Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Фізична особа - суб’єкт підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування виконав роботи за цивільно-правовою угодою і підписав із замовником акт здачі-приймання виконаних робіт, але не отримав оплату за виконані роботи. В якому звітному періоді такий суб’єкт підприємницької діяльності має відображати дохід від виконаних ним робіт у

Фізична особа - суб’єкт підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування виконав роботи за цивільно-правовою угодою і підписав із замовником акт здачі-приймання виконаних робіт, але не отримав оплату за виконані роботи. В якому звітному періоді такий суб’єкт підприємницької діяльності має відображати дохід від виконаних ним робіт у

Відповідно до ст. 13 Декрету КМУ "Про прибутковий податок з громадян" від 26.12.92 р. N 13-92 (зі змінами та доповненнями, частково втратив чинність, далі - Декрет) оподаткуванню підлягають доходи громадян, одержані протягом календарного року від здійснення підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також інші доходи громадян, не передбачені як об'єкти оподаткування у розділах II та III цього Декрету.
Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий доход, тобто різниця між валовим доходом (виручки у грошовій та натуральній формі) i документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з одержанням доходу.
Згідно із п. 14.5 Інструкції про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, затвердженої наказом ГДПІУ від 21.04.93 р. N 12 та зареєстрованої в Мін'юсті України 09.06.93 р. за N 64 (із змінами та доповненнями, далі - Інструкція) фізичні особи, які займаються підприємницькою діяльністю, надають податковому органу податкові декларації наростаючим підсумком з початку року (за квартал; півріччя, три квартали, рік), у строки, визначені законом (протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, тобто не пізніше: 10 травня - за I квартал, 9 серпня - за перше півріччя, 9 листопада - за 9 місяців, 9 лютого наступного року - за звітний рік). У декларації зазначаються загальні суми одержаного доходу, витрат і сплаченого податку за звітний податковий період, за який здійснюється оподаткування.
Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спосіб оподаткування доходів за загальноприйнятою системою оподаткування, для забезпечення правильного визначення оподатковуваного доходу зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат за формою N 10 (додаток 10 до Інструкції) з відображенням протягом робочого дня всіх одержуваних доходів (ст. 19 Декрету та п. 19 Інструкції). Підсумкові дані Книги обліку є підставою для заповнення фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності декларації про доходи, що подається ними до податкового органу для визначення податкових зобов'язань зі сплати прибуткового податку.
Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат громадян - суб'єктів підприємницької діяльності ф. N 10 (з особливостями її ведення для сфери торгівлі) викладено у листі ДПА України від 05.11.97 р. N 17-0117/10-8886, згідно з яким показник, що зазначається у графі 6 „Сума виручки (доходу)”, заповнюються підприємцем безпосередньо на місці реалізації після кожного факту продажу. Наприкінці робочого дня підбиваються підсумки всіх сум, отриманих за реалізований товар, і виводиться денна сума валового доходу.
Виходячи із зазначеного, дохід фізичної особи-підприємця відображається в Книгу обліку доходів і витрат за формою N 10 в тому звітному податковому періоді, коли такий дохід був фактично отриманий у грошовій або натуральній формі.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям