Оформлення оплат через інтернет сервіси (easypay, ipay, portmone і т.п.)

Вид, реквізити, оформлення, зберігання первинних документів
uikochan
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 10
З нами з: 28 травня 2020, 16:23
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 2 рази

Повідомлення uikochan »

:o підкажіть будь ласка якими документами проводити надання послуг через інтернет через платіжні системи. Наприклад продаємо аудіокнигу, людина купує через інтернет сплачує і автоматично отримує доступ, які документи в такому випадку оформлювати (стандартний акт надання послуг не вийде ж оформити)

Оля-ля777
Гений
Гений
Повідомлень: 358
З нами з: 17 лютого 2021, 09:00
Дякував (ла): 113 разів
Подякували: 202 рази

Повідомлення Оля-ля777 »

uikochan писав:
19 жовтня 2022, 21:23
:o підкажіть будь ласка якими документами проводити надання послуг через інтернет через платіжні системи. Наприклад продаємо аудіокнигу, людина купує через інтернет сплачує і автоматично отримує доступ, які документи в такому випадку оформлювати (стандартний акт надання послуг не вийде ж оформити)
А чего не выйдет акт выполненных работ? Я как покупатель оплачивала за онлайн доступ до інформації на сайті, за доступ до бази даних, за доступ до електронних сервісів... та інше. Все они по моему требованию выдавали акты выполненных работ. Этот же сайт Бухгалтер 911 выдаёт акт. У некоторых есть общедоступный договор, который висит на сайте и при регистрации человек соглашается с ним, в договоре написано, что вы своей оплатой подтверждаете выполнение работы и претензий не имеете.

uikochan
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 10
З нами з: 28 травня 2020, 16:23
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 2 рази

Повідомлення uikochan »

Дякую, я не знала що достатньо договору оферти. Я мала на увазі акти для нас (щоб закривати оплати), які не будуть же підписані, бо не всім потрібні бумажки

Оля-ля777
Гений
Гений
Повідомлень: 358
З нами з: 17 лютого 2021, 09:00
Дякував (ла): 113 разів
Подякували: 202 рази

Повідомлення Оля-ля777 »

uikochan писав:
22 жовтня 2022, 13:22
Дякую, я не знала що достатньо договору оферти. Я мала на увазі акти для нас (щоб закривати оплати), які не будуть же підписані, бо не всім потрібні бумажки
Вот ещё почитайте статью, здесь предлагают если покупатели - обычные физлица, составлять раз в месяц бухсправку.
https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2 ... 15004.html

Аватар користувача
Орлов
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1295
З нами з: 29 листопада 2011, 03:11
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 317 разів

Повідомлення Орлов »

uikochan писав:
22 жовтня 2022, 13:22
Я мала на увазі акти для нас (щоб закривати оплати), які не будуть же підписані, бо не всім потрібні бумажки
Інвойс
З повагою А.Орлов

– Коли ви вперше усвідомили, що ви бухгалтер?
– Дешева бухгалтерія дорого коштує.
- dura Lex, sed Lex (Закон суворий, але це закон)

Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4272
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Звідки: м. Черкаси
Дякував (ла): 7201 раз
Подякували: 2403 рази

Повідомлення Ребекка »

uikochan писав:
22 жовтня 2022, 13:22
Дякую, я не знала що достатньо договору оферти. Я мала на увазі акти для нас (щоб закривати оплати), які не будуть же підписані, бо не всім потрібні бумажки
в нас подібна ситуація щодо оренди приміщення між юр.особами. Вказали у договорі, що акти не виписуєм (я не пам'ятаю формулювання дослівно). Я в бух.програмі проводжу як звичайно актом виконаних робіт, а по факту у мене їх немає. Покупець не вимагає теж. Податкових ризиків ми не несемо - ніхто не зніме ПЗ або дохід із нас.

uikochan
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 10
З нами з: 28 травня 2020, 16:23
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 2 рази

Повідомлення uikochan »

Ми на єдиному в податковому плані вони не грають ролі, але на всякий випадок краще знати як правильно зробити

Аватар користувача
Муха Вадим
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 13 листопада 2023, 09:33
Подякували: 2 рази

Повідомлення Муха Вадим »

Добрий день!

З надавачем платіжних послуг оформлюємо договір про надання послуг з приймання та переказу коштів (тут в плані документації все закриваємо договором, щомісячними актами та звітами + періодично проводимо звірку взаєморозрахунків).

На власному сайті (з якого надаємо послуги/продаємо товари) розміщуємо договір публічної оферти.

Якщо тип операції «продаж товару», то кожна операція підтверджується замовленням (якщо таке формується по функціоналу сайту) та рахунком на оплату (інвойс).

Якщо тип операції «надання послуги», то вона підтверджується замовленням (якщо таке формується по функціоналу сайту), актом і звітом про надані послуги. Після оплати за послугу акт і звіт про надані послуги направляються для підписання клієнту на адресу електронної пошти/месенджер/в особистий кабінет клієнта на сайті. В разі, якщо клієнт не підписує документи протягом визначеного періоду часу, то послуга вважається прийнятою замовником та наданою виконавцем належним чином й у повному обсязі. Відповідне положення має бути відображене в договорі публічної оферти.

Відповісти

Повернутись до “Первинні документи”