= Спецодежда на предприятии: азбука учета =

Товари, ОЗ, НМА, капітальні інвестиції
Vikka
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 566
З нами з: 22 вересня 2011, 06:03
Дякував (ла): 159 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення Vikka »

На каком счете учитывается спецодежда, я думаю, если срок износа не превышает 12 месяцев, то 22 счет, если превышает, то 153 счет Правильно ли это?

Оксана 1
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2347
З нами з: 16 червня 2011, 02:10
Дякував (ла): 98 разів
Подякували: 643 рази

Повідомлення Оксана 1 »

Vikka писав:На каком счете учитывается спецодежда, я думаю, если срок износа не превышает 12 месяцев, то 22 счет, если превышает, то 153 счет Правильно ли это?
http://www.nibu.factor.ua/golden/doc.html?id=10079

Gella
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1277
З нами з: 10 жовтня 2011, 08:29
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 685 разів

Повідомлення Gella »

На відміну від податкового обліку спецодягу, де строк його експлуатації неважливий, у бухгалтерському обліку цей строк має первинне значення.

Очікуваний строк експлуатації спецодягу визначають, як правило, на підставі типових (галузевих) норм безплатної видачі одягу, і якщо він не перевищує 1 року, то спецодяг зараховують до складу запасів як малоцінні та шводкозношувані предмети (далі — МШП). Облік спецодягу як МШП ведеться з використанням однойменного рахунка 22. За дебетом цього рахунка відображається придбання спецодягу, а за кредитом — її відпуск в експлуатацію зі списанням на рахунки обліку витрат. Далі ведеться оперативний кількісний облік МШП у розрізі матеріально відповідальних осіб та місць експлуатації протягом строку їх фактичного використання (п. 23 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затвердженого наказом Мінфіну від 20.10.99 р. № 246).Щодо спецодягу, строк експлуатації якого більше 1 року, то його прибуткують як об’єкт необоротних активів або на субрахунок 112 «Малоцінні необоротні матеріальні активи» (якщо вартість одягу не перевищує вартісної межі, закріпленої в наказі про облікову політику*), або на субрахунок 117 «Інші необоротні матеріальні активи» (якщо вартість спецодягу перевищує встановлену межу).

* Зазвичай підприємства орієнтуються на вартісну межу в 1000 грн., установлену Законом про податок на прибуток у податковому обліку для віднесення активів до основних фондів.
Вартість такого спецодягу підлягає амортизації починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому спецодяг було передано в експлуатацію. Згідно з п. 27 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Мінфіну від 27.04.2000 р. № 92, амортизація інших необоротних активів нараховується із застосуванням прямолінійного або виробничого методу. Водночас для амортизації недорогого одягу, що значиться у складі малоцінних необоротних матеріальних активів (на субрахунку 112

Оксана 1
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2347
З нами з: 16 червня 2011, 02:10
Дякував (ла): 98 разів
Подякували: 643 рази

Повідомлення Оксана 1 »


Vikka
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 566
З нами з: 22 вересня 2011, 06:03
Дякував (ла): 159 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення Vikka »

Девушки, спасибо за ответы

Яночка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1516
З нами з: 05 грудня 2011, 05:18
Дякував (ла): 592 рази
Подякували: 529 разів

Повідомлення Яночка »

Покупали для охранников спец. одежду с шевронами, а в накладной помимо нее указали еще и программу под шевроны. Я ума не приложу что мне с этой программой делать, как ее отобразить в учете?

Яночка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1516
З нами з: 05 грудня 2011, 05:18
Дякував (ла): 592 рази
Подякували: 529 разів

Повідомлення Яночка »

Девочки, помогите пожалуйста )))))))))))

ar4ik
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 14252
З нами з: 07 січня 2013, 06:29
Дякував (ла): 22126 разів
Подякували: 40706 разів

Повідомлення ar4ik »

Насколько я поняла вопрос Вам не продавали программу, а выделили стоимость картинки шеврона отдельной строкой.Если это так, то разбейте эту стоимость на всю одежду с шевронами и не мучайтесь.

Яночка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1516
З нами з: 05 грудня 2011, 05:18
Дякував (ла): 592 рази
Подякували: 529 разів

Повідомлення Яночка »

Нам отдельно написали шевроны, а отдельно программу под изготовление этих шевронов

ar4ik
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 14252
З нами з: 07 січня 2013, 06:29
Дякував (ла): 22126 разів
Подякували: 40706 разів

Повідомлення ar4ik »

Если Вам продали саму прграмму- приходуйте как программное обеспечение, если у Вас её нет- относите на соимость спец. одежды

Відповісти

Повернутись до “Облік товарів, активів”