На практике процедура ничего особенного из себя не представляет - прямо в налоговой заполняете декларацию, прилагаете копии документов (расчетные, договор с институтом, справка о длительности учебного года, номер счета в ощадбанке), подаете и примерно через 2 месяца присылают деньги.
Альона1 писав:Тобто спеціальної затвердженої форми не має????
нет. Для ГНИ обязательно нужно видеть ЗП и взносы. Но только ЗП. Если там мат помощь или страховка (как у меня) то мне ее указали в справке но я потом карандашом отметила что это с кодом 126, и НДФЛ тож отнимала. В ГНИ бывает еще просят чтоб плательщик кот льготу получает взял в налоговой справку о доходах и на ее основании заполнял декларацию. Я в своей деке тож неправильно показала НДФЛ, но они сами подкоректировали и деньги перечислили. Разница составила до 100 грн.
Альона1 писав:Хтось видає довідки про заробітну плату для отримання податкової знижки при навчанні.
Когда училась мне выдавали.
Среди всего прочего там были такие обязательные графы: месяцы начисления, начисленная зарплата, удержанные ЕСВ, НДФЛ.
Справка берется за год, с обязательной разбивкой по месяцам.
Плюс другие документы (копии договора, платежек, если плательщик и "счастливый студент" не одно и то же лицо - еще документы, свидетельствующие о родстве (папа платит за сына, часть НДФЛа вернут папе) - правда есть ограничения по степени родства).
Подаете в налоговую декларацию о доходах (уже будет в 2014 г. за 2013), все справки, копии.
Через некоторое время возвращают (нужно будет подъехать в определенный банк с документами для получения).
Ничего сложного.
Такой справки в 1С нет (во всяком случае в моей восьмерке, я её своим сотрудникам-совместителям в Екселе делаю, когда они Декларации о доходах за год подают).
Рутя С писав:Добрый день. Составила декларацию (хотела налоговую скидку по обучению сына) , стала копировать документы- договор на обучение подписывал сын ( 19 лет) и квитанция банка на оплату - тоже от его имени...
Как поступить - сдать декларацию на сына ( доходов нет , только оплата по договору на обучение)
или сдавать декларацию на себя и попытаться докакать что сын платил "мои" деньги?
Спасибо...
Декларацию подаете на себя и справку с роботы должна быть на Вас, прилагаете свидетельство о рождение сына (единственный документ подтверждающий что Вы его мама). Не помню где указано, что родители могут содержать детей до 23 лет и соответственно до этого возраста Вы можете подавать декларацию по возврату денег за обучение.
Альона1 писав:Чи має право скористатися податковою знижкою за навчання дитини один із батьків, якщо договір укладений між навчальним закладом та дитиною (в договорі зазначено П.І.Б. дитини) та квитанції на оплату оформлені на ім’я дитини, яка не має самостійних джерел доходу?
Відповідно до ст. 180 та ст. 199 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року № 2947-III із змінами та доповненнями (далі – Сімейний кодекс) батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей (до 18 років).
Згідно із ст. 199 Сімейного кодексу якщо повнолітні діти продовжують навчатися у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Статтею 317 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – Цивільний кодекс) передбачено, що власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном, у тому числі грошовими коштами. При цьому, ст. 32 Цивільного кодексу встановлено, що неповнолітня особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років має право вчиняти правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників.
Таким чином, один із батьків має право доручити своїй дитині здійснити правочин у вигляді проведення розрахунку (сплати коштів) за навчання за рахунок належних йому коштів. При цьому фактичні витрати на оплату вартості навчання несуть батьки дитини, яка навчається.
Законом України від 23 травня 1991 року № 1060- ХІІ "Про освіту" встановлено, що за неповнолітніх дітей (до 18 років) договір на навчання повинен укладатися їх батьками, але в договорі при цьому обов’язково зазначається прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).
Враховуючи вищевикладене, скористатися правом на податкову знижку за навчання дитини може один з батьків, за умови надання ним відповідних підтверджуючих документів, зокрема, договору про навчання дитини, який укладений між навчальним закладом та дитиною, квитанції про оплату за навчання, довідки про доходи. При цьому, у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).