лист щастя ДПІ

Елена я
Мастер
Мастер
Повідомлень: 69
З нами з: 12 лютого 2013, 07:43
Дякував (ла): 16 разів

Повідомлення Елена я »

Девочки, не пойму в какую тему податься мне, такой вопросик может кто сталкивался!!! Нужен приказ типа предприятие может пользоваться автомобилем директора бессплатно. Спасибо!

ArinaArina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5916
З нами з: 07 лютого 2013, 04:09
Дякував (ла): 7966 разів
Подякували: 5725 разів

Повідомлення ArinaArina »

Елена я писав:Девочки, не пойму в какую тему податься мне, такой вопросик может кто сталкивался!!! Нужен приказ типа предприятие может пользоваться автомобилем директора бессплатно. Спасибо!
здесь почитайте http://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst3511p4.aspx

Miriam
Гуру
Гуру
Повідомлень: 79
З нами з: 13 серпня 2013, 09:09
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 28 разів

Повідомлення Miriam »

elen1962 писав:Тоже пришло письмо. Взбесило, что "....у звязку з виявленням за результатами аналізу податкової інформації...фактів, які свідчать про можливі !!!! порушення платником..." Информацию за 2013-2014 гг., с таблицами. Даже баланс за 2014 год!!! Во как....И тоже предоставить в 10-дневный срок. Если не предоставим - внеплановая согл.п.78.1.1 ПКУ. Ребята, насколько это законно? Конец года, по ндс надо хвосты убрать, подчистить все негаразды, а тут они со своими письмами...
Отправила Вам в личку стандартный ответ на такой запрос.
А так подумала, может и еще кому пригодится#blush#









ДПІ __________________
ГУ Міндоходів у _________________

Про наданняінформації


Відповідно до листа ДПІГУ Міндоходів_______________-від________.2014 р. № __________ щодонаданняписьмовихпояснень та належним чином завіренихкопійдокументів за період __________ 201__ р. ТОВ «_________________» зазначаєнаступне.
Правовими підставами для отримання документів ДПІ визначає п.п. 20.1.2 п.20.1статті 20 ПК України та п. 78.1.1 статті 78 ПК України.
Разом з тим, п.п. 20.1.2. п.20.1 статті 20 ПК України передбачено що для здійснення функцій, визначених законом, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, усіх форм власності у порядку, визначеному законодавством, довідки, копії документів, засвідчені підписом платника або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності), про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов’язану з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансову і статистичну звітність у порядку та на підставах, визначених законом;
Відповідно до п.п.78.1.1 п.78.1 статті 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється, зокрема, якщо за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються можливі порушення цим платником податків податкового, валютного та іншого законодавства протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту;
Враховуючипосилання на вказану норму Податкового кодексу України у запиті, можливозробитивисновок, що ДПІ розпочалодокументальнупозаплановуперевірку та в рамках їїпроведеннявитребовуєдокументи упідприємства.
В той же час, відповідно до п. 78.4. статті 78 ПК України про проведеннядокументальноїпозаплановоїперевіркикерівникконтролюючого органу приймаєрішення, яке оформлюється наказом. Право на проведеннядокументальноїпозаплановоїперевіркиплатникаподатківнадаєтьсялише у випадку, коли йому до початку проведеннязазначеноїперевірки вручено підрозпискукопію наказу про проведеннядокументальноїпозаплановоїперевірки.
Проте, ТОВ «________________» не отримуваложодного наказу абонаправлення на проведенняперевірки, врученняякихнадаєможливістьподатковому органу розпочатипроведенняперевірки та отриматикопіїдокументів (п.78.4 статті 78 ПК України).
Враховуючизазначене, ДПІ не маєжоднихповноважень на отриманнядокументівфінансово-господарськоїдіяльностіпідприємства на підставі п.п.78.1.1 п.78.1 статті 78 ПК України.
Разом з тим, відповідно до п.73.3. статті 73 ПК Україниконтролюючіорганимають право звернутися до платниківподатків та іншихсуб'єктівінформаційнихвідносинізписьмовим запитом про поданняінформації(вичерпнийперелік та підставинаданняякоївстановлено законом),необхідної для виконанняпокладених на контролюючіорганифункцій, завдань, та її документального підтвердження.
Такий запит підписується керівником (заступником керівника) контролюючого органу і повинен містити перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту.
Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав:
1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
2) для визначення рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) під час проведення перевірок та в інших випадках, передбачених статтею 39 цього Кодексу;
3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків;
4) щодо платника податків подано скаргу про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної;
5) у разі проведення зустрічної звірки;
6) в інших випадках, визначених цим Кодексом.
Отже, вказана норма Податкового кодексу Україниміститьперелікпідстав, і за наявностіоднієї з них, податковий орган має право направлятиплатникуподатківписьмовий запит про наданнядокументів.
Разом з тим, отриманийпідприємством запит не міститьпосилання на конкретнупідставу для йогонаправлення.
Крімтого, зазначаємо, щовідповіднодоп. 16.1.5. п. 16.1. ст. 16 ПКУкраїни, платникподатківзобов’язанийподаватинаналежнимчиномоформленуписьмовувимогуконтролюючихорганів (увипадках, визначенихзаконодавством)документизоблікудоходів, витраттаіншихпоказників, пов'язанихізвизначеннямоб'єктівоподаткування (податковихзобов'язань), первиннідокументи, регістрибухгалтерськогообліку, фінансовузвітність, іншідокументи, пов'язанізобчисленнямтасплатоюподатківтазборів. У письмовійвимозіобов'язковозазначаютьсяконкретнийперелікдокументів, які повинен надатиплатникподатків, та підстави для їхнадання.
Таким чином, право на отриманнякопійдокументіввідплатникаподатків органами виникаєтількипіслявиявленняпорушень і тільки тих документів, якісвідчать про порушення та в рамках проведенняперевірки, вичерпнийперелікпідстав для проведенняякоївизначенийПодатковим кодексом України, протевраховуючивказаніфакти та вимогизаконодавства, таке право у ДПІ відсутнє.
У зв’язку з викладеним, враховуючивідсутністьпідстав для направленнязапиту, відповідно до статті 73 ПК України, якоюпередбаченозвільненняплатникаподатківвідобов'язкунадавативідповідь на запит, якийскладено з порушеннямвимог, викладених в абзацах першому та другому п. 73.3. статті 73, зокрема, коли у ньому не визначеноабовизначено з порушеннямзаконодавствапідстави для отриманняінформації, ТОВ «_________________», не маєзаконодавчихпідстав для наданняінформації та документів, щодоякихйдемова у листіДПІ.
Відповідно до ст. 19 КонституціїУкраїниорганидержавноївлади та органимісцевогосамоврядування, їхпосадові особи зобов'язанідіятилише на підставі, в межах повноважень і спосіб, щопередбаченіКонституцією та законами України.
Правовий порядок в Україніґрунтується на засадах, відповідно до якихніхто не може бути примушенийробити те, що не передбаченозаконодавством.
Згідно з ст. 19 Господарського кодексу Українизабороняєтьсявимагативідсуб'єктівгосподарюваннянаданняфактичноїінформації та іншихданих, не передбачені законом або з порушенням порядку, встановленого законом.
Згідно з статтею 21 ПК Українипосадові особи контролюючихорганівзобов’язанідотримуватисяКонституціїУкраїни та діятивиключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншиминормативними актами, забезпечуючисумлінневиконанняпокладених на них функцій, не допускатипорушень прав та охоронюваних законом інтересівгромадян, підприємств, установ, організацій, а такожзабезпечуватиефективну роботу та виконаннязавданьконтролюючихорганіввідповідно до їхповноважень.
Окремо, звертаємо Вашу увагу на те, що зазначену відповідь, та ненадання пояснень та їх документального підтвердження, на запит складений з порушенням норм чинного законодавства, не можна розглядати, як підставу для проведення позапланової документальної перевірки, оскільки запит складений з порушеннями норм чинного законодавствавтрачає свою обов’язковість, що у свою чергу звільняє платника податків від його виконання, а тому унеможливлює застосування податковим органом п.п. 78.1.1. п. 78.1. ст. 78 Податкового кодексу України, як підставу для проведення позапланової документальної перевірки.

Директор ТОВ «______________________»






Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Добрий вечір! Всіх зі святом! Подзвонили мені із податкової міліції сьогодні, сказали, що у мене розходження по 2 контрагентах. По одному сума маленька (500 грн.), у мене судового рішення нема ніякого, вимагають документи. По другому сума пристойна, є судове рішення (перевірка неправомірна, відновити усі податкові зобов'язання і кредит, але відмовити у забороні використовувати податковими оргнами інформацію з акту в подальній роботі). По другій сумі також вимагають документи, дала судове рішення - вивчають. Запити поки не шлють, без запиту я ніякі доки давати не збираюся.
Обдумую свій план дій.
Наскільки я захищена із таким судовим рішенням?
Якщо я зніму ту маленьку суму, питання фактично закриється, чи я неправа?
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

ArinaArina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5916
З нами з: 07 лютого 2013, 04:09
Дякував (ла): 7966 разів
Подякували: 5725 разів

Повідомлення ArinaArina »

Natalenna писав:Добрий вечір! Всіх зі святом! Подзвонили мені із податкової міліції сьогодні, сказали, що у мене розходження по 2 контрагентах. По одному сума маленька (500 грн.), у мене судового рішення нема ніякого, вимагають документи. По другому сума пристойна, є судове рішення (перевірка неправомірна, відновити усі податкові зобов'язання і кредит, але відмовити у забороні використовувати податковими оргнами інформацію з акту в подальній роботі). По другій сумі також вимагають документи, дала судове рішення - вивчають. Запити поки не шлють, без запиту я ніякі доки давати не збираюся.
Обдумую свій план дій.
Наскільки я захищена із таким судовим рішенням?
Якщо я зніму ту маленьку суму, питання фактично закриється, чи я неправа?
у наших постачальників було таке рішення, але це не завадило податківцям перевіряти нас.

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

ArinaArina писав:
Natalenna писав:Добрий вечір! Всіх зі святом! Подзвонили мені із податкової міліції сьогодні, сказали, що у мене розходження по 2 контрагентах. По одному сума маленька (500 грн.), у мене судового рішення нема ніякого, вимагають документи. По другому сума пристойна, є судове рішення (перевірка неправомірна, відновити усі податкові зобов'язання і кредит, але відмовити у забороні використовувати податковими оргнами інформацію з акту в подальній роботі). По другій сумі також вимагають документи, дала судове рішення - вивчають. Запити поки не шлють, без запиту я ніякі доки давати не збираюся.
Обдумую свій план дій.
Наскільки я захищена із таким судовим рішенням?
Якщо я зніму ту маленьку суму, питання фактично закриється, чи я неправа?
у наших постачальників було таке рішення, але це не завадило податківцям перевіряти нас.
пам'ятаю, ви писали. в мене вже другий раз дзвонять. раніше дзвонили просто з ДПІ, а тепер податкова міліція. попередній інспектор навіть слухати не хотів про судові рішення, той пішов вивчати, більше поки не дзвонив.
Хочу меншу суму зняти з кредиту, але не знаю, як краще. Зняти і подзвонити, чи нехай дальше самі розбираються... Не хочеться позапланової через 500 грн.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

ArinaArina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5916
З нами з: 07 лютого 2013, 04:09
Дякував (ла): 7966 разів
Подякували: 5725 разів

Повідомлення ArinaArina »

Natalenna писав:
ArinaArina писав:
Natalenna писав:Добрий вечір! Всіх зі святом! Подзвонили мені із податкової міліції сьогодні, сказали, що у мене розходження по 2 контрагентах. По одному сума маленька (500 грн.), у мене судового рішення нема ніякого, вимагають документи. По другому сума пристойна, є судове рішення (перевірка неправомірна, відновити усі податкові зобов'язання і кредит, але відмовити у забороні використовувати податковими оргнами інформацію з акту в подальній роботі). По другій сумі також вимагають документи, дала судове рішення - вивчають. Запити поки не шлють, без запиту я ніякі доки давати не збираюся.
Обдумую свій план дій.
Наскільки я захищена із таким судовим рішенням?
Якщо я зніму ту маленьку суму, питання фактично закриється, чи я неправа?
у наших постачальників було таке рішення, але це не завадило податківцям перевіряти нас.
пам'ятаю, ви писали. в мене вже другий раз дзвонять. раніше дзвонили просто з ДПІ, а тепер податкова міліція. попередній інспектор навіть слухати не хотів про судові рішення, той пішов вивчати, більше поки не дзвонив.
Хочу меншу суму зняти з кредиту, але не знаю, як краще. Зняти і подзвонити, чи нехай дальше самі розбираються... Не хочеться позапланової через 500 грн.
ми відмовилися самі знімати кредит, позапланової не було, був запит про надання документів. Написали акт про зняття і кредиту і зобов'язань і поперлися до наших покупців, хоча ми пішли до суду. Одні покупці адекватні, спокійно надали доки та все, а другі..... ооооооооооо, такий скандал був. Ну нічого, працюємо.

Фаинна
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 108
З нами з: 08 грудня 2014, 21:45
Дякував (ла): 65 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Фаинна »

ОТРИМАЛА ЛИСТ З ПОДАТКОВОЇ.
підстава вказана - п. 73.3 ст. 73 ПКУ " за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку....". Просять надати інформацію та її докум. підтвердження з питань формування загального обсягу ПК(витрат) та ПЗ( доходів) за період вересень 2014 р. І вказан перелік документів, копії яких треба надати.
Директор хоче дати "відписку". Але мені, здається, що запит складено вірно. Печатка є, підпис посадової особи( зам. начальника). Я не дуже розуміюсь у цих листах. Підкажить. будь ласка,

Любослава
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6691
З нами з: 16 лютого 2011, 01:48
Дякував (ла): 11444 рази
Подякували: 8955 разів

Повідомлення Любослава »

Фаинна писав:ОТРИМАЛА ЛИСТ З ПОДАТКОВОЇ.
підстава вказана - п. 73.3 ст. 73 ПКУ " за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку....".
Просять надати інформацію та її докум. підтвердження з питань формування загального обсягу ПК(витрат) та ПЗ( доходів) за період вересень 2014 р.
І вказан перелік документів, копії яких треба надати.
Директор хоче дати "відписку". Але мені, здається, що запит складено вірно. Печатка є, підпис посадової особи( зам. начальника). Я не дуже розуміюсь у цих листах. Підкажить. будь ласка,
Я ксерила документы и носила ответ.
На этом они успокоились, мы ничего не снимали.
Но, может быть и по-другому - прицепятся еще больше. Поэтому здесь сложно сказать, КАК лучше...

Фаинна
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 108
З нами з: 08 грудня 2014, 21:45
Дякував (ла): 65 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Фаинна »

врни ще дуже великий перелік документів запрошують18 пунктів, і основні засоби, чисельність персоналу, аналітичні відомості по рахункам 36,63,37,68,10,26,28,31; повник перелік покупців;пояснення про організацію поставки продукції; подальше використання ТМЦ; сертифікати.

Відповісти

Повернутись до “Перевірки, штрафи”