Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


22.07.16
1689 3 Печатать

Щодо порядку оподаткування податком на прибуток і ПДВ факторингових операцій

   Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування податку на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.
   
   Розділом ІІІ Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування у разі здійснення факторингових операцій.
   
   Отже, такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку.
   
   Регулятором з питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності виступає Міністерство фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).
   
   Згідно зі ст. 1077 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ), за договором факторингу одна сторона (фактор) передає або зобов’язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату (у будь-який передбачений договором спосіб), а клієнт відступає або зобов’язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника).
   
   Фактором може бути банк або інша фінансова установа, яка відповідно до закону має право здійснювати факторингові операції (ст. 1079 ЦКУ).
   
   Відповідно до п.п. 196.1.5 п. 196.1 ст. 196 Кодексу не є об’єктом оподаткування ПДВ операції з: надання послуг платіжних організацій платіжних систем, пов’язаних з переказом коштів, інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу (у тому числі пенсійного), управління коштами та цінними паперами (корпоративними правами та деривативами), доручення, надання, управління і відступлення прав вимоги за фінансовими кредитами фінансових установ, кредитних гарантій і банківських поручительств особою, що надала такі кредити, гарантії або поручительства. Перелік послуг з розрахунково-касового обслуговування визначається Національним банком України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику;
   
   торгівлі за грошові кошти або цінні папери борговими зобов’язаннями, за винятком операцій з інкасації боргових вимог та факторингу (факторингових) операцій, крім факторингових операцій, якщо об’єктом боргу є валютні цінності, цінні папери, у тому числі компенсаційні папери (сертифікати), інвестиційні сертифікати, іпотечні сертифікати з фіксованою дохідністю, операції з відступлення права вимоги за забезпеченими іпотекою кредитами (позиками), житлові чеки, земельні бони та деривативи.
   
   Отже, якщо об’єктом факторингових операцій є валютні цінності, цінні папери, у тому числі компенсаційні папери (сертифікати), інвестиційні сертифікати, іпотечні сертифікати з фіксованою дохідністю, операції з відступлення права вимоги за забезпеченими іпотекою кредитами (позиками), житлові чеки, земельні бони та деривативи, то такі операції не є об’єктом оподаткування ПДВ. В іншому випадку, якщо об’єктом факторингових операцій є об’єкти, відмінні від зазначених вище, то такі операції оподатковуються ПДВ.
   
   (Лист ДФС України від 15.06.2016 р. № 13370/6/99-99-15-02-02-15)
   
   
   
По материалам ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ой
22.07.16 08:36

Не охренело ли ДПИ, факторинг операция с баблом, при чём тут НДС. На передвижение купюр НДС не распространяться, есть закон об этом. Ведь это деньги самой ДПИ или лавчёнки рядом стоящей, они должны быть заинтересованы в скорости оборота этих бумажек а творят противоположный дебильный беспредел.

Ответить
  • Нервостеник
22.07.16 11:49

ГРИВНЯ-тоже ВАЛЮТНА ЦІННІСТЬ. ПЕРЕДАЧА В НАКЛАДНЫХ ПОКУПАТЕЛЯ И ПЕРЕДАЧА ПРАВ ТРЕБОВАНИЯ ПО НИМ СОГЛАСГНО ДОГОВОРУ ФАКТОРИНГА НЕ ОБЛАГАЕТСЯ НДС!!! ТОВАР ПРОДАН-НДС НАЧИСЛЕН, ТОВАРНЫЕ НАКЛАДНЫЕ - НЕ ОБЪЕКТ ПРОДАЖИ! Кто АФТОР письма?

Ответить
  • ГлавБУХ
22.07.16 13:30

бред какой-то... если операции НЕ с деньгами, то это НЕ факторинг!!!!!!!!!!!!!!! Согласно с определением факторинга уступаемые требования могут быть только денежными.... Налоговики бредили... малость забылись, а все остальные тупо переписали!!! ужас автору. Напоминаю, что факторинг это финуслуга - уступка денежного требования за плату. В другом случае это НЕ факторинг, а простая уступка права требования долга!

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям