Пеня за порушення термінів розрахунків в ЗЕД

Dmitro
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 12 серпня 2020, 10:49

Повідомлення Dmitro »

Вітаю!
Давно не отримував від ДПС нарахування пені 0,3% за порушення термінів розрахунків по ЗЕД операціям.

Отримав, здивувався обсягу нарахування і подумав де б зачепитися?

Підстава для нарахування п.5 ст.13. Закону України "Про валюту і валютні операції", звучить так:

"5. Порушення резидентами строку розрахунків, встановленого згідно із цією статтею, тягне за собою нарахування пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3 відсотка суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару) у національній валюті (у разі здійснення розрахунків за зовнішньоекономічним договором (контрактом) у національній валюті) або в іноземній валюті, перерахованій у національну валюту за курсом Національного банку України, встановленим на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару)."

В моєму розумінні - день виникнення заборгованості - це день в який виникла заборгованість між резидентом і нерезидентом, для простоти розуміння по імпорту - день в який здійсненно аванс за недопоставлений товар.

АЛЕ! Мені в розрахунок пені включають курс на перший день порушення термінів розрахунків в ЗЕД.
Для прикладу:
1. Я зробив аванс 100 000 доларів 10.05.2021 курс 30грн/1долар ,
2. термін встановлений Законом 365 днів - 10.05.2022року., нерез не виконав поставку.
3. ДПС мені починає нараховувати пеню з 11.05.2022 року, по курсу на 11.05.2022року 36,6грн/1долар.

Я перечитую передостаннє речення цитуємого пункту Закону і знову впираюся у фразу "перерахованій в нац.валюту за курсом НБУ на ДЕНЬ ВИНИКНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ". Заборгованість то виникла в момент авансу.

Шукав перешукував роз'яснення, або рішення судів і марно ((
Щодо застосування дати для вирахування курсу ніде немає інфи.

Колеги, прошу допомоги залу - яка ваша думка? бажано аргументовано і якщо є можливість з посиланням на джерела.

З повагою!

Відповісти

Повернутись до “Перевірки, штрафи”