услуги нерезидента

Загальні питання бухалтерського і податкового обліку, ставки податку, звітність
Лилия-НИКА
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3873
З нами з: 08 серпня 2011, 10:16
Дякував (ла): 968 разів
Подякували: 2125 разів

Повідомлення Лилия-НИКА »

Marlboro писав:Так задайте эти же вопросы, но уже в письменном виде - ИНК. Пошлите запрос и в свою налоговую, и в Киев.
И о декларации, и о счетах, и о налоге... в худшем случае защититесь от штрафов.
- опять же верите... - я почти аналог.вопрос задавала по другому налогу "куда платить" - в свою ГНС, еще и в областную - и ответ пришел - куда они рекомендуют, а точного ответа нет и они подали запросы по классификации доходов по бюдж.кодексу и тишина уже несколько месяцев...
Я обсуждаю вопрос тут - хочу сама разобраться, не привыкла основываться на ответы ГНС...

Сейчас дам ссылки с абсолютно противоположным ответом на обсуждаемый в этой теме вопрос :
к примеру ассоциация плат.налогов так считает :
http://appu.org.ua/articles/4338
http://appu.kharkov.ua/home/1/262/
....Фізична особа — підприємець виплачує нерезиденту — юридичній особі суму фрах­ту. Відповідно до ст. 160 Податкового кодек­су будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом походження з України, в тому числі фрахт, оподатковуються. Зокрема, сума фрахту становить 6%.
Чи повинна фізична особа — підприємець утримувати податок із суми фрахту, пере­рахованої юридичній особі — нерезиденту?
Якщо так, у якому звіті відображати таку операцію?

Стаття 160 ПК є частиною Розділу III «По­даток на прибуток підприємств», і її норми поширюється лише на юридичних осіб. Чин­не законодавство не уповноважує фізичних осіб — підприємців утримувати податок із суми фрахту, перерахованої юридичній осо­бі — нерезиденту.

*****************
- вот и меня интересовали аргументы "за" и "против" в данном вопросе - тем более, что мне еще на практике все это воплотить нужно.


Лилия-НИКА
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3873
З нами з: 08 серпня 2011, 10:16
Дякував (ла): 968 разів
Подякували: 2125 разів

Повідомлення Лилия-НИКА »

Вот еще один ответ из ЕБНЗ :
Категорія:
107. Єдиний податок для фізичних осіб – підприємців (спрощена система оподаткування)
Підкатегорія:
107.12 інші питання.
Запитання:
Яку звітність необхідно подати ФО – платнику ЄП у разі виплати доходу на користь нерезидента – ЮО або уповноваженої ним особи?
Відповідь:
Повна
Коротка та повна відповіді ідентичні:
Відповідно до пп. 170.10.3 п. 170.10 ст. 170 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо доходи з джерелом їх походження в Україні виплачуються нерезиденту резидентом – юридичною особою або самозайнятою фізичною особою, такий резидент вважається податковим агентом нерезидента щодо таких доходів. Під час укладання договору з нерезидентом, умови якого передбачають отримання таким нерезидентом доходу з джерелом його походження в Україні, резидент зобов’язаний зазначити в договорі ставку податку, що буде застосована до таких доходів. Згідно із пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.
Спрощена система оподаткування для фізичних осіб – підприємців регулюється главою 1 розділу ХІУ ПКУ де пп.1 п.297.1 ст.297 платники єдиного податку звільняються від сплати, та подання податкової звітності по податку на прибуток підприємств.
Відповідно до п.297.3 ст.297 ПКУ Платник єдиного податку виконує передбачені Кодексом функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.
Враховуючи вищенаведене, фізична особа – підприємець платник єдиного податку, який виплачує доходи нерезиденту – юридичній особі не вважається податковим агентом нерезидента щодо таких доходів та звітність про виплачені доходи до податкових органів не подає.

**********************
если бы все было так однозначно , то и не возникало бы столько вопросов на практике при применении


Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Лилия-НИКА писав:Стаття 160 ПК є частиною Розділу III «По­даток на прибуток підприємств», і її норми поширюється лише на юридичних осіб.
Для меня вопрос новый и утверждать 100% я ничего не буду, но мое отношение к конкретно ТАКОЙ аргументации можно исчерпывающе выразить с помощью вот этой картинки:
ЗображенняЗображення

Если такое вещают на уровне "АППУ" (хотя я понятия не имею кто все эти люди), то "все очень плохо".

Относительно ЕБНЗ.
Смотрите картинку выше )

Лилия-НИКА
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3873
З нами з: 08 серпня 2011, 10:16
Дякував (ла): 968 разів
Подякували: 2125 разів

Повідомлення Лилия-НИКА »

Marlboro писав:
Лилия-НИКА писав:Стаття 160 ПК є частиною Розділу III «По­даток на прибуток підприємств», і її норми поширюється лише на юридичних осіб.
.........................

Если такое вещают на уровне "АППУ" (хотя я понятия не имею кто все эти люди), то "все очень плохо".

Относительно ЕБНЗ.
Смотрите картинку выше )
это не я , это цитата АППУ из приведенной выше ссылки : "Стаття 160 ПК є частиною Розділу III «По­даток на прибуток підприємств», і її норми поширюється лише на юридичних осіб" - и аргументов там нет никаких.

ну а относительно ЕБНЗ - так я привела этот ответ, потому что Вы посоветовали спросить их - вот Вам и ответ, хотя в тех же рубриках относительно единщиков-юрлиц - так им по ЕБНЗ -нужно подать деку на прибыль...

Вот исходя из ЕБНЗ - такой ответ , я как налогоплательщик и получила, теперь и думу думаю как на Вашей картинке : должен ФЛП -к удерживать или нет все таки этот чертов налог на репатриацию, извините слов уже нет...

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Но ведь в ЕБНЗ вообще вопрос был о НДФЛ, а не прибыли. Точнее налоговики ответили по НДФЛ )
Кстати, ща проверил - по одному из тех трех решений была апелляция, которая оставила его в силе... Такие дела.

Ну я так думаю, что если даже гипотетически представить, что номер раздела, в котором размещена статья на что-то влияет, то на уровне инспектора это нереально доказать. Если конечно не будет на руках положительной ИНК с Киева, что как Вы говорите проблемно.

Лилия-НИКА
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3873
З нами з: 08 серпня 2011, 10:16
Дякував (ла): 968 разів
Подякували: 2125 разів

Повідомлення Лилия-НИКА »

Marlboro писав:Но ведь в ЕБНЗ вообще вопрос был о НДФЛ, а не прибыли. Точнее налоговики ответили по НДФЛ )
Кстати, ща проверил - по одному из тех трех решений была апелляция, которая оставила его в силе... Такие дела.
................
- вопрос был аналогичен моему - а ответ можете увидеть : вопрос по выплате юрлицам, а ответ - каша и НДФЛ и в конце
....фізична особа – підприємець платник єдиного податку, який виплачує доходи нерезиденту – юридичній особі не вважається податковим агентом нерезидента щодо таких доходів та звітність про виплачені доходи до податкових органів не подає.

- и что с этим ответом и вообще с этой "базой" делать...?, но НКУ :

297.1. Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:
1) податку на прибуток підприємств;

----- видимо деку по прибыли с дод.ПН и только соотв. графами просто в этом случае не нужно считать отчетностью по налогу на прибыль....???? - но на практике эту форму не могут сдать ФЛП-ки..., даже код ЕГРПОУ длиннее...чем у юрлица...
Все, не буду мучить Вас и себя... - слов нет.

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Лилия-НИКА писав: ну а относительно ЕБНЗ - так я привела этот ответ, потому что Вы посоветовали спросить их - вот Вам и ответ, хотя в тех же рубриках относительно единщиков-юрлиц - так им по ЕБНЗ -нужно подать деку на прибыль...
Не мучайтесь, сделайте запрос в СВОЮ налоговую.
Ну, а уже в Вашей налоговой будут РЕШАТЬ какую налоговую консультацию Вам дать.
Иногда просто ПРИХОДИТСЯ ПРИНИМАТЬ РЕШЕНИЕ.
Лично у нас такие случаи бывали, когда мы, например, шли вразрез с налоговым разъяснением ГНСУ.
Но такое решение:
1. принималось двумя консультантами;
2. консультанты убеждали начальника своего отдела;
3. позиция согласовывалась еще с тремя начальниками управлений (аудит, камералка, юр.отдел), которые должны тоже ставить свои визы на втором экземпляре налогового разъяснения;
4. докладывались зам.нач.инспекции все "за" и "против", и уже им принималось окончательное решение.

Поэтому, когда все ПРАВИЛЬНО оформляется с бюрократической точки зрения, то ... индивидуальная налоговая консультация - это сила!

Відповісти

Повернутись до “4-я група. Юридичні особи”