Добровільна участь у с-мі державного пенсійного страхування

Галина_2004
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 601
З нами з: 29 лютого 2012, 08:20
Дякував (ла): 195 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення Галина_2004 »

Допоможіть, будь ласка, максимально розібратись, бо не знаю всіх нюансів, а терміново треба директорові звітуватись))) Звільнено працівника (родич директора), якому залишилось 2 роки до пенсії. Звичайно, він хоче діяти. Який найкращий з варіантів:
1. Оформити його на роботу
2. Зареєструватись йому як ПП і платити максимум ЄСВ.
3. Добровільно сплачувати ЄСВ як Фізособа. (я зупинилась на 3 варіанті, але, можливо, не знаю всіх нюансів). Знаю, що тоді по трудовій працювати не можна.
Він хоче сплачувати максимальну суму ЄСВ (значить 20706,00*34,7%=7184,98, правильно?)

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Я думаю зависит от того, что этот человек собирается делать эти два года.
Если дома сидеть не будет, то конечно проще всего устроится на работу.
Уплачивать макс.сумму ЕСВ, имхо, не рационально - читал когда-то отзывы людей, что это не особо на пенсию повлияет. Если добавит пару десятков/сотен ГРН, то уже "не плохо". Зато сколько он уплатит за это время...

ar4ik
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 14252
З нами з: 07 січня 2013, 06:29
Дякував (ла): 22126 разів
Подякували: 40704 рази

Повідомлення ar4ik »

Поддерживаю Мальборо- добровольное участие- выброшенные на ветер деньги. Если у него была нормальная з/п и есть за что досидеть до пенсии, то лучше просто досидеть, чем размывать. В тонкости не вникала, боюсь, не доживу с такой жизнью, но знакомый специально закрыл СПД и не устраивается на работу, так как по последнему месту работы получится приличная пенсия.

Галина_2004
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 601
З нами з: 29 лютого 2012, 08:20
Дякував (ла): 195 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення Галина_2004 »

Він буде працювати, але на закордонну фірму, яка не має в Україні філії. От думаю, якщо влаштувати його на роботу при з/п 20000 - ми більше втрачаємо, ніж просто добровільно застрахуватись, якщо при цих двох моментах ЄСВ однаково впливає на пенсію. Я йому говорила, що потрібно визначити коефіцієнт, чи взагалі варто сплачувати такі внески, можливо, дійсно не вплине на підвищення з/п. Він все знає, він все перевірив і хоче платити максимальну суму, тільки от потрібно йому допомогти яким чином.

Галина_2004
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 601
З нами з: 29 лютого 2012, 08:20
Дякував (ла): 195 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення Галина_2004 »

Ой, перепрошую, на підвищення пенсії.

ar4ik
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 14252
З нами з: 07 січня 2013, 06:29
Дякував (ла): 22126 разів
Подякували: 40704 рази

Повідомлення ar4ik »

Я думаю, что стоит посоветоваться с работниками пенсионного- будет ли стоить шкурка вычинки. Пусть неофициально посчитают что да как.

Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4345
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 8079 разів
Подякували: 6387 разів

Повідомлення Вероніка »

А такой вопрос: человек - пенсионер в России по возрасту и получает тамошнюю пенсию. Сейчас живёт здесь, стал ФОПом. У кого какое мнение - обязан ли он платить ЕСВ или нет?

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

ar4ik писав:Поддерживаю Мальборо- добровольное участие- выброшенные на ветер деньги. Если у него была нормальная з/п и есть за что досидеть до пенсии, то лучше просто досидеть, чем размывать. В тонкости не вникала, боюсь, не доживу с такой жизнью, но знакомый специально закрыл СПД и не устраивается на работу, так как по последнему месту работы получится приличная пенсия.
Этому бы человеку стоило почитать пенсионное законодательство.
Сейчас для расчета пенсии берется ВСЯ зарплата с 01.07.2000 года.

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Вероніка писав:А такой вопрос: человек - пенсионер в России по возрасту и получает тамошнюю пенсию. Сейчас живёт здесь, стал ФОПом. У кого какое мнение - обязан ли он платить ЕСВ или нет?
Повна:
Частиною 4 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) визначено, що ФОП - платники ЄП звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ), якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Відповідно до ст. 1 Закону України від 09.07.2003 року № 1058 – ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» зі змінами і доповненнями (далі – Закон № 1058) пенсіонер - особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім’ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.
Виключно Законом № 1058 визначаються види пенсійних виплат та умови призначення пенсії за віком.
Таким чином, ФОП (нерезиденти), які отримують пенсію, призначену у відповідності до Законів інших держав, не звільняються від сплати ЄВ.

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Галина_2004 писав:Він буде працювати, але на закордонну фірму, яка не має в Україні філії. От думаю, якщо влаштувати його на роботу при з/п 20000 - ми більше втрачаємо, ніж просто добровільно застрахуватись, якщо при цих двох моментах ЄСВ однаково впливає на пенсію. Я йому говорила, що потрібно визначити коефіцієнт, чи взагалі варто сплачувати такі внески, можливо, дійсно не вплине на підвищення з/п. Він все знає, він все перевірив і хоче платити максимальну суму, тільки от потрібно йому допомогти яким чином.
Мы живем в очень "революционное время", когда невозможно предугадать, что будет через полгода или через год.
Как я поняла, вроде руководство планирует пойти на грузинский вариант. А там не имеет значения сколько ты уплатил взносов (там вообще нет отдельно этих фондов). Просто достиг пенсионного возраста - получи пенсию.
Как перестраховщик я бы на месте этого мужчины (на всякий случай), типа, работала бы в Вашей фирме на какой-нибудь почти минималке (чтобы была запись в трудовой), а если к моменту ухода на пенсию еще будет иметь значение уплаченная сумма, то заключила бы договор о добровольном страховании и доплатила нужную сумму.


Відповісти

Повернутись до “Пенсійний фонд”