ПРОДАЖ ОЗ

Товари, ОЗ, НМА, капітальні інвестиції
kris12
Мастер
Мастер
Повідомлень: 62
З нами з: 27 жовтня 2011, 09:09
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 8 разів

Повідомлення kris12 »

Здійснено продаж основних засобів групи 2 (не всіх) за залишковою вартістю. Припустимо первісна вартість проданих основних засобів 10 грн. залишкова 2 грн. Первісна вартість групи 100 грн. залишкова 20 грн. ДО моменту продажу, на кінець кварталу (31.03.2011р.). В бух. обліку. Як зміниться первісна вартість, залишкова та сукупний знос групи після продажу?

На кінець першого кварталу (31.03.2011) на підприємстві в податковому обліку існує група ОЗ малоцінні необоротні матеріальні активів, а в бух. обліку - немає. Чи потрібно їх якось враховувати при складанні Балансу і Декларації з податку на прибуток за 2-й квартал і як?

Берса
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8478
З нами з: 23 березня 2011, 09:48
Дякував (ла): 2195 разів
Подякували: 3439 разів

Повідомлення Берса »

малоценка в налог. учете списывается сразу или 50%сразу 50% при списании. Обычно все списывают сразу. А бухгалтерском они болтаются пока не спишите. Так что должно быть наоборот. По продаже-если продается по остаточной ст-ти, то на нее сверху начисляется НДС, т.е. 2*1,2=2,40. Первонач. ст-ть группы , наверное , будет 90, а остаточная 18 грн.

kris12
Мастер
Мастер
Повідомлень: 62
З нами з: 27 жовтня 2011, 09:09
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 8 разів

Повідомлення kris12 »

в тому то і справа, що вийшло навпаки... я не знаю як..... я новий бухгалтер на цій фірмі... в мене виходить ситуація, описана в податковому кодексі в перехідних положеннях... підрозділ 4, пункт 6, розділу ХХ, а саме: бухгалтерська вартість усіх груп основних засобів на 01.04.11 більша за податкову, оскільки немає в бух. обліку малоцінки. Кодекс пише, що цю податкову різницю потрібно відобразити, як окремий об'єкт і амортизувати 3 роки прямолінійним методом. В мене питання наступне: якщо ціль була уніфікувати бухгалтерську і податкову амортизацію, то чи потрібно цю податкову різницю показувати в балансі підприємства?? і якщо так, то яку статтю це збільшить в пасиві?

Відповісти

Повернутись до “Облік товарів, активів”