Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


17.02.23
2554 5 Печатать

Обов'язок використовувати платіжний термінал не залежить від наявності РРО

01.01.2022 р. набрали чинності вимоги Закону України від 20.09.2019 р. № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», внесеними в зв’язку з прийняттям Закону України від 01.12.2020 р. № 1017 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування РРО платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

З набуттям чинності зазначених змін суб’єкти господарювання, у тому числі ФОП ІІ – IV груп єдиного податку, зобов’язані здійснювати розрахункові операції із застосуванням РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Також відповідно до пункту першого постанови КМУ від 29.07.2022 р. № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб (крім торговців фізичних осіб-підприємців – платників  єдиного  податку  першої  групи, торговців, які  здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції) з 1 січня 2023 року повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги), включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційно.

Пунктом 22 ч. 1 ст. 92 Конституції України встановлено, що виключно законами визначаються засади цивільно-правової відповідальності; діяння, які є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями, а значить відповідальність за них наступає лише у випадку, коли вона ними передбачена і є невідворотною.

Порушення вимог одного нормативно-правового акту не може стати підставою для виключення відповідальності за порушення іншого, пов’язаного з ним.

Враховуючи викладене, керуючись вимогами підпунктів 4.1.2 та 4.1.3 ПКУ ДПС наголошує, що у платників податків, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону мають використовувати РРО, обов’язок забезпечити обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (виконані роботи, надані послуги):

- не зникає через невиконання ними вимог Закону «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265);

- не залежить від наявності або відсутності РРО або платіжного терміналу в приміщенні торговельного об’єкту.

Відповідальність за порушення такого обов’язку застосовується додатково до фінансових санкцій за порушення Закону № 265.

По материалам ДПСУ
Комментарии
  • Александр
17.02.23 04:00

функция NFC терминал-смартфон. Как с этим. 
Технологии и тут переплюнули азаровско-путлеровскую дпс.

Ответить
  • Буржуй
17.02.23 07:45

Александр,это не терминал, любой проверяющий попросит" прокатать" карту и оштрафует за его отсутствие!

Ответить
  • Тая
17.02.23 15:46

Вот, не пойму что-то...Если у нас только безналичный расчет(со счета на счет), нам тоже нужен ПОС-терминал?

Ответить
  • Оля
18.02.23 10:04

Тая, ні не потрібен, лише коли ви приймаєте готівку, тоді потрібен термінал. Гроші на картці = готівка.
Безготівка це коли Ви виписуєте рахунок з реквізитами IBAN

Ответить
  • Наталья
18.02.23 19:13

оплата на лікпей за послуги прокатів самокатів треба РРО? дякую

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям