Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


27.02.23
4804 0 Печатать

Бронювання працівників: нові правила

Автор: Кучерова Оксана, юрист.

Нещодавно законодавці вирішили розширити перелік підприємств, які можуть собі дозволити бронювати працівників. Проте без відповідної постанови від Уряду на практиці все це не працювало. І ось, нарешті, «пазл» склався: маємо і нові критерії, і нову процедуру бронювання. Тож давайте розбиратися, які підприємства зможуть зберегти свій кадровий потенціал.

Зміни у Законі та нова постанова

Процедура бронювання працювала і раніше. Про неї детально ми розповідали в статті «Як бронювати військовозобов’язаних працівників?» // «ОП», 2022, № 8.

Проте головною проблемою цієї процедури було те, що звичайні підприємства, навіть якщо вони допомагали ЗСУ чи були дуже важливі для економіки і населення, але не мали мобілізаційних завдань, не могли це зробити.

Тому законодавці нещодавно вирішили це питання і розширили коло осіб, які можуть дозволити собі цю «розкіш». Так, були внесені зміни до ст. 25 Закону про мобілізацію*, які запрацювали з 04.12.2022.

Перелік працівників, які можуть бути заброньовані, тепер розширено (див. у табл. 1). Тепер виконання мобілізаційних завдань (замовлень) — не єдина умова бронювання для підприємств.

Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.93 № 3543-XII.

Таблиця. 1. Роботодавці, які можуть бронювати працівників

Эксклюзивный материал для подписчиков сайта
    Подписывайтесь и читайте полностью:
  • новости, эксклюзивные статьи, справочники
  • загружайте бланки
  • все это без рекламы
60
грн/
месяц
Уже оплатили? Войти
Подписчики PRO-доступа, журналов «Оплата Труда», «Бухгалтер 911», «Налоги & бухучет» получают бесплатный доступ к порталу бонусом к подписке.
Комментарии
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям