Больничный по беременности и родам

Ророчка
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 101
З нами з: 28 серпня 2015, 13:37
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 23 рази

Повідомлення Ророчка »

Я теж звернула увагу на те, що коли заповнювати зворотній бік лікарняного, там де довідка про зарплату стоїть кількість робочих днів, а не календарних, як того вимагає Закон, і тоді якщо поділить зарплату на робочі дні в мене виходить сума більша ніж 105,12, я поставила денну допомогу 105,12, а в довідці про зарплату(на лікарняному) середньоденну взагалі не проставила, копію лікарняного у мене не брали.

Valya0406
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 106
З нами з: 12 травня 2015, 14:42
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення Valya0406 »

Яков писав:
Valya0406 писав:Нарешті здала лікарняний по ВП...
Что это за выплаты по БиР "за счёт предприятия"? Сумма допомоги - начисленная и выплаченная должна копейка в копейку совпадать с той, которая в заявке-розрахунке (и в отчёте в ФСС). Вы можете доплатить "сверху", но это не будет допомога по вагітності, а просто материальная помощь.
Как Вы потом будете отображать в 1-ДФ с ознакой 128 - 13245,12. А разницу с [13337,92-13245,12] с какой ознакой будете отображать в 1-ДФ?
Вам не повезло, что в ФСС попались непрофессиональные работники.
Для примера, когда в январе подавал заявку-розрахунок (перед этим подошёл в отдел проверок и "сверился"); у меня получилось 13500 с копейками (стаж больше 12 мес.), деньги уже получены и выплачены.
Так вот, после сверки в отделе проверок зашёл сдавать заявку и сам слышал, как другой инспектор по тел. кого-то консультировал: 105,12*126.
Я обратил внимание "своего" инспектора, что это неправильная консультация, на что она улыбнулась и ответила, что Фонд экономит деньги и так они консультируют тех, кто не разбирается как начислять - чтобы вышло поменьше.



А я й думаю як все правильно оформити. Чи залишити як в заявці по ФСС чи всетаки виплатити вірну суму. В звіті 1ДФ суму ФСС з ознакою 128, а різниця піде як зарплата, але в відомості напевно поставлю лікарняний за рахунок підприємства. Думаю поки здавати звіт щось проясниться.

Майте на увазі , що ніколи незнання не робить зла ; згубно тільки оману. Помиляються ж люди не тому , що не знають , а тому , що уявляють себе знаючими.

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

http://www.buhgalteria.com.ua/News/215.html
http://www.buhgalteria.com.ua/News/d.html?id=114
Це посилання на Листи мінсоцполітики, де чітко пише, що потрібно дотягувати до мінімалки. Я буду дотягувати, окрім того, що це саме пише і в Порядку.
Єдине, я не знаю, як правильно відобразити "дотягування" до мінімалки у листку непрацездатості
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13651
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14114 разів
Подякували: 27889 разів

Повідомлення Яков »

Valya0406 писав:
Яков писав:
Valya0406 писав:Нарешті здала лікарняний по ВП...
Что это за выплаты по БиР "за счёт предприятия"? Сумма допомоги - начисленная и выплаченная должна копейка в копейку совпадать с той, которая в заявке-розрахунке (и в отчёте в ФСС). Вы можете доплатить "сверху", но это не будет допомога по вагітності, а просто материальная помощь.
Как Вы потом будете отображать в 1-ДФ с ознакой 128 - 13245,12. А разницу с [13337,92-13245,12] с какой ознакой будете отображать в 1-ДФ?
Вам не повезло, что в ФСС попались непрофессиональные работники.
Для примера, когда в январе подавал заявку-розрахунок (перед этим подошёл в отдел проверок и "сверился"); у меня получилось 13500 с копейками (стаж больше 12 мес.), деньги уже получены и выплачены.
Так вот, после сверки в отделе проверок зашёл сдавать заявку и сам слышал, как другой инспектор по тел. кого-то консультировал: 105,12*126.
Я обратил внимание "своего" инспектора, что это неправильная консультация, на что она улыбнулась и ответила, что Фонд экономит деньги и так они консультируют тех, кто не разбирается как начислять - чтобы вышло поменьше.
А я й думаю як все правильно оформити. Чи залишити як в заявці по ФСС чи всетаки виплатити вірну суму. В звіті 1ДФ суму ФСС з ознакою 128, а різниця піде як зарплата, але в відомості напевно поставлю лікарняний за рахунок підприємства. Думаю поки здавати звіт щось проясниться.

Майте на увазі , що ніколи незнання не робить зла ; згубно тільки оману. Помиляються ж люди не тому , що не знають , а тому , що уявляють себе знаючими.
..."своего" инспектора... - это я имел ввиду, что тот инспектор, который принимал у меня заявку: на самом деле у меня в ФСС нет "своих" инспекторов. Тот, который был свободен - к нему и уселся. Просто так написал, чтобы было понятно, что консультировал по телефону не "мой" инспектор (который у меня принимал документы), а другой. Сейчас вижу, что получилась фраза с двусмысленным значением.#smile3#
Зображення

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13651
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14114 разів
Подякували: 27889 разів

Повідомлення Яков »

Давайте ещё раз разберёмся:
1. Частиною другою статті 26 Закону "Про загальнодержавне соціальне страхування" передбачено, що сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку (в этом году это 3200 за полный месяц).
2. Частиною першою статті 26 Закону визначено, що допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати.
3. Рассчитываем среднедневную з/п в соответствии с Порядком № 1266. Для этого определяем расчётный период:
3.1. Стаж работы более 12 месяцев на данном предприятии. Берём 12 месяцев и рассчитываем среднедневную з/п (п.25 Порядка)
3.2. Стаж работы менее 12 месяцев на данном предприятии. Берём фактическое количество полностью отработанных месяцев и рассчитываем среднедневную з/п (п.26 Порядка)
3.3. Стаж работы менее 1 календарного месяца на данном предприятии. Берём фактически отработанное время перед наступлением страхового случая и рассчитываем среднедневную з/п (п.27 Порядка)
3.4. Якщо протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців, середня заробітна плата визначається для розрахунку:
допомоги по вагітності та пологах - виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку.

Примечание:
Месяц наступления страхового случая - тот, на который согласно больничному листу приходится начало временной нетрудоспособности, в том числе в связи с беременностью и родами.
Пособие будет рассчитываться исходя из календарных, а не рабочих дней

Рассчитали каждый свою среднедневную з/п.
Пунктом 2 этого же Порядка установлено, что
Сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на час настання страхового випадку.
Теперь полученную среднедневную з/п надо сравнить с 105,12 (3200/30,44) - это минимум! Меньше брать для расчёта нельзя. /в случае двукратного превышения - говорить не будем/. Если Ваша среднедневная з/п получилась меньше 105,12 - значит для расчёта берём 105,12.

Теперь неправильный пример (по словам форумчан) консультирования ФСС:
например, работница идёт в отпуск по БиР с 25 января. НЕ МОЖЕТ БЫТЬ за полный февраль начислена допомога меньше 3200 (а 28*105,12 < 3200). То же самое касается апреля, в котором 30 дней. За эти полные месяцы должно быть начислено 3200 (и не за счёт предприятия, а указано в заявке-розрахунке).
Зображення

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Яков, добре, з цим розібралися, дотягувати до 3200 потрібно, хоча ФСС коли консультує, то каже "Ви ж берете середньоденну зарплату". Всі дурачками прикидуються, а коли доходить час до перевірки, то один професіонал на другом у сидить у фонді...
А як мені у лікарняному листку відобразити дотягування, там же буде відрізнятися середньоденна з/п?
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13651
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14114 разів
Подякували: 27889 разів

Повідомлення Яков »

Natalenna писав:http://www.buhgalteria.com.ua/News/215.html
http://www.buhgalteria.com.ua/News/d.html?id=114
Це посилання на Листи мінсоцполітики, де чітко пише, що потрібно дотягувати до мінімалки. Я буду дотягувати, окрім того, що це саме пише і в Порядку.
Єдине, я не знаю, як правильно відобразити "дотягування" до мінімалки у листку непрацездатості
В самом больничном не получится отобразить.
Например, для больничного по беременности и родам я заполнял так:
Зображення

Вы можете по-своему заполнить
Зображення

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Яков, вельми вдячна.
Ще питання, у мене ішла сумісниця у декрет, надала копію лікарняного не заповненого зі звороту, але завіреного організацією (основне місце праці), копія лікарняного мала бути заповнена чи ні основним місцем праці?
Додала також довідку про зарплату з основного місця праці.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13651
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14114 разів
Подякували: 27889 разів

Повідомлення Яков »

Natalenna писав:Яков, вельми вдячна.
Ще питання, у мене ішла сумісниця у декрет, надала копію лікарняного не заповненого зі звороту, але завіреного організацією (основне місце праці), копія лікарняного мала бути заповнена чи ні основним місцем праці?
Додала також довідку про зарплату з основного місця праці.
По совместителям - не подскажу#blush#
Зображення

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Яков писав:
Natalenna писав:Яков, вельми вдячна.
Ще питання, у мене ішла сумісниця у декрет, надала копію лікарняного не заповненого зі звороту, але завіреного організацією (основне місце праці), копія лікарняного мала бути заповнена чи ні основним місцем праці?
Додала також довідку про зарплату з основного місця праці.
По совместителям - не подскажу#blush#
Шкода, я від фонду отримала дві протилежні консультації.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Відповісти

Повернутись до “Декретні”