Новое положение о ведении кассовых операций

Банківські платіжні картки, РРО, платіжні термінали
INSPECTOR GADGET
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 914
З нами з: 23 жовтня 2013, 12:26
Дякував (ла): 144 рази
Подякували: 732 рази

Повідомлення INSPECTOR GADGET »

Sancho Panza писав:
INSPECTOR GADGET писав: Наборошу и я маленький инсайдик. За неоприходование в КОРО контора намерена штрафовать.
Посмотрим...
В КОРО всі пишуть, як правило. Книга КОРО з закону про РРО, не думаю що хтось уже покинув клеїти Z і заповнювати КОРО.
ні, я не про заповнення КОРО, чи підклоеювання зет-звітів. хоча санкцій за непідклеєний чи не роздрукований зет-звіт більше не має.
мова йде саме про факти неоприбуткування в КОРО до 5 січня 2018р. у будь який день минулих 3-х років.
а не вчасне друкування зет-звіту, ось вам і не оприбуткування, ну це вже стара платівка...

це не офіційна поки позиція, а як казали за часи Л.І. Брежнева "есть мнение".

chalal
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 93
З нами з: 22 січня 2015, 14:10
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 27 разів

Повідомлення chalal »

INSPECTOR GADGET писав: Просто в мове вообще не писаны правила для этого знака.
Если перевести положение на русский, то знак "/" не переведется. #smile3#
Правописанием не предусмотрено, так на кой его лепить.
одні бовдури пишуть Положення, інші комментують його на бухгалтер уа.
Ну так "бавдури" которые сей перл написали не комментируют суть своей заботы, в плане облегчения ведения кассовых операций.
А работать надо


begemot
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 27
З нами з: 28 січня 2013, 09:25
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення begemot »

Уважаемые коллеги. Я вернусь к РРО и центральной кассе. у нас РРО и касса находятся в одном месте, один кассир . Мы утром выдаем деньги в РРО , выписывая РКО , а приходуем деньги с ПКО. Начали переживать , что выдав деньги из кассы через РКО для вноса в РРО , мы выводим остаток по кассовой книге в 0. и исходя из понятия оприходования налички , боимся , что при проверке нам могут все средства посчитать неоприходованными . А если перестроить свое восприятие касс ( у нас прописано , что их две :касса РРо и центральная каса) и прописать в своем же положении об оприходовании , что вся наличность , которая имеется в месте проведения расчетов(т.е. в кассе) учитывается только в кассовой книге . Т.е. при выдаче утром денег в РРО не делать РКО , на получение средств из РРО не делать ПКО. а в конце дня оприходовать по ПКО на основании Z просто сумму полученной выручки? Например. остаток на утро 5000. выдали в РРО 100 , за день выручка 800,00 , выдано на хоз нужды 240, сдано в банк 5500. оформляем в РРО все как положено , тут никаких новшеств. А по кассе делаем РКО 240 , РКО 5500, после Z ПКО на 800,00 . Спасибо , что прочли. Комментируйте пожалуйста. У нас сил уже нет.#cray#

INSPECTOR GADGET
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 914
З нами з: 23 жовтня 2013, 12:26
Дякував (ла): 144 рази
Подякували: 732 рази

Повідомлення INSPECTOR GADGET »

begemot писав: Комментируйте пожалуйста. У нас сил уже нет.#cray#
Держаться нету больше сил.... (с)

Кстати, а кто нибудь уже пробовал сочинить порядок оприходования выручки? Ну исходя их требований п.12 Положения.
Себе что-ли попробовать сочинить?...#blush#

а пока маленькая ремарочка.
ща крутанем наждачок.
вот цитатко из новошумерского трактата "Об учете сокровищ в скарбныце":
29. Приймання одержаної з банку готівки в касу та видача готівки з каси для здавання її до банку оформляються відповідними касовими ордерами
(прибутковим або видатковим) з відображенням такої касової операції в касовій книзі.
Вилучення готівки з місця здійснення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або РК для здавання її до банку оформляється відповідними
чеками РРО із виконанням операції “службова видача”
.

Документом, що свідчить про здавання виручки до банку, є:
1) квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, підписана відповідальними особами банку та засвідчена відбитком печатки
банку;
2) квитанція/чек банкомата чи програмно-технічного комплексу самообслуговування;
3) копія супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчена підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача;
4) чек платіжного термінала в разі проведення інкасації коштів у режимі реального часу з використанням платіжних терміналів.
я все правильно процитировал и понял???
теперь для сдачи выручки РРО в банк не нужно тащить её в кассу предприятия! как многие привыкли делать.
выполнили на РРО "служебную выдачу", отнесли в операционную кассу банка, или сдали инкассаторам, запихнули в айбокс/терминал.
и все скрипрач...ээээ... кассир не нужен (шутка).
Да, конечно иногда выручку РРО, по необходимости, надо сдать и в кассу.
Ибо, выражаясь техническим языком, касса - это транспортный хаб наличных потоков на предприятии. ТОлько она направляет наличку на зарплату, командировки, подотчет и т.д.
и тем не менее, согласно новому Положение выручку от РРО можно напрямую тащить в банк, минуя древний ритуал с бубном в виде камланий с ПКО и РКО...
пс: и меня, и меня тоже комментируйте, ибо чтение Положения меня уже задолбало.


Sancho Panza
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 613
З нами з: 02 серпня 2013, 22:17
Дякував (ла): 143 рази
Подякували: 341 раз

Повідомлення Sancho Panza »

INSPECTOR GADGET писав:
begemot писав: Комментируйте пожалуйста. У нас сил уже нет.#cray#
Держаться нету больше сил.... (с)

Кстати, а кто нибудь уже пробовал сочинить порядок оприходования выручки? Ну исходя их требований п.12 Положения.
Себе что-ли попробовать сочинить?...#blush#

а пока маленькая ремарочка.
ща крутанем наждачок.
вот цитатко из новошумерского трактата "Об учете сокровищ в скарбныце":
29. Приймання одержаної з банку готівки в касу та видача готівки з каси для здавання її до банку оформляються відповідними касовими ордерами
(прибутковим або видатковим) з відображенням такої касової операції в касовій книзі.
Вилучення готівки з місця здійснення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або РК для здавання її до банку оформляється відповідними
чеками РРО із виконанням операції “службова видача”
.

Документом, що свідчить про здавання виручки до банку, є:
1) квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, підписана відповідальними особами банку та засвідчена відбитком печатки
банку;
2) квитанція/чек банкомата чи програмно-технічного комплексу самообслуговування;
3) копія супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчена підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача;
4) чек платіжного термінала в разі проведення інкасації коштів у режимі реального часу з використанням платіжних терміналів.
я все правильно процитировал и понял???
теперь для сдачи выручки РРО в банк не нужно тащить её в кассу предприятия! как многие привыкли делать.
выполнили на РРО "служебную выдачу", отнесли в операционную кассу банка, или сдали инкассаторам, запихнули в айбокс/терминал.
и все скрипрач...ээээ... кассир не нужен (шутка).
Да, конечно иногда выручку РРО, по необходимости, надо сдать и в кассу.
Ибо, выражаясь техническим языком, касса - это транспортный хаб наличных потоков на предприятии. ТОлько она направляет наличку на зарплату, командировки, подотчет и т.д.
и тем не менее, согласно новому Положение выручку от РРО можно напрямую тащить в банк, минуя древний ритуал с бубном в виде камланий с ПКО и РКО...
пс: и меня, и меня тоже комментируйте, ибо чтение Положения меня уже задолбало.
Я теж бачу що і ви: абзац. 4 п. 39 та п. 29 однозначно вказують на те що в підрозділах, які не здійснюють операції через ПКО/ВКО а тільки через РРО, касова книга не потрібна і виручка з РРО через "службове вилучення" здається напряму в банк (ну і за необхідності та бажання в основну касу для інших виплат які ви назвали).
Але п. 11 взагалі з вище наведеними не в’яжеться. Як його розуміти, що ним хотіли сказати, як технічно робити ці записи - поки що риторичні питання, на які ми чекаємо відповіді від НБУ.

Більшість бух. видань схиляється до того що п. 11 однозначно вказує на те що після формування Z всі операції з Z фіксуют в касовій книзі.
Коментра від "Бухгалтер.уа (ресурс "інтерактивна бухгалтерія")" я наводив.
Ось ще В.О.Б.У.:
"Ми ще будемо сумувати за Положенням
No 637, яке чітко казало, коли готівка вважається
оприбуткованою. Наразі фінансисти
залишили норму про те, що оприбуткуванням
готівки є її запис у касовій книзі на підставі
прибуткових касових ордерів/фіскальних звітних
чеків (або даних розрахункових квитанцій).
Як бачите, згадки про те, що для користувачів
РРО оприбуткуванням називали запис у книгу
обліку розрахункових операцій, відтепер у
Положенні No 148 немає. Чи означає це, що в
усіх (у т.ч. у відокремлених підрозділах) повинна
бути касова книга? І без неї немає оприбуткування?
Напевно, що так!"

Ну добре, щоб перестрахуватися заведу касову книгу в магазині.
Виручка за день 1000,00 грн. Припустимо з РРО я не вилучав і в банк не здавав (виручка маленька була, ліміт дозволив). На початок дня було 0,00 грн. в касі РРО. І 0,00 грн. в касі підрозділу (по касовій книзі).
Ввечері зробив Z, відкрив касову книгу, що я туди записую з Z (як вимагає п. 11 "на підставі фіскальних звітних чеків") ?
а) нічого (гроші ж не вилучались) ?
б) "сума продаж. готівка" ?
Розглянемо обидва пункти.
Якщо я виконую п. б) то що у мене буде на кінець дня:
- по Z "в сейфі готівка" - 1000,00 грн;
- по касовій книзі підрозділу - 1000,00 грн;
Але це ж не так ! В мене тільки в Z 1000,00 "в сейфі", а в касі підрозділу немає нічого, я ж не вилучав з РРО. Сума облікових залишків 2000,00 грн. (в книзі і Z) не відповідає сумі фактичних - 1000,00 грн. Абсурд, хіба ні ?
Якщо я виконую п. а) то що у мене буде на кінець дня:
- по Z "в сейфі готівка" - 1000,00 грн;
- по касовій книзі підрозділу - 0,00 грн;
Тут з відповідністю облікових залишків фактичним все "ок". Але не виконується постулат п. 11 - "Оприбуткуванням готівки в касах...є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі ........фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій)."

Висновок з всього сказаного вище, про п. а) і б), напрошується такий:
- щоб облікові та фактичні залишки готівки в місцях зберігання зійшлися (каса підрозділу, сейфи/ящщики РРО) і при цьому виконати п. 11 потрібно всі операції з РРО пропускати через касову книгу підрозділу і в кінці дня "службовим вилчунням" вилучати всю готівку з сейфу РРО в касу підрозділу під "0".
Іншого розвитку подій щоб якось це все упорядкувати я не бачу.


І ще от цікаво як бути в ситуації, якщо у мене в підрозділі 2 або 3 РРО ? Дві-три касових книги вести до кожного РРО чи "ліпити" все в одну ?

Хоча на іншому форумі колега виказувала таку думку:
"Все-таки я считаю, что в новой Постанове четко сказано, что наличка, поступление которой пробито на РРО, кассовыми ордерами не оформляется.
В п. 29 перечислены операции, по которым оформляются ПКО и РКО - расчетных операций среди них нет.
Там же сказано, что изъятие налички, прием которой пробит через РРО, оформляется чеком РРО, а ее сдача в банк подтверждается квитанцией инкассатора или чеком терминала самообслуживания. С моей точки зрения, это значит, что при изъятии ДС из денежного ящика и их сдачи в банк кассовые ордера не выписывают.
Что касается п. 11, там косноязычно, но однозначно сказано: "у разі застосування КОРО без застосування РРО". Т.е. если РРО физически есть, но не работал и выручка оприходована только через КОРО - тогда нужен ПКО."





begemot
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 27
З нами з: 28 січня 2013, 09:25
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення begemot »

Вчера звонила на горячую линию ДФС и сне ответили , что в конце дня из РРо взя наличка должна быть изъята из РРО и оприходована в кассу ПКО с указанием "выторг за ..2018г". Но по-моему тоже не верно , ведь в этой сумме кроме текущей выручки ( да еще и за минусом возвратов) сидсит и просто остаток утренний.

chalal
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 93
З нами з: 22 січня 2015, 14:10
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 27 разів

Повідомлення chalal »

begemot писав: Мы утром выдаем деньги в РРО , выписывая РКО....Начали переживать , что выдав деньги из кассы через РКО для вноса в РРО , мы выводим остаток по кассовой книге в 0
Зачем, после оприходывания в кассу предприятия Вы выдаете из неё деньги в банк, на хоз нужды, на зарплату, на разменку в РРО (в случае необходимости или если Вы ее не оставляли в РРО ) или хранить в ней в пределах лимита.
а приходуем деньги с ПКО
правильно
Т.е. при выдаче утром денег в РРО не делать РКО , на получение средств из РРО не делать ПКО
Р. ІІ п25. Приймання готівки в касу проводиться за прибутковим касовим
ордером (додаток 2),...
п.26. Видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами
(додаток 3) або видатковими відомостями.
А по кассе делаем РКО 240 , РКО 5500
Забыли РКО 100
после Z ПКО на 800,00
Немного неправильно выразились, ПКО на каждое вылучення из РРО, ну вдруг в течении дня Вам понадобились и что бы сдать в банк до конца операционного дня,
что вся наличность , которая имеется в месте проведения расчетов(т.е. в кассе) учитывается только в кассовой книге
если у Вас РРО, то не может быть одного места, потому что сначала нал. приходит в РРО, а потом после "сл. выноса" в кассу, поэтому в одном помещении, НО в разных "ящиках"
Вчера звонила на горячую линию ДФС и сне ответили , что в конце дня из РРо взя наличка должна быть изъята из РРО и оприходована в кассу ПКО с указанием "выторг за ..2018г". Но по-моему тоже не верно , ведь в этой сумме кроме текущей выручки ( да еще и за минусом возвратов) сидсит и просто остаток утренний.
А Вы думали они разложат все по полочкам, но Вы же сами понимаете что те деньги которые вносились, как остаток, к выторгу не имеют отношения






Вика23
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2928
З нами з: 26 листопада 2012, 08:04
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 949 разів

Повідомлення Вика23 »

begemot писав:Вчера звонила на горячую линию ДФС и сне ответили , что в конце дня из РРо взя наличка должна быть изъята из РРО и оприходована в кассу ПКО с указанием "выторг за ..2018г". Но по-моему тоже не верно , ведь в этой сумме кроме текущей выручки ( да еще и за минусом возвратов) сидсит и просто остаток утренний.
я так всегда делала.
зачем вносите утром в РРО вчерашнюю выручку?

chalal
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 93
З нами з: 22 січня 2015, 14:10
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 27 разів

Повідомлення chalal »

INSPECTOR GADGET писав: пс: и меня, и меня тоже комментируйте, ибо чтение Положения меня уже задолбало.
Обязательно )
С большим вниманием отношусь к каждому сообщению и мнению участников, но не всегда удается отписаться, руки чешутся... у нас зубки режутся)))


begemot
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 27
З нами з: 28 січня 2013, 09:25
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення begemot »

Вика23 писав:
begemot писав:Вчера звонила на горячую линию ДФС и сне ответили , что в конце дня из РРо взя наличка должна быть изъята из РРО и оприходована в кассу ПКО с указанием "выторг за ..2018г". Но по-моему тоже не верно , ведь в этой сумме кроме текущей выручки ( да еще и за минусом возвратов) сидсит и просто остаток утренний.
я так всегда делала.
зачем вносите утром в РРО вчерашнюю выручку?
Неправильно? т.е у Вас деньги остатком висят по кассовой книге ? мы все имеющиеся в кассе деньги утром передавали в РРО , чтоб не было вопросов , т.к. сейф у нас один. в результате все деньги отражены в Х отчете.
Вот теперь думаем иначе. посмотрите пожалуйста мой пост выше. что скажете?

Відповісти

Повернутись до “Банк, каса, підзвіт”