Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


26.03.23
822 0 Печатать

Фізособам - волонтерам потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи

Волонтерам-благодійникам, які зареєстровані у реєстрі волонтерів та отримують благодійні внески від фізичних осіб – резидентів чи нерезидентів, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2023 року.

У декларації необхідно відобразити усі кошти які надійшли на рахунок впродовж звітного періоду.

Відповідно до ПКУ оподаткуванню не підлягають суми коштів, які надійшли на рахунок благодійника і в подальшому були виплачені у вигляді благодійної допомоги на користь учасників бойових дій, військовослужбовців, працівників силових структур, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, які задіяні у відсічі російської агресії або на благо родичів цих учасників бойових дій, не підлягають оподаткуванню також і кошти, які були використані на потреби фізичних осіб, які мешкають чи мешкали на території населених пунктів, де ведуться бойові дії.

Якщо ж учасники бойових дій – військовослужбовці отримували торік благодійну допомогу від благодійників – фізичних осіб, внесених до реєстру волонтерів, їм також слід подати декларацію про майновий стан та доходи. 

Отримані благодійні внески, а також інші доходи, які не включаються до розрахунку загального річного оподатковуваного доходу відповідно до статті 165 ПКУ, відображаються у рядку 11.3 розділу III «Доходи, які не включаються до загального річного оподатковуваного доходу» податкової декларації. 

Також  благодійникам слід забезпечити документальне підтвердження витрат. Тобто, волонтерам необхідно зберігати чеки, виписки, квитанції, акти, доручення та запити на благодійну допомогу, що знову ж таки, буде підтвердженням цільового використання коштів. Наразі законодавством дозволено не підтверджувати витрати за період з 24 лютого до 1 травня 2022 року.

Також нагадуємо, що відповідно до Закону України від 16.11.2022 р. № 2757 процедуру включення фізичних осіб - благодійників до Реєстр волонтерів спрощено.

Тобто, скасовано обов’язкове подання фізичною особою – благодійником разом із заявою про включення до Реєстру волонтерів копії ідентифікаційного коду, довідки з банку щодо відкриття на ім’я такого волонтера рахунку, призначеного для здійснення благодійної діяльності.

Тож тепер реквізити рахунків, відкритих у банках на ім’я такого волонтера, що призначені для здійснення благодійної діяльності, чи ідентифікаційного коду або серії та номера паспорта, зазначаються безпосередньо у заяві за формою № 1-РВ. Окрім того, подати таку заяву можна також в електронній формі. 

По материалам ГУ ДПС в Івано-Франківській області
Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям