Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


24.03.23
3544 1 Печатать

Розраховуємо лікарняні: чи враховувати матдопомогу

Автор: Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці.

Працівник хворів з 20 по 28 лютого 2023 року (оформлено е-лікарняний). У розрахунковому періоді (лютий 2022 — січень 2023) йому нараховано: зарплату у сумі 85000 грн; матеріальну допомогу (у березні 2022 року) у розмірі 6700 грн. Страховий стаж працівника за останні 12 місяців — 8 місяців. Чи враховувати суми матеріальної допомоги при розрахунку лікарняних такому працівнику?

Скажемо одразу, все залежатиме від того, який характер має така матдопомога. А точніше, оподатковується така допомога ЄСВ чи ні.

Матдопомога, що має систематичний характер

Така допомога належить до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат (п.п. 2.3.3 Інструкції № 5*). Це матдопомога на оздоровлення до щорічної відпустки, до ювілею, у разі народження дитини або сім’ям із дітьми, під час виходу на пенсію тощо.

Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5.

Така виплата є базою для нарахування ЄСВ. А отже, вона включається у розрахунок середньої зарплати для оплати днів непрацездатності нашого працівника (п. 3 Порядку № 1266*).

Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.

Матдопомога разового характеру

Разова допомога не належить до фонду оплати праці (п. 3.31 Інструкції № 5). Це допомога, яка надається працівнику за його заявою в разі виникнення в нього певних обставин (у зв’язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання тощо).

Эксклюзивный материал для подписчиков сайта
    Подписывайтесь и читайте полностью:
  • новости, эксклюзивные статьи, справочники
  • загружайте бланки
  • все это без рекламы
60
грн/
месяц
Уже оплатили? Войти
Подписчики PRO-доступа, журналов «Оплата Труда», «Бухгалтер 911», «Налоги & бухучет» получают бесплатный доступ к порталу бонусом к подписке.
Комментарии
  • Наталія
24.03.23 15:18

 В Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою КМУ від 22.12.2010 № 1170. в виплатах , які здійснюються у грошовій формі, перший пункт, в переліку є "народження дитини" . То чому ви відносите цей пункт до систематичного характеру? і вносите в розрахунок?

Ответить
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям