Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


08.02.16
2940 13 Печатать

Щодо доходів платника єдиного податку

   Питання:
   
   Товариство у 2015 році знаходиться на спрощеній системі оподаткування є платником єдиного податку III групи за ставкою 2%, та платником податку на додану вартість, являється виробником та експортером власної продукції.
   
   Просимо надати роз'яснення , чи включається в дохід платника єдиного податку, та відповідно, до яких статей ПКУ :
   
   курсова різниця від перерахунку дебіторської та кредиторської заборгованості на дату балансу.
   
   позитивне значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти, яка обліковується на поточному рахунку.
   
   Якщо від перерахунку залишків іноземної валюти , позитивна курсова різниця включається в дохід, то яка саме сума:
   
   позитивна курсова різниця від проміжних коливань валютних курсів за кожний банківський день, згідно банківських виписок, на дати складання фінансової звітності;
   
   результат між позитивною та від'ємною курсовою різницею від проміжних коливань валютних курсів за кожний банківський день, згідно банківських виписок, на дати складання фінансової звітності.
   
   Відповідь:
   
   Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід
   
   представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом
   
   податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.
   
   Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пп. 44.2, 44.3 ст. 44 ПКУ (п.п. 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).
   
   Зокрема, наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 № 39 затверджено Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» (далі – П(С)БО 25).
   
   Згідно п. 10 П(С)БО 25 юридичні особи - суб’єкти господарювання, які відповідають критеріям, визначеним п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 гл. 1 розд. XIV ПКУ, та застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, з метою складання фінансової звітності визнають доходи і витрати за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.
   
   Бухгалтерський облік операцій з іноземною валютою ведеться відповідно до вимог Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів» (далі – П(С)БО 21), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 10.08.2000 № 193 зі змінами та доповненнями.
   
   Згідно п. 4 П(С)БО 21 курсова різниця - різниця між оцінками однакової кількості одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах. Монетарні статті - статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов’язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.
   
   Відповідно до п.7 П(С)БО 21 монетарні статті в іноземній валюті відображаються з використанням валютного курсу на кінець дня дати балансу.
   
   Визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату балансу, а також на дату здійснення господарської операції в її межах або за всією статтею (відповідно до облікової політики). Для визначення курсових різниць на дату балансу застосовується валютний курс на кінець дня дати балансу. При визначенні курсових різниць на дату здійснення господарської операції застосовується валютний курс на початок дня дати здійснення операції. Підприємство може здійснити перерахунок
   
   залишків на кінець дня за монетарними статтями в іноземній валюті, за якими протягом дня здійснювались господарські операції із застосуванням валютного курсу, встановленого на кінець цього дня (п. 8 П(С)БО 21).
   
   Отже, юридична особа – платник єдиного податку визначає курсові різниці від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти на дату балансу, а також на дату здійснення господарської операції згідно з вимогами положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
   
   У податковій декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи), форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578, відображається лише обсяг доходу, відображення витрат не передбачено.
   
   Враховуючи вищевикладене, перерахунок іноземної валюти, яка на дату закінчення звітного періоду обліковується на поточному валютному рахунку юридичної особи – платника єдиного податку, здійснюється на дату звітного балансу на весь залишок іноземної валюти відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Позитивне значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти включається до складу доходів такого платника податку, від’ємне значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти не зменшує базу оподаткування єдиним податком.
   
   Зазначена позиція висвітлена у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (108.01.02).
   
   Додатково повідомляємо, п. 52.2 ст.52 ПКУ передбачено, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
   
   У випадку незгоди з консультацією, ви можете оскаржити її до суду у відповідності з пунктом 53.3 статті 53 ПКУ.
   
По материалам ГУ ДФС у Чернівецькій області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Машуня
09.02.16 07:22

Особенно понравилось: "Позитивне значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти включається до складу доходів такого платника податку, від’ємне значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти не зменшує базу оподаткування єдиним податком." Опять однобоконько. В НКУ об этом вообще не слова..... У меня есть и експорт и импорт. Разницы возникают и положительные и отрицательные. Я их не трогаю.

Ответить
  • Елена Одесса
09.02.16 07:43

Машуня Это же для единщиков. У них облагаются только доходы

Ответить
  • ИринаМ
09.02.16 07:43

во-во, мне тоже это предложение понравилось, в доходы - да, в расходы-нет, но ведь положительная или отрицательная разница, все-равно она есть курсовой разницей. Так все приближают к бух. учете и сами же его опровергают. Но единственное, что у единщиков совсем иная база обложения единым налогом нежели у общей системы, тогда и в доходы не нужно включать

Ответить
  • Машуня
09.02.16 08:22

Елена Одесса Так у меня и есть единщик с ВЭДом )) Для юриков-единщиков налогооблагаемый доход всегда был - выручка (нал./безнал), безоплатно полученные, списанная кредиторка..... А курсовые разницы ????

Ответить
  • ksanka
09.02.16 08:30

Как были отписки в консультациях, так и остались. Ничего конкретного и точного.

Ответить
  • Арина
09.02.16 10:35

Моя позиция в этом вопросе такова (юр.лицо на ЕН 4-5%) - я зачисляю доход в день получения валюты по курсу НБУ, облагаю 4%(5%) и больше к единому по этим суммам не возвращаюсь. В бухучете для баланса - пересчитываем, конечно. Они очень много хотят - в доходы мол ставим, а в расходы нет. Коллеги, держитесь)))

Ответить
  • бух-рррррррррррр
09.02.16 10:51

Бух учет нужно вести всегда правильно (со всеми курсовыми разницами и разницами курсов), а налоговый (единый), согласно НКУ.. Стыковаться они не будут!!! По банку курсовую разницу по остаткам валюты и задолженностью проводят 1 раз в год (31.12.20__) так как отчет годовой!!! А еже квартальная сдача - промежуточные отчеты!!! На этом влетело одно предприятие с кв отчетом по прибыли. Поставили отрицательное значение КР на расходы за полугодие. Сняли, оштрафовали.....

Ответить
  • oper
09.02.16 13:27

"По банку курсовую разницу по остаткам валюты и задолженностью проводят 1 раз в год (31.12.20__) так как отчет годовой!!!" - не могу согласиться!!! В прошлом году отчитывались за год, в этом - покватально, в следующем как - одному богу известно! А пересчет КР на каждую отчетную дату всегда был и остается поквартально - я так понимаю.

Ответить
  • Etana-Одесса
09.02.16 15:57

эту же статью присабашили и к СПД на едином налоге!!! и как ни странно..... ФО не ведуть бух облік але за бух обліком нараховують собі податок, бред полный но я плачу и высчитаю ибо разница где-то 100 грн, а при проверке сами не знали как придраться.....

Ответить
  • ИВА
09.02.16 16:18

В журнале налоги и бух учет написано, что единщики не должны включать положительную курсовую разницу в доход. Однако в этой же статье далее по тексту - налоговая с этим не согласна. .Поэтому, кто умеем отбиваться от налоговой может не платить, а если сумма не большая, то я делаю как Etana-Одесса включаю и плачу, нервная система одна ее из-за мелочей перегружать не стоит.

Ответить
  • Бух бух бух
09.02.16 19:46

Кажется в средине 2015 г. встречала консультацию на эту тему для юр.лиц-единщиков, так там было написано, что доход по курсу НБУ на день зачисления денежных средств на р/с. Все было со ссылками на НКУ, и была приписка, что курсовые разницы- это не доход ЮЛ на ЕН. Потом они передумали, и вот теперь все с ног на голову опять. Вот у меня глупый вопрос: как на р/с отражается "доход" ЮЛ на ЕН в виде курсовых разниц... А по поводу ФОП где-то в комментариях прочитала интересное предположение: не посчитаешь курсовые разницы- занизил доходы, посчитал-получил доход в неустановленной НКУ форме... или еще можно припаять, что доход не от вида деятельности по свидетельству...

Ответить
  • Бух2012
10.02.16 08:33

Коллеги, какая дата признаётся датой возникновения дохода: дата поступления на распределительный счёт или дата зачисления на текущий валютный? В консультациях, которые получилось найти, вроде склоняются к дате зачисления на текущий валютный...

Ответить
  • Люба
10.02.16 13:32

Дата зачисления на текущий счет

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям