2-а група

Загальні питання, ставка податку, книга обліку доходів
FyDD
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3144
З нами з: 22 лютого 2013, 05:48
Дякував (ла): 2371 раз
Подякували: 752 рази

Повідомлення FyDD »

Я вот тоже боюсь, что ГНИ посчитает аренду услугой
В разрешенные услуги попал только ресторанный бизнес

FyDD
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3144
З нами з: 22 лютого 2013, 05:48
Дякував (ла): 2371 раз
Подякували: 752 рази

Повідомлення FyDD »

Я правильно понимаю, что ФОП 2гр. с начала должен перейти на 3гр
И только потом с начала 2 квартала может оказывать услуги юр.лицам?

Ніколь
Мастер
Мастер
Повідомлень: 56
З нами з: 20 жовтня 2021, 13:49
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 30 разів

Повідомлення Ніколь »

FyDD писав:
11 березня 2024, 14:34
Я правильно понимаю, что ФОП 2гр. с начала должен перейти на 3гр
И только потом с начала 2 квартала может оказывать услуги юр.лицам?
Так

FyDD
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3144
З нами з: 22 лютого 2013, 05:48
Дякував (ла): 2371 раз
Подякували: 752 рази

Повідомлення FyDD »

Подскажите, плиз
ФОП 2гр. начал продавать подарочные сертификаты. Как учет у юр.лица на общей системе понятно.
А вот у ФОПа: продал через РРО сертификат 2000,00. Пришли, его использовали. В чеке РРО форма оплаты "Сертификат". В эл.кабинете общий объем продаж 4000,00

Можно ли при использовании сертификата пробить возвратный чек, чтобы не задваивался оборот.?
Формально возврат надо оформлять заявой, актом со всеми данными покупателя
А если просто показать уменьшенный оборот - будет не соот-ие с тем что видит инспектор

YuliyaDol
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1070
З нами з: 12 листопада 2014, 12:26
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 577 разів
Подякували: 508 разів

Повідомлення YuliyaDol »

FyDD писав:
12 березня 2024, 12:54
Подскажите, плиз
ФОП 2гр. начал продавать подарочные сертификаты. Как учет у юр.лица на общей системе понятно.
А вот у ФОПа: продал через РРО сертификат 2000,00. Пришли, его использовали. В чеке РРО форма оплаты "Сертификат". В эл.кабинете общий объем продаж 4000,00

Можно ли при использовании сертификата пробить возвратный чек, чтобы не задваивался оборот.?
Формально возврат надо оформлять заявой, актом со всеми данными покупателя
А если просто показать уменьшенный оборот - будет не соот-ие с тем что видит инспектор
Вебинар с Сота-касса, посмотрите примерно на 1 час 11 минут, там про сертификаты подарочные у ФОПа 2 группы
https://www.youtube.com/watch?v=k-W6Y3JYIew

babykiev1
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 29
З нами з: 20 лютого 2023, 18:01
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення babykiev1 »

Всім добрий день! Підкажіть, будь ласка. Відкрили ФОП 05.03.24, були на загальній системі і зразу написали заяву про перехід на 2-гу групу. Які наші дії зараз7 Які податки треба сплати і до якого числа. Діяльність у березні не велась. Буду всім дуже вдячна за домомогу.

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8512
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1885 разів
Подякували: 6484 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

babykiev1 писав:
14 березня 2024, 13:21
Всім добрий день! Підкажіть, будь ласка. Відкрили ФОП 05.03.24, були на загальній системі і зразу написали заяву про перехід на 2-гу групу. Які наші дії зараз7 Які податки треба сплати і до якого числа. Діяльність у березні не велась. Буду всім дуже вдячна за домомогу.
При реєстрації ФОП відразу відмітили про застосування спрощенки ?
Тоді маєте сплатити ЄП до 20.03 за березень.... Для єдинника без різниці - велась чи ні діяльність...
https://bip.net.ua/articles/reyestratsi ... za-krokom/

babykiev1
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 29
З нами з: 20 лютого 2023, 18:01
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення babykiev1 »

Tasa писав:
14 березня 2024, 14:19
babykiev1 писав:
14 березня 2024, 13:21
Всім добрий день! Підкажіть, будь ласка. Відкрили ФОП 05.03.24, були на загальній системі і зразу написали заяву про перехід на 2-гу групу. Які наші дії зараз7 Які податки треба сплати і до якого числа. Діяльність у березні не велась. Буду всім дуже вдячна за домомогу.
При реєстрації ФОП відразу відмітили про застосування спрощенки ?
Тоді маєте сплатити ЄП до 20.03 за березень.... Для єдинника без різниці - велась чи ні діяльність...
https://bip.net.ua/articles/reyestratsi ... za-krokom/
Ну як відразу. ФОП відкрите 5.03-на загалтній системі, написала заяву і з 07.03 вже на 2 групі єдиного податку. По КВЕД - оптова торгівля товарами широкого асортименту. Не розумію, які суми, коли і куди я маю заплатити? ЄСВ також платиться? Де взяти реквізити для сплати податків? Які терміни сплати податків для ФОП 2 гр? Яка звітність і в які терміни має подаватись? Якщо я, як фіз.особа, маю: нерухоме майно автомобіль, землю, чи потрібно мені подавати 20-ОПП?(в аренду нічого не здаю). Щось поки що нічого не зрозуміла, хоча читаю багато попередніх питань і відповідей. Також не розумію, від кого можу отримавати кошти на р/p, та кому продавати товар? ( послуг у мене не буде) Чи потрібні якісь документи, книги обліку і тд? В податковій при реєстрації ФОП сказали, що маю тільки подати пусту річну декларацію на початку 2025 року за березень, що була на загальній системі оподаткування. Про спдату ЄП у березні нічого не казали. Якщо зможете допомогти, буду вам безмежно вдячна.
Востаннє редагувалось 14 березня 2024, 17:05 користувачем babykiev1, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13659
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14116 разів
Подякували: 27893 рази

Повідомлення Яков »

babykiev1 писав:
14 березня 2024, 14:35
Tasa писав:
14 березня 2024, 14:19
babykiev1 писав:
14 березня 2024, 13:21
Всім добрий день! Підкажіть, будь ласка. Відкрили ФОП 05.03.24, були на загальній системі і зразу написали заяву про перехід на 2-гу групу. Які наші дії зараз7 Які податки треба сплати і до якого числа. Діяльність у березні не велась. Буду всім дуже вдячна за домомогу.
При реєстрації ФОП відразу відмітили про застосування спрощенки ?
Тоді маєте сплатити ЄП до 20.03 за березень.... Для єдинника без різниці - велась чи ні діяльність...
https://bip.net.ua/articles/reyestratsi ... za-krokom/
Ну як відразу. ФОП відкрите 5.03-на загалтній системі, написала заяву і з 07.03 вже на 2 групі єдиного податку. По КВЕД - оптова торгівля товарами широкого асортименту. Не розумію, які суми, коли і куди я маю заплатити? ЄСВ також платиться? Де взяти реквізити для сплати податків? Які терміни сплати податків для ФОП 2 гр? Яка звітність і в які терміни має подаватись? Якщо я, як фіз.особа, маю: нерухоме майно автомобіль, землю, чи потрібно мені подавати 20-ОПП?(в аренду нічого не здаю). Щось поки що нічого не зрозуміла, хоча читаю багато попередніх питань і відповідей. Також не розумію, від кого можу отримавати кошти на р/p, та кому продавати? Чи потрібні якісь документи, книги обліку і тд? В податковій при реєстрації ФОП сказали, що маю тільки подати пусту річну декларацію на початку 2025 року за березень, що була на загальній системі оподаткування. Про спдату ЄП у березні нічого не казали. Якщо зможете допомогти, буду вам безмежно вдячна.
Таке неможливо.
На єдиному податку 2 група може бути з 1 числа наступного за місяцем реєстрації, тобто, з 1 квітня.
Перевірте дані в ЕК (Облікові дані платника), а для себе — зробить запит та отримайте Витяг з реєстру платників єдиного податку, де буде вказана дата обрання 01.04.2024
Щодо 20-ОПП: питання слід задавати в темі: viewtopic.php?f=10&t=7262&start=2280
Щодо ЄП: ВИ маєте знати ставку ЄП, а не ми, бо саме ВИ ії обрали. Макс. ставка 20% від 7100 за 1 місяць. Реквизити в ЕК, перша сплата за квітень 2024
Щодо єдиного внеску за себе: маєте право не сплачувати (стажу не буде)
Щодо "від кого можу отримавати кошти на р/p, та кому продавати" — від суб'етів горсподарювавння (від фізосіб — ні, бо нема КВЕДів нап роздрібну торгівлю)
Щодо звітності: за рік 2 декларації — по ЄП, та про майновий стан і доходи; декларація про майновий стан ніяк не буде "пустой", якщо будуть доходи по ЄП. Можливо — 20-ОПП, Податковий розрахунок, запити...
Щодо книги обліку — ії нема. Облік доходів ведеться в довільної формі
Зображення

babykiev1
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 29
З нами з: 20 лютого 2023, 18:01
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення babykiev1 »

Яков писав:
14 березня 2024, 14:42
babykiev1 писав:
14 березня 2024, 14:35
Tasa писав:
14 березня 2024, 14:19


При реєстрації ФОП відразу відмітили про застосування спрощенки ?
Тоді маєте сплатити ЄП до 20.03 за березень.... Для єдинника без різниці - велась чи ні діяльність...
https://bip.net.ua/articles/reyestratsi ... za-krokom/
Ну як відразу. ФОП відкрите 5.03-на загалтній системі, написала заяву і з 07.03 вже на 2 групі єдиного податку. По КВЕД - оптова торгівля товарами широкого асортименту. Не розумію, які суми, коли і куди я маю заплатити? ЄСВ також платиться? Де взяти реквізити для сплати податків? Які терміни сплати податків для ФОП 2 гр? Яка звітність і в які терміни має подаватись? Якщо я, як фіз.особа, маю: нерухоме майно автомобіль, землю, чи потрібно мені подавати 20-ОПП?(в аренду нічого не здаю). Щось поки що нічого не зрозуміла, хоча читаю багато попередніх питань і відповідей. Також не розумію, від кого можу отримавати кошти на р/p, та кому продавати? Чи потрібні якісь документи, книги обліку і тд? В податковій при реєстрації ФОП сказали, що маю тільки подати пусту річну декларацію на початку 2025 року за березень, що була на загальній системі оподаткування. Про спдату ЄП у березні нічого не казали. Якщо зможете допомогти, буду вам безмежно вдячна.
Таке неможливо.
На єдиному податку 2 група може бути з 1 числа наступного за місяцем реєстрації, тобто, з 1 квітня.
Перевірте дані в ЕК (Облікові дані платника), а для себе — зробить запит та отримайте Витяг з реєстру платників єдиного податку, де буде вказана дата обрання 01.04.2024
Щодо 20-ОПП: питання слід задавати в темі: viewtopic.php?f=10&t=7262&start=2280
Щодо ЄП: ВИ маєте знати ставку ЄП, а не ми, бо саме ВИ ії обрали. Макс. ставка 20% від 7100 за 1 місяць. Реквизити в ЕК, перша сплата за квітень 2024
Щодо єдиного внеску за себе: маєте право не сплачувати (стажу не буде)
Щодо "від кого можу отримавати кошти на р/p, та кому продавати" — від суб'етів горсподарювавння (від фізосіб — ні, бо нема КВЕДів нап роздрібну торгівлю)
Щодо звітності: за рік 2 декларації — по ЄП, та про майновий стан і доходи; декларація про майновий стан ніяк не буде "пустой", якщо будуть доходи по ЄП. Можливо — 20-ОПП, Податковий розрахунок, запити...
Щодо книги обліку — ії нема. Облік доходів ведеться в довільної формі
Так з 1 числа буде на 2 гр., дякую. Але з 5.03 на загальній і немає діяльності до квітня. То які податки спачувати і з яких коштів?
Ставку обрала 20%, з квітня сплачувати щомісяця ЄП і ЄСВ, а звітність подавтаи 1 раз на рік? Вірно? З квітня місяця, як ФОП 2 групи (оптова торнівля) я можу придбати товар у ТОВ та ФОП платників єдиного податку, документи не обовязкові (прибуткова накладна)?, а продати можу також юридичним особам і фоп платникам єдиного податку і фізичним особам (населенню) вірно? придбати у фізичної особи я не можу? В мене не роздрібна, а оптова торгівля. Кошти на розрах.рах. я можу отримувати від ФОП і юридичних осіб платників єдиного податку. А якщо фіз.особа продає оптом, я можу в неї купити? Вибачте, що стільки питань.Поки що нічого не розумію. Головне, який зараз заплатити податок і звідки? Рахунок відкритий у банку, але на ньому немає коштів. Я можу його просто поповнити для сплати податків, я к фіз.особа? Взагалі, прочитала, що якщо ФОП а загальній системі оподаткування, платять податки з доходу.А якщо діяльність не велась, то нічого сплачувати не потрібно.Виходить, у березні я перебуваю на загальній системі оподаткування, діяльність не веду, доходу немає, тому, нічого сплачувати не потрібно. А 3 1 квітня я вже ФОП на другій групі, спрощеня форма, то маю заплатити ЄП і ЄСВ до 20 числа(включно) за квітень і сплачувати щомісяця незалежно від доходу. Все вірно? Реквізити для сплати я можу побачити в електронному кабінеті ДПІ,так? Дякую

Відповісти

Повернутись до “2-я група. Фізичні особи-підприємці”