= Особа з інвалідністю на підприємстві: від працевлаштування до подачі звітності до Фонду соц. захисту інвалідів =

Накази, штатний, табель, трудові книжки, довідки
Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Колеги, :greeting:
В мене вперше з‘явився інвалід в штаті 3 група, тому дуже-предуже потрібна допомога з нарахуванням з/плати.
посадовий оклад 8000, встановлено неповний робочий час (36-год.), в грудні робочі 158 годин.
По п-ву встановлено 40-год. Робочий тиждень.
Я працівнику з інвалідністю в грудні з/плату повинна нарахувати 8000 ? чи пропорційно відпрацьованому із розрахунку 40-годинного робочого тижня, беручи за норму місяця 182 години?

Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4272
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Звідки: м. Черкаси
Дякував (ла): 7201 раз
Подякували: 2403 рази

Повідомлення Ребекка »

Nelli-Nelli писав:
08 грудня 2021, 00:04
Колеги, :greeting:
В мене вперше з‘явився інвалід в штаті 3 група, тому дуже-предуже потрібна допомога з нарахуванням з/плати.
посадовий оклад 8000, встановлено неповний робочий час (36-год.), в грудні робочі 158 годин.
По п-ву встановлено 40-год. Робочий тиждень.
Я працівнику з інвалідністю в грудні з/плату повинна нарахувати 8000 ? чи пропорційно відпрацьованому із розрахунку 40-годинного робочого тижня, беручи за норму місяця 182 години?
а чому 182 год, а не 174 в грудні?
нарахування інваліду не відрізняється від нарахування іншим працівникам. Єдине що йому не треба донараховувати ЄСВ до мінімальної. І відпустка в нього трошки більша :)

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Ребекка писав:
08 грудня 2021, 09:22

а чому 182 год, а не 174 в грудні?
нарахування інваліду не відрізняється від нарахування іншим працівникам. Єдине що йому не треба донараховувати ЄСВ до мінімальної. І відпустка в нього трошки більша :)
Дякую, Ребекка.
А 182 я серед ночі нарахувала, бо дуже хвилювало питання)))

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Колеги, :greeting:
А що то за пояснення по особам з інвалідністю?
«Коли в рекомендаціях МСЕК зазначено, що працівник з інвалідністю може працювати на своїй посаді на умовах скороченого робочого дня. Скорочена тривалість часу означає, що час, протягом якого працівник виконує трудові обов‘язки, скорочується порівняно із нормальною тривалістю робочого часу (40-год тиждень). При цьому працівник має право на оплату праці в розмірі повного окладу»
Це повинно бути написано в самій довідці МСЕК? Так? І якщо такого не написано, то в разі неповного робочого тижня нараховувати з/плату пропорційно відпрацьованому.

Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4272
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Звідки: м. Черкаси
Дякував (ла): 7201 раз
Подякували: 2403 рази

Повідомлення Ребекка »

Nelli-Nelli писав:
08 грудня 2021, 10:15
Колеги, :greeting:
А що то за пояснення по особам з інвалідністю?
«Коли в рекомендаціях МСЕК зазначено, що працівник з інвалідністю може працювати на своїй посаді на умовах скороченого робочого дня. Скорочена тривалість часу означає, що час, протягом якого працівник виконує трудові обов‘язки, скорочується порівняно із нормальною тривалістю робочого часу (40-год тиждень). При цьому працівник має право на оплату праці в розмірі повного окладу»
Це повинно бути написано в самій довідці МСЕК? Так? І якщо такого не написано, то в разі неповного робочого тижня нараховувати з/плату пропорційно відпрацьованому.
інваліду ще видають цілу брошюрку із планом реабілітації та умов праці, я не пам"ятаю як вона називається. Зазвичай комісія її майже не заповнює. От там і прописані ці рекомендації.

Аватар користувача
Орлов
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1295
З нами з: 29 листопада 2011, 03:11
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 317 разів

Повідомлення Орлов »

Nelli-Nelli писав:
08 грудня 2021, 10:15
Колеги, :greeting:
А що то за пояснення по особам з інвалідністю?
«Коли в рекомендаціях МСЕК зазначено, що працівник з інвалідністю може працювати на своїй посаді на умовах скороченого робочого дня. ... При цьому працівник має право на оплату праці в розмірі повного окладу»
А я раньше думал что все имеют такие права. :o
Было бы желание работника и администрации
З повагою А.Орлов

– Коли ви вперше усвідомили, що ви бухгалтер?
– Дешева бухгалтерія дорого коштує.
- dura Lex, sed Lex (Закон суворий, але це закон)

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Орлов писав:
08 грудня 2021, 11:06
Nelli-Nelli писав:
08 грудня 2021, 10:15
Колеги, :greeting:
А що то за пояснення по особам з інвалідністю?
«Коли в рекомендаціях МСЕК зазначено, що працівник з інвалідністю може працювати на своїй посаді на умовах скороченого робочого дня. ... При цьому працівник має право на оплату праці в розмірі повного окладу»
А я раньше думал что все имеют такие права. :o
Было бы желание работника и администрации
Питання щодо прав інвалідів - це не проблема. П-во готове сплачувати повну ставку при неповному робочому дні.
Питання в мене виникають інші з цього приводу.
1.Чи не буде така оплата праці вважатись помилкою з погляду ФСС? В разі якщо в додатках МСЕК не прописано скорочений робочий час.
2. Чи достатньо буде прописати в положенні про оплату праці скорочений робочий час інвалідам і сплачувати повний оклад?
Даруйте за багато запитань) але інвалід в мене перший, та і з лікарняними таке ж буде :oops:

Аватар користувача
Орлов
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1295
З нами з: 29 листопада 2011, 03:11
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 317 разів

Повідомлення Орлов »

Nelli-Nelli писав:
08 грудня 2021, 11:59
1.Чи не буде така оплата праці вважатись помилкою з погляду ФСС? В разі якщо в додатках МСЕК не прописано скорочений робочий час.
Кодекс законів про працю України
Стаття 50. Норма тривалості робочого часу

Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

Підприємства і організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, ніж передбачено в частині першій цієї статті.
Nelli-Nelli писав:
08 грудня 2021, 11:59
2. Чи достатньо буде прописати в положенні про оплату праці скорочений робочий час інвалідам і сплачувати повний оклад?
Имхо, вполне достаточно
З повагою А.Орлов

– Коли ви вперше усвідомили, що ви бухгалтер?
– Дешева бухгалтерія дорого коштує.
- dura Lex, sed Lex (Закон суворий, але це закон)

BuhNewbie
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 28
З нами з: 12 вересня 2022, 10:39
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 9 разів

Повідомлення BuhNewbie »

Добрий день!

Працівнику встановлено інвалідність 1 групи категорії А із приміткою про потребу постійного стороннього нагляду. Підкажіть, ми зобов'язані людину звільнити? Яку підставу вказувати (людина фізично не здатна написати заяву на звільнення), якою датою (датою встановлення інвалідності, датою отримання підприємством документів про інвалідність, чи будь-якою датою)?

Vasiliy1062
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 24 квітня 2023, 19:19

Повідомлення Vasiliy1062 »

Добрый вечер, вопрос такой подскажите пожалуйста у меня 2 группа инвалидность могу ли я трудоустроиться куда то на роботу? И главное повлияет ёто как то на пенсию ?

Відповісти

Повернутись до “Відділ кадрів”