Безоплатна передача ТМЦ між юр. особами

lerkla
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 14
З нами з: 17 серпня 2017, 15:54
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення lerkla »

Доброго дня!
Вперше стикаюсь з безоплатною передачею ТМЦ, поправте, будь-ласка, хто стикався вже, якщо десь помиляюсь.
ТОВ(платник ПДВ) придбав товари(запаси, з ПДВ), для подальшої передачі на безоплатній основі ФОПу(НЕ платник ПДВ).
Я правильно розумію, що для цього необхідно, документально:
1. При будь-якій передачі майна чи послуг може укладатися договір на безоплатну передачу (дарування) майна або послуг. Якщо такий договір не укладено або його укладено в усній формі, отримувачу доцільно надавати листа з проханням передати йому безоплатно те чи інше майно або сплатити за послуги. В нашому випадку => Лист від ФОП з проханням про надання товарів(запасів) на безоплатній основі(дарування, благодійність і т.д.)
2. Наказ керівництва про безоплатну передачу В нашому випадку => Наказ директора ТОВ про здійснення даної операції.;
3. Довіреність від приймаючої сторони (форма №М-11, затверджена наказом Мінстату від 21.06.96 р. №193).
4. Накладна на відпуск.
А по проводкам (завідомо розуміємо, що придбані товари на 28 рахунок впали):
Товари передано безоплатно іншому підприємству: Дт 949 Кт 28
Одночасно нараховано податкові зобов’язання з ПДВ (виходячи з рівня звичайних цін): Дт 949 Кт 641
Відкориговано ПК, раніше відображений за придбаними і подарованими товарами: Дт 641 Кт 631
Включено до складу витрат відкоригований ПК: Дт 949 Кт 631

Homoressacra
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 17
З нами з: 19 грудня 2022, 02:22
Звідки: Київ
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 16 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Homoressacra »

Доброго дня!

Тема аж за серпень, тому можливо вже не актуально, однак надам відносно коротку думку, та якщо ще буде актуально - деталізую відповідно до додаткової інформації.

Загальне:
1) В цілому - це більше галузь знань по Цивільному та Господарському кодексу, так що тут більше "гра слів" в тому плані, що саме благодійність, чим відрізняється від безоплатної передачі і т.д. (можу переглянути, за потреби, однак знову ж таки - у разі того що питання ще актуальне);
2) Виходячи с описаного Вами - погоджуюсь, що наказ Директора достатній для початку проведення такої операції;
3) Так;
4) От з накладною на відпуск, скажімо так, я б в такій ситуації все ж таки користувався якоюсь більше "нейтральною" по відношенню до назви документа назвою, або ж своєю формою накшталт "Наклада на безоплатну передачу", або щось такого типу, бо я деякі ситуації коли можуть намагатись "натягнути сову на глобус" тільки через те що "відпуск" можливо ототожнити с тим, що форма пов`язана с продажем;
5) Щодо проводок - виходячи з описаних, я десь хвилин 5 намагався зрозуміти - виходить що Ви 2 рази включили донарахування по ПК. Описана ситуація, на скільки я розумію за проводками, пройшла в місяці, наступному за прибанням ТМЦ, так як не вказані 4 суббконто по 641, а за описаною логікою Ви вже коригуєте рахунок по розрахункам за ПДВ, крім того - не зовсім зрозумів нарахування ПДВ виходячи з звичайних цін, так як в Вас є купівельна ціна і тут варто було б виходити с мін.бази, тобто з купівельної вартості. В цілому історія з мінварістю робить з Вас, формально, "останнього податкового покупця", тобто Ви просто маєте донарахувати цю ж суму, таким чином з економічної точки зору будете саме тим, хто сплатив всю суму ПДВ за вець ланцюжок поставок.
Предметно щодо проводок у випадку, коли Ви використали ПК, під час купівлі ТМЦ у попередньому місяці, а передаєту у поточному:
1) Купівля за пост оплатою на 120 000,00 грн з ПДВ:
Видаткова на купівлю:
Дт 281 Кт 631 = 100 000,00
Дт 6432 Кт 631 = 20 000,00
Оплата:
Дт 631 Кт 311 = 120 000,00
Податкова накладна (вхідна)
Дт 641(2) Кт 6432 = 20 000,00 (в ПН буду тільки суму вказувати)
Зараз у нас Дт сальдо 281 та Дт сальдо 641(2) - (умовні розрахунки по ПДВ)
Нехай уявимо, що у Вас є загальні розрахунки та ПДВ до сплати в цьому місяці.
Наступний місяць.
2) Передача безоплатно:
Дт 94(9) Кт 281 = 100 000,00 (це сформована собівартість на 281, так як ПДВ до неї не входить (ПСБО 9 - витрати))
Дт 94(9) Кт 641(2) = 20 000,00 (це сума податкового кредиту, яким в цій ситуації Ви вже скоритстались, однак за умовами Податкового кодексу - маєте повернути)

В цілому все, якщо ще акутально та будуть питання - з радістю відповім
Прийшов, побачив, оптимізував.

Ютубчик: https://www.youtube.com/@Homoressacra
Tik Tok: https://www.tiktok.com/@homoressacra?is_from_webapp=1&sender_device=pc

Відповісти

Повернутись до “Загальні питання бухгалтерського обліку”