Бронювання працівників: нові правила
Автор: Кучерова Оксана, юрист.
Нещодавно законодавці вирішили розширити перелік підприємств, які можуть собі дозволити бронювати працівників. Проте без відповідної постанови від Уряду на практиці все це не працювало. І ось, нарешті, «пазл» склався: маємо і нові критерії, і нову процедуру бронювання. Тож давайте розбиратися, які підприємства зможуть зберегти свій кадровий потенціал.
Зміни у Законі та нова постанова
Процедура бронювання працювала і раніше. Про неї детально ми розповідали в статті «Як бронювати військовозобов’язаних працівників?» // «ОП», 2022, № 8.
Проте головною проблемою цієї процедури було те, що звичайні підприємства, навіть якщо вони допомагали ЗСУ чи були дуже важливі для економіки і населення, але не мали мобілізаційних завдань, не могли це зробити.
Тому законодавці нещодавно вирішили це питання і розширили коло осіб, які можуть дозволити собі цю «розкіш». Так, були внесені зміни до ст. 25 Закону про мобілізацію*, які запрацювали з 04.12.2022.
Перелік працівників, які можуть бути заброньовані, тепер розширено (див. у табл. 1). Тепер виконання мобілізаційних завдань (замовлень) — не єдина умова бронювання для підприємств.
* Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.93 № 3543-XII.
Таблиця. 1. Роботодавці, які можуть бронювати працівників
-
Подписывайтесь и читайте полностью:
- новости, эксклюзивные статьи, справочники
- загружайте бланки
- все это без рекламы
месяц