Дод.8 и НН за предыдущий период

декларація, уточнення, виправлення помилок
Adelaida
ПрофиПрофи
Повідомлень: 49
З нами з: 16 листопада 2012, 01:39
Дякував (ла): 930 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення Adelaida »

В ЕБНЗ в 2012 была такая консультация:
130.25 порядок подання та заповнення загальної податкової декларації з ПДВ
Запитання:Чи має право платник податку – покупець товарів/послуг надати заяву зі скаргою на постачальника разом із податковою декларацією з ПДВ за звітний період, в якому отримано податкову накладну із запізненням, якщо така накладна виписана з порушенням порядку її заповнення?

Відповідно до п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України від 16 липня 1999 року №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» із змінами та доповненнями, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.
Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань відображення у податковому обліку з ПДВ звітного періоду податкових накладних, виписаних у попередніх періодах, та формування на їх підставі податкового кредиту, затвердженою наказом ДПС України від 16.02.12 №127, передбачено, що платник податку має право сформувати податковий кредит звітного періоду, на підставі податкових накладних, які взяті на облік у поточному звітному періоді, але виписані у податкових періодах, що передують звітному, у випадках, визначених п.198.6 ст.198 ПКУ.
У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати виписки податкової накладної.
Платники податку, що застосовували касовий метод до набрання чинності ПКУ або застосовують касовий метод, мають право на включення до податкового кредиту сум податку на підставі податкових накладних, отриманих протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.
Для банківських установ при одержанні ними права власності на заставне майно з метою подальшого продажу таке право зберігається до моменту продажу такого заставленого майна.
У зазначених випадках не вимагається документального підтвердження причин отримання податкових накладних у періодах, наступних за періодом, в якому вони були виписані, а суми податку відображаються у реєстрі отриманих податкових накладних поточного звітного періоду та у складі податкового кредиту звітного періоду (рядок 10.1 податкової декларації з ПДВ).
Враховуючи наведене, у разі формування в звітному періоді податкового кредиту на підставі податкової накладної, що виписана з порушенням порядку її заповнення у податковому періоді, який передує звітному періоду, платник податку – покупець товарів/послуг має можливість скористатися своїм правом та подати заяву зі скаргою на постачальника разом з податковою декларацією з ПДВ за такий звітний період з додаванням відповідних підтверджуючих документів.



Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Adelaida писав:В ЕБНЗ в 2012 была такая консультация:
А суди приймали такі рішення:
ПОСТАНОВА
01 лютого 2013 р.
Справа № 804/194/13-а


Дніпропетровський окружний адміністративний суд <…> розглянувши <…> справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю <…> до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська <…>
<…>
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази у їх сукупності - суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
<…>
У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.
Керуючись пунктами 198.1, 198.2, 198.6, 201.10 Податкового кодексу України ТОВ «Аспект» на підставі податкової накладної № 352 від 16.09.2011р., Додатка 8 до податкової декларації з ПДВ за серпень 2012р. включило до складу податкового кредиту в декларації з податку на додану вартість за звітний період серпень 2012 року суму сплаченого податку в розмірі 334 240,85грн. при цьому не порушуючи строк 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.
Таким чином, суд дійшов висновку, що ТОВ «Аспект» на законних підставах включило до складу податкового кредиту в декларації з податку на додану вартість за серпень 2012 року суму сплаченого податку в розмірі 334 240грн., а тому податкове повідомлення-рішення форми «В4» № 0683351502 від 07.12.12р., яким ТОВ «Аспект» зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 334241 гри. є таким, що винесено з порушенням норм Податкового кодексу України у зв 'язку з чим є безпідставним та підлягає скасуванню.


Подробнее: http://www.buhforum.com/viewtopic.php?f ... 091#p52091
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"20" грудня 2012 р. Справа: № 2а-11842/12/2670
ПОСТАНОВА


...
Перевіркою встановлено порушення позивачем вимог п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, внаслідок включення до складу податкового кредиту за березень 2012 року податкової накладної №6967 від 20.01.12р. не зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На підставі акта перевірки, відповідачем прийнято податкове повідомлення -рішення №006431504 від 11.06.12р., яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з ПДВ у розмірі 44 520,82 грн., в тому числі: 35 616,66 грн. за основним платежем та 8 904,17 грн. штрафні (фінансові) санкції.

За результатами адміністративного оскарження, вказане податкове повідомлення -рішення залишено без змін, а скарги без задоволення.

Відмовляючи у задоволенні адміністративного позову, суд першої інстанції виходив з того, що датою виникнення права позивача на податковий кредит є дата складання податкової накладної №6967 від 20.01.12р.; позивачем разом із податковою декларацією з ПДВ за січень 2012р. не було подано заяву про відмову постачальника своєчасно надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних) форми Д8, а тому сума зазначена у податковій накладній не зареєстрованій в Єдиному реєстрі податкових накладних не підлягає включенню до складу податкового кредиту за березень 2012 року.

Колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 198.2 статті 198 Податкового кодексу України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг або

дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Між тим, пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Проте, для захисту інтересів добросовісних платників податку, пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Отже, з системного аналізу наведеної норми слідує, що подання до податкової декларації за звітний податковий період заяви із скаргою на постачальника за відмову надати податкову накладну за січень та/або порушення порядку реєстрації в Єдиному реєстрі було б доцільним, якщо позивач включив би суму ПДВ до податкового кредиту у січні 2012 року, чого в даному випадку не було (тобто у декларації з ПДВ за січень позивач не відображав суму ПДВ 35 616,66 грн.) , в зв'язку з чим у суду відсутні підстави вважати порушення позивачем зазначеної норми Закону. Відтак, подання скарги є правом, а не обов'язком платника податку.

Позивач отримав податкову накладну ТОВ «САВ-Дістрибьюшн»№6967 від 20.01.12р. на суму 35 616,66 грн. - 01.03.12р. та відніс вказану суму до складу податкового кредиту у періоді отримання, тобто у березні 2012р. (позиція 42 реєстру отриманих та виданих податкових накладних №08).

Відсутність податкової накладної від 20.01.12р. №6967 не давало позивачу протягом січня -лютого 2012 року можливість звірити дані податкової накладної з даними Єдиного реєстру податкових накладних, а відповідно і подати скаргу на постачальника товару за порушення порядку реєстрації податкової накладної у реєстрі.

Після отримання 01.03.12р. податкової накладної від постачальника товару та звіряння даних з ЄРПН, позивачем було виявлено відсутність реєстрації такої податкової накладної в ЄРПН, у зв'язку з чим 21.03.12р. було подано до податкового органу заяву про порушення порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідної форми (додаток 8 із зазначенням ТОВ «САВ-Дістрибьюшн»як підприємство, що вчинило порушення порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкової накладної від 20.01.12р. №6967 на суму ПДВ 35 616,66 грн. (позиція 12) разом з уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань з ПДВ за січень 2012 року, докази чого в матеріалах справи (а.с.37-38)

Таким чином, позивачем дотримано вимоги п. 201.10 ст. 201 ПК України, які дають підстави для включення суми ПДВ у розмірі 35 616,66 грн. до податкового кредиту за податковою накладною від 20.01.12р. №6967 за березень 2012 року, а тому висновок податкового органу про завищення податкового кредиту у вказаній сумі за цей період -протиправний.


Подробнее: http://www.buhforum.com/viewtopic.php?f ... &start=135

tanny1
ПрофиПрофи
Повідомлень: 31
З нами з: 01 червня 2012, 02:43
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення tanny1 »

в общем, как всегда, право по закону у нас типа есть включать такие налогвые через жалобу в месяце их получения, а не выписки, а не деле... не все так просто... и почему-то зависит от того, с какой налоговой ты работаешь и как ты с ней работаешь...

Ashatanka
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 95
З нами з: 30 березня 2012, 05:51
Дякував (ла): 7 разів

Повідомлення Ashatanka »

Всем добрый вечер! Сегодня позвонила инспектор и подняла вышерассматриваемую тему, что якобы приложение 8, которое я подала к Налоговой декларации по НДС за январь 2013 (там я жаловалась на НН, которая выписана в декабре 2012г, но получена с опозданием и соответственно с нарушениями) не правильное, эту налоговую накладную необходимо было включить только в отчетный период декабря 2012г. ссылаясь на ЕБНЗ http://sts.gov.ua/ebpz/#answer-block. Данное разъяснение действовало до 05.02.2013г. и аргументация 1-го абзаца ЕБНЗ, как по мне, ничем не обоснована: ни п. 201.10 НКУ, ни п. 20 р. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 №1492, ни п. 50.1. НКУ не подтверждают то, что "У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних платник податку – покупець товарів/послуг має можливість скористатися своїм правом та подати заяву зі скаргою на постачальника разом з податковою декларацією з ПДВ за звітний (податковий) період, в якому відбувся факт сплати податку постачальнику або факт отримання товарів/послуг, що підтверджується відповідними документами." Позвонила на линию ЕБНЗ и задав соответствующий вопрос получила ответ, который меня "убил": На данный момент этот вопрос на рассмотрении и ответить она мне ничего не может. Звоните позже..." Larag или кто еще получал токое уведомление, подскажите, на что налоговая ссылается в своем уведомлении-решении?

Аватар користувача
Valentina
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2544
З нами з: 19 січня 2010, 03:27
Дякував (ла): 2147 разів
Подякували: 2217 разів

Повідомлення Valentina »

Ashatanka писав:Всем добрый вечер! Сегодня позвонила инспектор и подняла вышерассматриваемую тему, что якобы приложение 8, которое я подала к Налоговой декларации по НДС за январь 2013 (там я жаловалась на НН, которая выписана в декабре 2012г, но получена с опозданием и соответственно с нарушениями) не правильное, эту налоговую накладную необходимо было включить только в отчетный период декабря 2012г. ссылаясь на ЕБНЗ http://sts.gov.ua/ebpz/#answer-block. Данное разъяснение действовало до 05.02.2013г. и аргументация 1-го абзаца ЕБНЗ, как по мне, ничем не обоснована: ни п. 201.10 НКУ, ни п. 20 р. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 №1492, ни п. 50.1. НКУ не подтверждают то, что "У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних платник податку – покупець товарів/послуг має можливість скористатися своїм правом та подати заяву зі скаргою на постачальника разом з податковою декларацією з ПДВ за звітний (податковий) період, в якому відбувся факт сплати податку постачальнику або факт отримання товарів/послуг, що підтверджується відповідними документами." Позвонила на линию ЕБНЗ и задав соответствующий вопрос получила ответ, который меня "убил": На данный момент этот вопрос на рассмотрении и ответить она мне ничего не может. Звоните позже..." Larag или кто еще получал токое уведомление, подскажите, на что налоговая ссылается в своем уведомлении-решении?


Получается, что лучше такие опоздавшие НН не подавать пока с дод.8, что бы не светить себя. Просто включить молча в НК. Ведь обнаружить, что они подлежат регистрации в ЕРПН можно только при документальной проверке. Может не быть проверки в течение 3 лет.

Аватар користувача
Тюша
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8704
З нами з: 24 березня 2010, 04:42
Дякував (ла): 2126 разів
Подякували: 5235 разів

Повідомлення Тюша »

Я думаю, что дод.8 надо было подавать за декабрь 2012, а не январь 2013г.
Это ведь декабрьская НН.Видимо от сюда и ноги растут с вопросами.
Опоздали дод.8 за нужный месяц-прощай НК.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Ничего не "прощай", нечего подхватывать дебильные идеи налоговиков, тут как никогда ранее уместен пост форумчанина форума ВОБУ - 555:
суть у них одинакова: дилетантизм на уровне рассуждений "по аналогии" т.е. зомбирование читателя в фискальную идеологию, пользуясь полной экономической и юридической безграмотностью читателей.
элементарная методика "вдалбливания" - соберите в аудитории 80-100 чел. и каждый день рассказывайте им что земля плоская, через месяц половина из них согласится с этим т.к. в противном случае мы бы с неё упали
Плохо не то, что фискалы "против", а то, что с ними соглашаются.

Ashatanka
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 95
З нами з: 30 березня 2012, 05:51
Дякував (ла): 7 разів

Повідомлення Ashatanka »

Вот в данной теме писали, что опоздавшие налоговые накладные можно включать в налоговый кредит в течении 365 с даты выписки, что подтверждается ст. 198.6 и это не относится к додатку 8. А где именно написано, что к додатку 8 это не относится? Я ну никак не могу найти подтверждение тому, что опоздавшие налоговые накладные нельзя включать в следующие за выпиской отчетные периоды с додатком 8? Не хочу соглашаться с налоговиками!!!

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Не найдете - такого просто нету. Почитайте эту тему - страницу по ссылке и обязательно последнюю.

Аватар користувача
Valentina
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2544
З нами з: 19 січня 2010, 03:27
Дякував (ла): 2147 разів
Подякували: 2217 разів

Повідомлення Valentina »

Ashatanka писав:Вот в данной теме писали, что опоздавшие налоговые накладные можно включать в налоговый кредит в течении 365 с даты выписки, что подтверждается ст. 198.6 и это не относится к додатку 8. А где именно написано, что к додатку 8 это не относится? Я ну никак не могу найти подтверждение тому, что опоздавшие налоговые накладные нельзя включать в следующие за выпиской отчетные периоды с додатком 8?

Конечно Вы правы. Но. у нас ещё нужно отстоять своё право в суде. Вот такие реалии. Казна пуста.

Відповісти

Повернутись до “Звітність з ПДВ”