Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


09.02.24
3933 4 Печатать

Підприємство потрапило у перелік ризикових платників ПДВ, що робити?

Запобігти включенню підприємства до переліку ризикових легше, ніж досягти виключення з нього. Для цього підприємцям слід:

1. Перевіряти потенційних контрагентів перед тим, як вступати у господарські відносини з ними. У публічних джерелах варто перевірити:

  • реєстраційну історію контрагента
  • його репутацію на ринку
  • те, чи фігурує він у будь-яких кримінальних провадженнях
  • чи має майбутній контрагент судові спори з податковою щодо формування фіктивного кредиту з ПДВ або здійснення ризикових операцій.

2. Зареєструвати таблиці даних платника ПДВ на товари, що постійно реалізуються підприємством.

3. Вчасно виконувати свої податкові обов’язки. Не допускати порушення податкового законодавства.

4. Не приймати участь у «сірих схемах» ведення бізнесу.

5. Належним чином організувати бухгалтерський облік на підприємстві.

У разі якщо Ваше підприємство все ж було включено до переліку ризикових платників ПДВ, пропонуємо наступний алгоритм дій:

Крок 1. Встановити причини включення підприємства до ризикових платників:

1. Уважно вивчіть рішення Комісії регіонального рівня та встановіть зазначені в ньому причини включення до переліку ризикових платників.

Зверніть увагу: форма рішення Комісії регіонального рівня є стандартизованою та повинна містити інформацію щодо причин включення до переліку ризикових платників ПДВ.

Однією з розповсюджених підстав включення платника податків до ризикових є здійснення ризикових операцій. В таких випадках податковій необхідно пояснити реальність цих оспорюваних операцій.

2. Якщо з рішення Комісії регіонального рівня Вам не зрозумілі підстави включення підприємства до ризикових, уточніть  підстави. Для цього пропонуємо:

-звернутися до комунікаційної платформи відповідного територіального підрозділу ДПС України за місцем реєстрації платника податків.

-направити офіційний запит до податкового органу.

Важливо пам’ятати. Опрацювання офіційного запиту може займати від 5 робочих днів (якщо направлено адвокатський запит) до місяця (у разі направлення звичайного листа). Тому пропонуємо розпочати зі звернення до комунікаційних платформ ДПС України.

Крок 2. Після того як підприємство зрозуміло підстави його включення до переліку ризикових, необхідно підготувати документи щодо виключення його з переліку ризикових платників ПДВ.

Вказані документи складаються з:

1. Пояснення, в якому підприємство описує:

  • суть своєї господарської діяльності,
  • обґрунтування підстав для виключення з переліку ризикових, в яких необхідно пояснити, чому Ваше підприємство не відповідає критерію ризиковості, зазначеному у рішенні Комісії регіонального рівня ДПС України.

2. До пояснень долучаються первинні документи, що доводять викладенні у поясненнях обставини. До прикладу, такими документами можуть бути: скан-копії договорів, актів, накладних, товарно-транспортні накладні (ТТН), банківські платіжні доручення тощо.

Крок 3. Якщо подання пояснень не забезпечило виключення підприємства з переліку ризикових, пропонуємо звернутися до Ради бізнес-омбудсмена та подати скаргу: https://boi.org.ua/podaty-skargu/.

Автор: Максим Дятель, інспектор РБО.

По материалам Рада бізнес-омбудсмена

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • СержК
09.02.24 08:26

не смішно... не допомагає... порадьте краще, як діяти в ситуації, коли податкова вирішила, що може замінити собою Бога... кожен раз бігати в РБО? скільки часу потрібно в середньому на вирішення такого питання? втім, доки тривають суди, рішення яких не завше прагнуть виконати, - час є...

Ответить
  • Світлана
09.02.24 08:46

Закриватись і переводити бізнес в нормальну краіну 

Ответить
  • Юлия
09.02.24 09:24

Світлана,повеселили. Але ж дійсно так. Я згадую на зорі своєї бух діяльності виходив журнал раз на тиждень про бух.облік, ну і я була трохи в шоці що так багато змін, а зараз я розумію що тільки за день більше новин ніж раніше за місяць. Що тут скажеш працює команда Гетьманцева :))))

Ответить
  • Елена
09.02.24 10:38

Таке стійке враження що з нами грають в гру-квест. Хаотично закладають міни, розставляють наглядачів-мисливців і полюють, пройдемо, чи ні. Якщо проходимо, то зміна правил, тобто "покращення". Через деякий час згадують що не роздали інструкції, і від серця - від душі нам тупим розповідають як теоретично треба діяти щоб в шматки не розірвало або не потрапити за грати.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям