Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


29.11.15
2588 2 Печатать

Как подать декларацию эконалога, если у налогоплательщика несколько стационарных источников загрязнения в разных населенных пунктах (коды КОАТУУ разные)?

   У фахівців ДФСУ запитали: як подається податкова декларація екологічного податку СГ, який має кілька стаціонарних джерел забруднення або місць розміщення відходів, чи об'єктів в межах кількох населених пунктів (сіл, селищ або міст) або за їх межами (коди КОАТУУ різні)?
   
   Відповідь була наступною. Відповідно до п. 250.1 ст. 250 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.
   
   Згідно з п. 250.2 ст. 250 ПКУ платники екологічного податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують екологічний податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:
   
   за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів;
   
   за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк - за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.
   
   Відповідно до пп. 250.10.1 п. 250.10 ст. 250 ПКУ у разі якщо платник податку має кілька стаціонарних джерел забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів в межах кількох населених пунктів (сіл, селищ або міст) або за їх межами (коди згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) різні), то такий платник податку зобов'язаний подати до відповідного контролюючого органу за місцем розташування стаціонарного джерела забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів податкову декларацію щодо кожного стаціонарного джерела забруднення або спеціально відведеного для розміщення відходів місця чи об'єкта окремо.
   
   Форма податкової декларації екологічного податку, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 N 715 (далі - податкова декларація), використовується для складання звітності за ІV квартал 2015 року та наступні звітні періоди, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.
   
   Невід'ємною частиною податкової декларації є 9 (дев'ять) типів додатків, з них 6 (шість) - розрахунків. Відповідний тип розрахунка забезпечує обчислення податкового зобов'язання за відповідним видом об'єкта оподаткування та, зокрема, додатки 1 - 3 - для кожного джерела забруднення (по кожному КОАТУУ місця розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів).
   
   Отже, суб'єкт господарювання, який має кілька стаціонарних джерел забруднення що здійснюють викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин, об'єктів за місцем здійснення скидів забруднюючих речовин у водні об'єкти або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів в межах кількох населених пунктів (сіл, селищ або міст) або за їх межами (коди КОАТУУ різні), зобов'язаний подати до відповідного контролюючого органу (по кожному КОАТУУ контролюючого органу) за місцем розташування стаціонарного джерела забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів податкову декларацію екологічного податку.
   
   До податкової декларації екологічного податку такий суб'єкт складає відповідний розрахунок (додаток) щодо кожного: стаціонарного джерела забруднення що здійснює викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин, об'єкту за місцем здійснення скидів забруднюючих речовин у водні об'єкти, спеціально відведеного для розміщення відходів місця чи об'єкту (по кожному КОАТУУ) окремо.
   
По материалам Категорія 120.05 "ЗІР"
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • oper
30.11.15 10:28

Если установили твердотопливный котел, то, наверное, нужны какие-то разрешительные документы, установленные лимиты и т.п. прежде чем подавать отчетность и платить эконалог - кто в курсе - подскажите, пожалуйста!

Ответить
  • alla.sagitova
30.11.15 20:44

Да на котлы, дизель-генераторы и пр. нужны разрешительные документы. В них экологи указывают нормы и лимиты. Но как подавать декларацию, если не знаешь норм пока нет разрешения. Вопрос?

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям