Звільнення від оподаткування ПДВ електрогенераторів та ін...

Розділ V ПКУ
Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8526
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1890 разів
Подякували: 6492 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

mironol писав:
02 лютого 2023, 15:34
Так, я й буду з тим кодом 8421, тільки я буду ПН без ПДВ складати.
В Переліку вказано, що треба оріентуватись на назву, а не на код, а назва "обладнання та пристрої для фільтрування або очищення води" відповідає номенклатурі в ПН, тобто це і є "фільтр".
Тож, вважаю, що постачальник мав би ПН пільгову створити.
Якщо ви так впевнені, то навіщо питаєте :)
В вашій ситуації в мене інше бачення.
Можливо хтось заперечить, тоді й прийматимете рішення )

ЗІ теж маю продажі товарів з пільгового переліку, тому в тому ж казанку "варюсь" з 11/16 листопада

ОЛЕНА1707
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 03 лютого 2023, 12:07

Повідомлення ОЛЕНА1707 »

ДОБРОГО ДНЯ!
Ми продавали без ПДВ (по пільзі) трансформатори та обладнання до нього..
Тут мені сьогодні присилає покупець ЗУ Про внесення зміни до розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України.. і каже, що пільга на наші трасформатори закінчилася.. (8504312900 та 8504312100).
Я розумію так, що в цьому ЗУ вказані зміни до Митного кодексу і що це стосується поштових відправлень..вона мені доказує інше.. Брокер мовчить..
Може хто стикався вже з такою ситуацією, підкажіть, будь ласка!! :help:

asv
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 878
З нами з: 13 лютого 2012, 12:24
Дякував (ла): 663 рази
Подякували: 80 разів

Повідомлення asv »

Доброго дня, прошу сказати якщо ми купуємо товар пільговий автоматичні вимикачі - вони на сьогодні без ПДВ, то ми теж продаємо без ПДВ їх? дякую

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8526
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1890 разів
Подякували: 6492 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

asv писав:
23 лютого 2023, 11:06
Доброго дня, прошу сказати якщо ми купуємо товар пільговий автоматичні вимикачі - вони на сьогодні без ПДВ, то ми теж продаємо без ПДВ їх? дякую
Так, пільгова операція
ЗІ і навіть якщо б вони у вас були куплені раніше з ПДВ - все рівно пільга 14060544 :mocking:

asv
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 878
З нами з: 13 лютого 2012, 12:24
Дякував (ла): 663 рази
Подякували: 80 разів

Повідомлення asv »

Доброго дня. Ще запитання в дод Д5 табл 2 показую пільги тільки по р5.1 , а по кредиту р 10.4 не показуємо?

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8526
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1890 разів
Подякували: 6492 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

asv писав:
16 березня 2023, 11:51
Доброго дня. Ще запитання в дод Д5 табл 2 показую пільги тільки по р5.1 , а по кредиту р 10.4 не показуємо?
В деці ж немає відсилки р.10.4 до Д5 ;)

Не показуєм

asv
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 878
З нами з: 13 лютого 2012, 12:24
Дякував (ла): 663 рази
Подякували: 80 разів

Повідомлення asv »

Дякую! в мене медок автоматом у табл 2 Д5 поставив тільки пільгову суму у колонку 5 ( р.5.1з деки ПДВ) усього... чи потрібно заповнювати колонку 8 ( звільнені від 0%) ...тобто продублювати суму чи ні...щось заплуталась

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8526
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1890 разів
Подякували: 6492 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

asv писав:
16 березня 2023, 13:10
Дякую! в мене медок автоматом у табл 2 Д5 поставив тільки пільгову суму у колонку 5 ( р.5.1з деки ПДВ) усього... чи потрібно заповнювати колонку 8 ( звільнені від 0%) ...тобто продублювати суму чи ні...щось заплуталась
Кол 8 потрібно заповнювати.. .. Там ви зазначаєте обсяг придбання по цих звільнених..
Там зноска внизу деки **
Почитайте її текст...

NATA888
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 903
З нами з: 05 грудня 2012, 07:43
Дякував (ла): 707 разів
Подякували: 352 рази

Повідомлення NATA888 »

Люди добрі допоможіть :dash:
Вже "обжована" тема про те що компенсуючі зобовязання на електротовари не потрібно нараховувати, але натрапила на статтю і вже лижі не їдуть :angry:
Наше підприємство виробляє трансформатори з кодом УКТ ЗЕД 8504 які підпалають під пільгу відповідно до постанови 224, оскільки ми виробники то ми закупляємо матеріали в т.ч. з ПДВ так і без ПДВ, всі семінари/вебінари і консультації кажуть що компенсуючі не потрібні, але стаття каже що все таки треба нараховувати :bomb: :

https://biz.ligazakon.net/analitycs/217 ... ov-nasldki

При придбанні генератора у іноземного постачальника, при перетині митного кордону у покупця не виникає обов'язку по сплаті ПДВ і, відповідно, права на податковий кредит по ПДВ. Мито при перетині кордону України теж не нараховується.
Зауважимо, що послуга по доставці генератора підлягає оподаткуванню ПДВ на загальних підставах у надавача послуги-платника ПДВ. Як і інші супутні послуги при придбанні генератора, наприклад, послуга з його встановлення, налагодження тощо.
А от покупцю генератора-платнику ПДВ варто звернути увагу на наступне. Операція з придбання/ввезення на митну територію України генератора є звільненою від ПДВ, а от супутніх придбанню генератора послуг (по доставці, налагодженню тощо) в переліку з п.71 підр.2 розд. ХХ ПКУ немає. Оскільки дані послуги пов'язані безпосередньо зі звільненою від ПДВ операцією, у платника ПДВ виникає обов'язок нарахування компенсуючого ПДВ на суми отриманого на такі супутні операції послуги податкового кредиту зг. пп. «б» п.198.5 ПКУ. Тобто покупець в даному випадку враховує отриманий податковий кредит від постачальника послуг і не пізніше останнього дня звітного періоду нараховує податкові зобов'язання на ту ж суму, складає зведену податкову накладну і реєструє її у встановлені терміни в ЄРПН.

utya
Оракул
Оракул
Повідомлень: 205
З нами з: 11 березня 2011, 05:32
Дякував (ла): 72 рази
Подякували: 36 разів

Повідомлення utya »

Підкажіть, будь ласка, як тепер із тою пільгою ПДВ з 01.04.23 ...Використовуємо при продажі товарів чи ні ?.
Сьогодні приходять повідомлення від постачальників, що пільга перестала діяти, а через годину від тих же постачальників приходить протилежне повідомлення.

В пункті 87 підрозділу 2 Розділу ХХ ПКУ сказано про звільнення від оподаткування операцій з ввезення на митну територію України, а про продаж нічого не говориться... відповідно потрібно користуватись п. 71 підрозділу 2 Розділу ХХ ПКУ... а відповідно до нього дія пільги закінчилась 01.04.2023 року

Як тепер.??? :help:

Відповісти

Повернутись до “ПДВ”