Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.03.23
28242 11 Печатать

Ризиковість платника через сумніви до покупців

Рада бізнес-омбудсмена вважає необхідним виключити можливість визнання ризиковими імпортерів, виробників, продавців (Постачальник) через сумніви податкового органу лише до їх покупців (особливо, коли відповідні операції не становлять значної частини реалізації платника).

Включення Постачальника до переліку ризикових через сумніви до покупця(-ів), на переконання РБО, може відбуватися лише в разі, коли сумнівні вихідні операції становлять більше, наприклад, ніж 30% загального обсягу вихідних операцій платника при одночасному дотриманні 2 умов:

1. Покупець(-ці) включений до ризикових, та операція з ним відбулася не більше ніж за 6 місяців до дати розгляду питання про включення до ризикових Постачальника;

2. В діяльності самого Постачальника вбачаються сумніви з боку податкового органу, зокрема, щодо:

► Відсутності належної обачності чи наявності умислу обрання покупців з переліку ризикових (ризиковий покупець(-ці) на момент операції з Постачальником вже мали статус ризикових; є пов'язаними з Постачальником; часові рамки проведення операції(-ій) у поєднанні з її обсягами вказують на можливі маніпулювання даними податкового обліку, наприклад, здійснені наприкінці періодів; від ризикового контрагента простежуються зворотні реалізації на Постачальника, що вказує на узгодженість дій; операції змінюють показники податкової звітності сторін, в той час як оплата за поставлені товари/роботи/послуги не здійснюється);

► Неможливість здійснення господарської(-их) операції(-ій) самим Постачальником (відсутність основних засобів, товарів, працівників тощо), що безвідносно до інформації про Покупця(-ів) вказують на нереальність операції(-ій);

► Відсутність розумної економічної мети здійснення операції(-ій) з ризиковими покупцями порівняно із іншими звичайними та аналогічними операціями платника;

► Наявність інформації, що вказує на можливі недобросовісні дії Постачальника, наприклад, порушення, виявлені під час податкових перевірок в минулому (не спростовані в адміністративному чи судовому порядках) з боку самої юридичної особи або її посадових осіб; маніпулювання складськими залишками, що можуть вказувати на реалізацію товарів без податкового обліку.

По материалам Рада бізнес-омбудсмена
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Кирпулька
15.03.23 09:05

І знову порушення призумції винуватості. Роблять гарну міну при поганій грі. Розуміють, що гайки завинтили так, що ще місяць і легальному бізнесу кіпець.

Ответить
  • Надежда
15.03.23 09:34

Турагенства, казіно, бутіки, спа-салони, нічні клуби, автосалони авто преміум класу - невже серед їх клієнтів немає "сумнівних" клієнтів? Їх кошмарить податкова, наприклад,  що путівку на Балі чи Мальдіви податківцю продали? 
Чому гноблять та знищують  виробників?

Ответить
  • Фунт
15.03.23 10:07

Принцип індивідуальної відповідальності платника податків закріплений у судовій практиці Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), зокрема у  справах «Бізнес Супорт Центр проти Болгарії», «Булвес АД проти Болгарії», «Інтерсплав проти України», визначивши, що платник податків не може нести відповідальність за зловживання свого контрагента, якщо не буде доведено залученість цього платника до таких зловживань.
П.С. Для податківців зрозумілою мовою пояснюю - кожного барана підвішують за свої фаберже !

Ответить
  • Диана
15.03.23 10:40

Я вже мовчу, що сам принцип зарахування підприємства до ризикованих – це незаконно. Але де відкриті реєстри сумнівних платників? Де? І що за критерій "Відсутності належної обачності чи наявності умислу обрання покупців з переліку ризикових (ризиковий покупець(-ці)").
З якого переліку? Тицніть мене плиз обличчям до цього переліку

Ответить
  • Елена
15.03.23 10:56

Почему одно предприятие должно страдать из-за рисков другого? Почему меня лишают кредита, если поставщик рисковый? Рискованность - это проблема ГНИ, а не другого контрагента. Тем более если я предоставила полный пакет документом от договора до ТТН. 
А тем более отказывают в принятии таблицы, если где-то там, когда-то там у меня были отношения с рисковым контрагентом...

Ответить
  • Елена
15.03.23 10:58

Как принять деньги (обязательства) от рискового - всегда пожалуйста!!! Тогда не пополняйте "такими плохими деньгами" казну, вы же такие "честные"... Или деньги не пахнут?

Ответить
  • ***
15.03.23 11:08

Навіть не казну, а власні кишені! То їм вони не смердять.

Ответить
  • Диана
15.03.23 11:08

Елена,"не кажи гоп, поки не перестрибнеш" Що за сталінська думка? Держава сказала винен - ​​значить винен??? Якби був реальний принцип віднесення підприємств до ризикованих та перелік вседоступний – тоді ще можна проаналізувати з ким укладаєш контракти. А на сьогоднішній день – вся ця ризикованість у 90% Фількіна грамота. Реально ризиковані підприємства - вони не у списках, вони кришуються

Ответить
  • Мария
15.03.23 12:34

30% это кто считал?

Ответить
  • Олена
15.03.23 14:10

Я ще розумію ,що перевіряти своїх постачальників мені потрібно,бо це треба підприємству.Але чому я повинна перевіряти своїх покупців ?Я продаю імпортний (є ВМД) товар,вони мене платять гроші,навіщо мені ця дурна робота?В мене їх десятки в день,хто це буде робити ?

Ответить
  • павло
16.03.23 12:28

Чуш собачя, яка пахне сильно корупцією податкової і ніхто з урядових посадовців  цього не чує. Ясно стає одно: рука руку миє.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям