Корректировка НН

податкова накладна, розрахунок коригування до податкової накладної, реєстр і реєстрація податкових накладних
Лимончик
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2477
З нами з: 25 січня 2012, 03:14
Дякував (ла): 5794 рази
Подякували: 3610 разів

Повідомлення Лимончик »

ksumir писав:Коллеги, помогите пожалуйста! Мы поставщику оплатили товары на общую сумму 108 000,00грн. 22.10.13г., он выписал мне НН 22.10.13г. и зарегистрировал ЕРНН ( кроме суммы НДС превышающей 10 000,00грн., там еще и две позиции из 20 с кодом УКТ ВЭД были). Далее 5 ноября мы сделали им возврат одной позиции (не подходит нам товар, (он без кода УКТ ВЭД)/ общей суммой с НДС на 3300,00 грн.) и они выписываю мне РК на мою возвратную НН. Теперь вопрос эту РК в ЕРНН регистрировать нужно? Заранее благодарна!!!

Нужно,т.к необходимо в ЭДРПН откорректировать ту н/н, в которой был ранее этот товар.

Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

Лапа писав:
Marlboro писав:
Лапа писав:Теперь сижу и думаю, че делать???
Понять, простить...
А Вы в запросе как-то аргументировали ту или иную точку зрения, или только спрашивали?
Сам позавчера отправил обширный запрос по корректировкам, очень не хотелось бы получить такое же )
Запрос:
На підставі ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2756-VI ( надалі ПКУ), адміністрація Товариства з обмеженою відповідальністю ХХХХХХХХХ просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо наступного питання:
Наше підприємство є імпортером товарів. Від покупців, у відповідності до укладених договорів, надходить передоплата. Датою отримання передоплати у нашого підприємства виникають податкові зобов`язання з податку на додану вартість та здійснюється оформлення податкової накладної з зазначенням коду товару згідно з УКТ ЗЕД. Зазначені податкові накладні реєструються в єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до затвердженого порядку.
При здійсненні розмитнення імпортованих товарів код УКТ ЗЕД може змінитися. Відповідно до п.192.1 ст 192 ПКУ податкове зобов`язання з податку на додану вартість підлягає коригуванню шляхом виписки розрахунку коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної, в якій необхідно зменшити кількість (вартість) товарів, вказаних у податковій накладній на передоплату та збільшити кількість (вартість) товарів з уточненим кодом УКТ ЗЕД.
Питання:
1.Чи можливо у вищезазначеному розрахунку коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної одночасно здійснити зміну одного товару на інший. Тобто зменшити зобов`язання з податку на додану вартість по товару, на який було виписано податкову накладну по передоплаті та збільшити податкові зобов`язання з податку на додану вартість за товаром з уточненим кодом УКТ ЗЕД відповідно до вантажно-митної декларації.
2. У разі, якщо коригування товарів неможливо здійснити в одному розрахунку коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної одночасно, якою датою необхідно здійснити виписку іншої податкової накладної на товар з уточненим кодом УКТ ЗЕД та розрахунку коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної:
2.1 Датою передоплати (але строки реєстрації в єдиному реєстрі податкових накладних пройшли)?
2.2 Датою оформлення вантажно-митної декларації?
2.3 Датою відвантаження товарів?
Відповідь просимо надати нашому підприємству поштою.
Это Киев.
Но я ещё в Днепр давала - поглядим#sigh# #sigh#
И снова я о своих баранах - Днепр отписался - "лише РК"#g_haha#
Правда процитировали ЭБПЗ....#g_mad# , але ж "лише"
Чуть позже скину текст.
Пы.сы посоветовали висник купить#g_haha# #g_haha#

Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

Криворізька південна об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області згідно із ст. 52 Податкового кодексу України уважно розглянула питання, викладене у Вашому листі № 26 від 06.09.2013 р. (вх. № 2975/10 від 10.09.2013 р.) і повідомляє наступне.

Відповідно до п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-УІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів: а) у паперовому вигляді; б) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов’язковим. У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити, зокрема, код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України). Податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця.

Згідно з п. 187.1 ст.187 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів. Один примірник податкової накладною видається покупцю, а другий залишається у продавця. У разі складання податкової накладної у паперовому вигляді покупцю видається оригінал, а копія залишається у продавця (п.201.4 ст.201 ПКУ). Код товару згідно з УКТ ЗЕД згідно із пп.12.3 п.12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за №1333/20071, зазначається у графі 4 податкової накладної. Графа 4 податкової накладної заповнюється у разі постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України на всіх етапах постачання таких товарів/послуг.

Враховуючи викладене, оскільки договір, укладений між постачальником - резидентом та покупцем - резидентом, передбачає постачання ввезеного (імпортованого) на митну територію України товару, то незалежно від умов його постачання (отримання попередньої (авансової) оплати за товар чи відвантаження товару) платник податку при складанні податкової накладної повинен зазначати код УКТ ЗЕД такого товару.

Статтею 192 ПКУ та п. 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 01.11.2011 р. № 1379 (далі - Порядок № 1379).

Відповідно до зазначених положень, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, суми податкових зобов'язань з ПДВ постачальника та податкового кредиту з ПДВ отримувача підлягають відповідному коригуванню.

У разі здійснення такого коригування постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної.

Згідно з п. 187.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у постачальника товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
• або дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
• або дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Тобто за отриманою передоплатою будь-які подальші зміни в номенклатурі постачання товарів між первісно запланованим переліком товарів та фактично відвантаженим не змінюють дату першої події, якою є дата отримання передоплати постачальником.

В наведеному у запитанні випадку фактично відбувається домовленість між контрагентами щодо часткової зміни запланованого переліку постачання товарів та зарахування здійсненої суми передоплати в рахунок постачання товарів згідно з переліком, остаточно узгодженим на дату постачання.

За бажанням таку домовленість можна додатково закріпити у видатковій накладній, зазначивши «за передоплатою від ».

Отже, оскільки дата першої події (отримання передоплати) не змінюється, то й виписати слід лише розрахунок коригування до податкової накладної.

При заповнені частини розрахунку коригування до податкової накладної у графі 2 «Причина коригування» можна навести або загальну причину «зміна суми компенсації», або вказати більш конкретно - «зміна номенклатури постачання».

У разі постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, заповнюється також код товару згідно з УКТ ЗЕД (графа 4 розрахунку коригування до податкової накладної).

В роз’ясненні з «Єдиної бази податкових знань» щодо питання про зміну номенклатури постачання зроблено такий висновок: оскільки у разі зміни номенклатури постачання товарів фактично відбувається повернення одних товарів та отримання інших, то продавець в обов'язковому порядку повинен виписати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, до якої згідно з договором вносяться зміни на товари, кількість (вартість) яких зменшується та виписати іншу податкову накладну на товари, які постачаються на їх заміну».

Таким чином, у наведеному в запитанні випадку дата першої події (дата отримання передоплати) не змінюється. В такому разі виписується лише розрахунок коригування до податкової накладної.

Додатково повідомляємо:
Якщо Ви бажаєте бути оперативно і кваліфіковано інформованим в усіх питаннях оподаткування, орієнтуватися у загальних тенденціях і пріоритетах державної політики в області податків — передплачуйте журнал “Вісник податкової служби України”.
Передплатні індекси: 22599 (укр.), 22600 (рос.) Читайте журнал “Вісник податкової служби України” тому що тільки системне та своєчасне застосування законодавчих і нормативних актів дає змогу уникнути помилкових висновків щодо тих чи інших питань.
Крім того, відповіді на запитання сфери оподаткування можливо отримувати у режимі on-line за тел.: 0-800-501-007, (044)454-16-13 з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі), зі стаціонарних телефонів безкоштовно Е-пошта: idd@minrd.gov.ua (цілодобово).

Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

И шо??? И не поговорим???#g_crazy#

Lera7777777
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 13 листопада 2013, 17:06
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Lera7777777 »

День добрый. Помогите советом!!!!!!!!!! Плставщик выписал налоговую с неправильным номером т.е от 21.10.№189 а затем идет от 23.10№5 (как- то так). какие карательные меры наступят??? ведь в реестре сразу видно нарушение хронологии выписки налоговых накладных и не лишат ли меня налогового кредита, и может вообще пусть лучше поставщик скорректирует и поставит правильнные номер, но какая причина корректировки? - это услуга??? помогите

Бюгюльмэ
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7904
З нами з: 03 листопада 2011, 03:49
Дякував (ла): 2170 разів
Подякували: 4361 раз

Повідомлення Бюгюльмэ »

Если кроме "подозрительных" номеров к налоговой накладной нет никаких претензий, то для покупателя это не имеет никакого значения.
Штрафонуть могут только поставщика за нарушение ведения реестра, да и то далеко не факт.

Lera7777777
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 13 листопада 2013, 17:06
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Lera7777777 »

после адмиин штрафа поставщик может изменить номр налоговой в реестре, согласно НКУ номер налоговой накладной обязательный реквизит, и для меня уже "светит" возможность лишитться налогового кредита, большая сумма и налоговая зарегестрирована в ЕРРН, может это и не так, или я просто не знаю ньюансов?

Бюгюльмэ
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7904
З нами з: 03 листопада 2011, 03:49
Дякував (ла): 2170 разів
Подякували: 4361 раз

Повідомлення Бюгюльмэ »

Вы просто очень напуганы. Даже после самого сильного штрафа у поставщика нет причин для изменения номера налоговой накладной в своём реестре. Даже если он это и сделает (по глупости или ещё из каких побуждений), то у Вас есть оригинал НН, зарегистрированной в ЕРПН. Ваши опасения совершенно напрасны.

nana2007
Мастер
Мастер
Повідомлень: 66
З нами з: 13 лютого 2012, 08:35
Дякував (ла): 42 рази
Подякували: 3 рази

Повідомлення nana2007 »

Подскажите, пожалуйста! Зарегистрировали РК с импортным товаром без кодов УКТЗЕД. Как теперь исправить?

tomassa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3941
З нами з: 14 березня 2012, 05:05
Дякував (ла): 1103 рази
Подякували: 2360 разів

Повідомлення tomassa »

nana2007 писав:Подскажите, пожалуйста! Зарегистрировали РК с импортным товаром без кодов УКТЗЕД. Как теперь исправить?
Зарегистрировать такой же под другим номером, а об этом забыть...

Закрито

Повернутись до “Податкова накладна”