,

та в iнших випадках, коли унеможливлюється передача транспортних засобiв i технiки вiйськовим формуванням,

зобов’язанi у семиденний строк повiдомити про це вiйськовим комiсарiатам, на вiйськовому облiку яких перебувають транспортнi засоби i технiка. Форма повідомлення постановою не визначена.

Відповідно до п. 11 Постанови № 1921 для державної реєстрацiї (перереєстрацiї), зняття з облiку транспортних засобiв в органах Державтоiнспекцiї (крiм транспортних засобiв, власниками яких є громадяни), крiм документiв, необхiдних для реєстрацiї (перереєстрацiї), зняття з облiку, представником пiдприємства, установи чи органiзацiї, транспортнi засоби яких пiдлягають реєстрацiї (перереєстрацiї), зняттю з облiку, подається довiдка, форма якої визначається Мiноборони, з вiдмiткою вiйськового комiсара про постановку транспортного засобу на вiйськовий облiк або зняття з такого облiку. Наразі форми таких довідок відсутні.

Також відповідно до п.13 Постанови № 1921 для забезпечення ведення вiйськовими комiсарiатами та органами вiйськового управлiння вiйськового облiку транспортних засобiв i технiки органи Державтоiнспекцiї, Державної служби з безпеки на транспортi, iнспекцiй державного технiчного нагляду мiсцевих держадмiнiстрацiй подають до вiйськових комiсарiатiв iнформацiю про реєстрацiю (перереєстрацiю), змiну реєстрацiйних даних та зняття з облiку транспортних засобiв i технiки на територiї вiдповiдних адмiнiстративно-територiальних одиниць. Зазначена iнформацiя подається щороку не пiзнiше 20 червня та 20 грудня або протягом п’яти робочих днiв з дати надходження вiдповiдних запитiв вiйськових комiсарiатiв. Враховуючи те, що постановою не визначено форми такого інформування, скоріш за все воно буде здійснюватися найближчим часом виключно за запитами військоматів.

А ще відповідно до п. 18 2 19 Постанови № 1921 транспортнi засоби i технiка пiдприємств, установ та органiзацiй, призначенi для задоволення потреб вiйськових формувань на особливий перiод, пiдлягають ПЕРЕВІРЦІ військоматами не частiше одного разу на рiк, але не рiдше трьох разiв на п’ять рокiв в мирний час. Отже, під час особливого періоду така перевірка не можлива!

Перевірка проводиться з метою визначеня мобiлiзацiйної готовностi за окремими графiками та планами, що розробляються вiйськоматами, погоджуються з мiсцевими держадмiнiстрацiями, затверджуються обласними вiйськовими комiсарiатами та доводяться районними (мiськими) вiйськовими комiсарiатами до вiдома керiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй.

Керiвники пiдприємств, установ та органiзацiй зобов’язанi забезпечити доступ представникiв вiйськових комiсарiатiв до транспортних засобiв i технiки для проведення перевiрки їх мобiлiзацiйної готовностi. За результатами перевiрки складається акт у чотирьох примiрниках.

І на останок, відповідно до п. 17 Постанови № 1921 у разi реорганiзацiї (злиття, приєднання, подiлу, перетворення), лiквiдацiї або банкрутства пiдприємства, установи та органiзацiї, транспортнi засоби i технiка яких призначенi для задоволення потреб вiйськових формувань на особливий перiод, мiсцевi держадмiнiстрацiї (виконавчi органи сiльських, селищних, мiських рад) повiдомляють про це вiйськовим комiсарiатам з поданням пропозицiї щодо покладення завдання з пiдготовки та передачi транспортних засобiв i технiки вiйськовим формуванням на правонаступникiв або на iншi пiдприємства, установи та органiзацiї, якi розташованi на територiї вiдповiдної адмiнiстративно-територiальної одиницi.

Лист Міноборони «Щодо роз'яснення окремих питань застосування Положення про вiйськово-транспортний обов'язок» від 22.07.2015 р. № 322/2/6598

Додаток 1
до Положення

 

________________ військовому комісару

ВІДОМІСТЬ
про наявність і технічний стан транспортних засобів і техніки,
а також про громадян, які працюють на підприємстві, в установі
та організації  на таких транспортних засобах і техніці,
станом на ____ _____________ 20___ р.

1. Найменування підприємства, установи, організації _______________________________

_____________________________________________________________________________

2. Форма власності та галузева належність підприємства, установи, організації _____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

3. Місцезнаходження підприємства, установи, організації ____________________________

_____________________________________________________________________________

4. Фактичне місцезнаходження гаража (місце зберігання транспортних засобів і техніки) _____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

 

Найменування посади

Прізвище, ім’я та по батькові

Номер службового телефону

Місце проживання чи реєстрації

Номер контактного телефону

Директор (начальник)

 

 

 

 

Заступник (головний інженер)

 

 

 

 

Начальник (працівник) кадрової служби

 

 

 

 

_____________________________________
(номер телефону для оповіщення керівників
підприємства, установи, організації у разі проведення заходів з мобілізації)

 

 

5. Список транспортних засобів і техніки, у тому числі автомобільних (тракторних) причепів, та закріплених за ними громадян:

Порядковий номер

Тип

Марка

Державний

 номер

Технічний стан

Рік випуску

Залишкова (балансова) вартість,
тис. гривень

Інформація про громадянина

прізвище, ім’я та
по батькові

рік народження

номер військово-облікової спеціальності

військове звання

місце проживання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Наявність металевої тари та заправного інвентаря:

Ознака

Бочки металеві місткістю, літрів

Каністри

Ручні паливні насоси

100-150

200-250

300-350

400-500

усього

Наявність

 

 

 

 

 

 

 

Призначено

 

 

 

 

 

 

 

 7. Ремонтні можливості підприємства, установи, організації

Спеціалізація

Ремонтні можливості на рік, одиниць

Кількість машиномісць для ремонту на підприємстві

транспортні засоби

двигуни

агрегати

автошини

капітальний ремонт

середній ремонт

 

 

 

 

 

 

 

Наявність водіїв (операторів, машиністів), які працюють на підприємстві, в установі, організації:

усього ___________,

з них військовозобов’язаних ___________

 

_____________________

(найменування посади керівника)

________________

(підпис)

__________________

(прізвище, ініціали)

МП

_____  ___________ 20___ р.

 

Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Кузя
24.11.15 06:46

Спасибо!

Ответить
  • оля
24.11.15 07:15

надо подавать? всем? а если транспорта и техники нет, за неподачу кто и как будет наказывать?

Ответить
  • Ольга
24.11.15 07:21

Тоже интересует вопрос. если нет. что подавать пустишку или не подавать вообще.

Ответить
  • Ирина
24.11.15 07:52

Пока не объявят "особливий період" вся их мобилизация, в том числе и транспорта - не законны!!! все в сад!!!

Ответить
  • Елена
24.11.15 08:00

Так и не понятно, какая ответственность? Штраф? ????

Ответить
  • koty
24.11.15 08:06

Татьяне Мойсеенко, спасибо. Хорошее руководство к действию.

Ответить
  • Трезвая
24.11.15 08:19

может еще и квартиры отписать, у самих через горло лізе, а у народа отбирают последнее.

Ответить
  • Масяня
24.11.15 08:44

Что это - после каждого абзаца - "вывод делайте сами..." "вывод напрашивается сам собой..."Зачем нам эти "прятки"??? ромашка, блин.. любит, не любит.. Татьяна М. - пишите как ВЫ думаете!!! мы еще ребусы должны решать, у нас и так правительство заботиться о том, чтобы скучно не было, каждый день начинаешь с новостей

Ответить
  • Лена,ЗП
24.11.15 09:21

да не подавайте. подайте с прочерками!!! я своих сотрудников-мужчин подавать точно не буду!!! вобще уже охамели. пусть сами бегают и ловят их! я потом что всю жизнь мучаться буду, что своих сотрудников на войну отправила????? вообще уже охренели.

Ответить
  • Надя
24.11.15 09:45

а нам прислали бланк с военкомата

Ответить
  • ГостьЯ
24.11.15 10:03

Лена,ЗП, мне в нашем военкомате сказали: "Вам ничего не прислали. Вот сидите и не пыхтите"

Ответить
  • Анна
24.11.15 10:15

Мы уже привыкли,что любая форма отчета или информации- это дело бухгалтера. Относительно военкомата: Это дело не бухгалтера, даже не отдела кадров! В СССР были 1-й и 2-й отделы: одни на военных работали, другие на КГБ. Они и вели учет военнообязанных, прочую муть. А сегодня - бухгалтера и дворники и шорники и кадровики и отв за пожарную и технику безопасности ( я все про себя перечислила!)- и юрист я и аудитор с сертификатом и еще не знаю кем стану (Привет Минфину и ВР). ПОДАВАТЬ НЕ БУДУ! УЧЕТ ВОЕНКОМАТУ ВЕСТИ НЕ БУДУ! (Баба яга против...)

Ответить
  • кофе
24.11.15 10:21

у кнопкодавов хороший автопарк пот пусть и передают

Ответить
  • Наталья- Лене,ЗП
24.11.15 10:36

Лена ЗП, чтобы не мучиться- увольтесь и переберитесь жить в соседнее государство!

Ответить
  • Святогор
24.11.15 10:43

"Але в будь-якому разі маємо сьогодні одну, адміністративну відповідальність, якою передбачається цілий перелік порушень за порушення обох законів (ст. 211 Кодексу про адміністративні правопорушення, витяг подано нижче)" Щось не можу знайти витяг. Де він? Відповідальність є чи ні?

Ответить
  • Ната
24.11.15 10:44

Абсолютно согласна с вышеизложенным!!! На нас и так переложили всю ответственность за всё и всех, не забывая при этом навешать штрафы и ответственность. Пусть с себя начнут и научатся обеспечивать как положено ВСУ, а не объедки с барского стола туда бросать и перекладывать свои обязанности на кого-то, уроды........Никому и ничего подавать не буду, это ж нужно быть полной идиоткой, чтоб подставлять своих мужчин!!!!

Ответить
  • Юрыст
24.11.15 10:47

"Вам ничего не прислали. Вот сидите и не пыхтите" -Золотые слова. Не добавляете работы военкомам. Им некогда читать ваши бумажули.

Ответить
  • тук тук
24.11.15 11:05

А какие требования к автомобилям? и если у меня на балансе нет машин. а есть в аренде, то надо подавать? Военкомат по телефону на вопросы ответить не может

Ответить
  • Иринка
24.11.15 11:11

Тот же вопрос если авто арендованное ? подавать или нет.

Ответить
  • Прохлжий
24.11.15 11:23

Для тук-тук и Иринки: как же вы можете распоряжаться чужим добром? Конечно, не подавать. Подавать информацию будут (или нет) владельцы автотранспорта.

Ответить
  • Irina
24.11.15 11:46

Интересно! А как это все подавать в военкомат? Секретарю? А кто обрабатывать будет? Там все в ПК или в ручном режиме? Или кто сам себя выдаст? А ГАИ где?

Ответить
  • Женя
24.11.15 12:01

а вам бы всё побыстренькому подовать!!!! НЕТ ВОЙНЕ! НИЧЕГО ПОДАВАТЬ НЕ БУДУ!

Ответить
  • саша
24.11.15 12:17

Информация-какая может быть ответственность .Это же не отчет. Не дождетесь.Как они распродают технику и оружие,а у нас последнее средство перевозки хотят отобрать.Нет не получат.

Ответить
  • Лена,ЗП
24.11.15 12:22

Наталье я уже над этим работаю :) уже перебираюсь в другую страну.

Ответить
  • Андрій
24.11.15 13:08

А чому не можна було просто дати доступ військовим до бази реєстрації автотранспорта??????

Ответить
  • Кузя
24.11.15 13:10

Я понимаю это так: не подали информацию - ничего вам за это не будет. Подадите - в случае мобилизации к вам быстрее всего и придут, так как сами укажете куда и зачем идти.

Ответить
  • Святогор
24.11.15 14:09

"саша 24.11.2015 13:17:07 Информация-какая может быть ответственность .Это же не отчет. Не дождетесь.Как они распродают технику и оружие,а у нас последнее средство перевозки хотят отобрать.Нет не получат." А в чем С ЮРИДИЧЕСКОЙ точки зрения разница между "информацией" и "отчетом"? Ее нет! Ключевое - это обязанность и установленная ответственность. Обязанность есть, но вот прямой ответственности пока не вижу.

Ответить
  • Святогор
24.11.15 14:11

"Щодо обов’язку подання такої інформації, то у п. 14 Постанови № 1921 визначено вичерпний перелік обов’язків підприємства, серед яких автор не знаходить обов’язку надання відповідної інформації. Приводжу витяг п. 14:" Почему автор вдруг решил, что в п. 14 исчерпывающий перечень?

Ответить
  • Ирина
24.11.15 14:55

Народ не подавайте информацию! Нас и так мало осталось! ВСЕМ МИРА!

Ответить
  • Гость
25.11.15 10:21

Підставляти свою ж фірму і своїх працівників? А потім повістки на фірму і списання забраних основних засобів? Які ж вони наївні. Та хто ж цю інформацію подасть без згоди керівника? І який керівник на таке погодиться?

Ответить
  • Sunny
25.11.15 11:27

А ФОП-ы тоже должны этот "шедевр" подавать?

Ответить
  • Сенечка
25.11.15 11:50

Sunny, все должны... Моё мнение, пока не объявят "военное положение" никто, никому не должен... Сосите...леденец...

Ответить
  • Роман
16.12.15 12:15

Відповідальність якраз і передбачена, просто варто було провести кращий аналіз законодавства, те що в пункті 14 положення немає зобов"язання інформувати, ще нічого не говорить, адже там загальні зобов"язання на керівника в остновному уже в "особливий період", далі ж п.15 чітко говорить про зобов"язання подавати таку інформацію завжди два рази на рік, одне іншого не виключає, чому зроблено висновок що зобов"язання за п.14 виключні не зрозуміло, а п.15 тоді що так "поржать" прописаний чи що. Ну і далі, по перше відповідальність передбачена не ст.211 КЗпАП, а ст.210(1) "Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію", по друге, що таке мобілізаційна підготовка говориться у пункті 3 статті 3 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" це "перевірка та оцінка стану мобілізаційної готовності .......підприємств, установ і організацій" та "інформаційне забезпечення", крім того цим же законом установлений військово-транпортний обов"язок, який і викладений у цьому Положенні затвердженому КМУ, що аналізує автор, якраз п.15 і передбачає таке "інформаційне забезпечення". Тож, очевидно що якщо будуть допущені порушення у мобілізаційній підготовці (не подана дана інформація) на керівника підприємства може бути накладено штраф згідно ст.210(1) КЗпАП від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1 700 грн.), а в разі повторного порушення – від 100 до 300 мінімумів (від 1 700 до 5 100 грн.). Єдине що можна порадити в цій ситуації, це як писали раніше "Вам ничего не прислали. Вот сидите и не пыхтите", але якщо вже конкретно вас попросили надати таку інформацію, то плати чи не платити у разі неподання штраф, якщо що, то вирішувати ж і вам самим. Щодо коментаря що якщо подати інформацію про транспорт то перші ж і попадете під вилучення транспорту при мобілізації, маю обгрунтовані сумніви, адже інформацію про зареєстрований на підприємство транспорт військоматам і так подають органи ДАІ, і при вилученні транспорту є певні норми, тобто ліміт, не можуть забрати у вас весь транспорт, і підприємсво одразу зупиниться, в обговорюваному звіті є графа де заначається справність транспорту, тож якщо буде моблізація то очевидно що вилучати будуть частину від справного автопарку, але якщо вилущення буде за інформацією ДАІ то норматив для підприємства розраховуватиметься із загальної кількості зареєстрованого транспорту, не важко уявити, що заберуть всетаки необхідну кількість із справної частини автопарку. Щодо запитання чи ФОП подає таку звітність то так, адж в цьому положенні чітко прописано "Дія цього Положення поширюється на центральні органи виконавчої влади, інші державні органи, місцеві держадміністрації, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, а також громадян - власників транспортних засобів."

Ответить
  • Стед
18.01.17 14:06

Роман розясніть хто входить до субєктів із високою соцпотребою, звісно крім служб швидкогореагуваня. - "Вiд передачi транспортних засобiв i технiки вiйськовим формуванням пiд час мобiлiзацiї можуть звiльнятися також пiдприємства, установи та органiзацiї, у яких є висока суспiльна потреба."

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям