АВТОМОБИЛЬ ПОСЛЕ АВАРИИ - ТЕКУЩИЙ ИЛИ КАПИТАЛ,РЕМОНТ

xela1980
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 24 липня 2012, 12:22

Повідомлення xela1980 »

Ребят, подскажите, такой вопрос.
Авто предприятия попало в аварию.
Отбуксировали на СТО сделали ремонт,
В акте в основном рихтовка дверей, покраска, вытягивание рамы.
Плюс замена кое-каких деталей.
Но базовые агрегаты аля движок не менялись.
Я так понимаю данный ремонт стоит отнести к текущему и на затрыты периода.
Через 15 счет в данном случае гонять не стоит? Это ведь не капитал. ремонт.
Или ? Кто что думает?
Я вот нашел статью http://www.dtkt.com.ua/show/3cid02142.html
Но че то сумневаюсь.
В налоговом учете тоже на затраты можно отнести?

Виктория 80
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7199
З нами з: 22 червня 2011, 05:34
Дякував (ла): 1215 разів
Подякували: 1826 разів

Повідомлення Виктория 80 »

xela1980 писав:Ребят, подскажите, такой вопрос.
Авто предприятия попало в аварию.
Отбуксировали на СТО сделали ремонт,
В акте в основном рихтовка дверей, покраска, вытягивание рамы.
Плюс замена кое-каких деталей.
Но базовые агрегаты аля движок не менялись.
Я так понимаю данный ремонт стоит отнести к текущему и на затрыты периода.
Через 15 счет в данном случае гонять не стоит? Это ведь не капитал. ремонт.
Или ? Кто что думает?
Я вот нашел статью http://www.dtkt.com.ua/show/3cid02142.html
Но че то сумневаюсь.
В налоговом учете тоже на затраты можно отнести?
я думаю ремонт - относить в затраты только при наличии 10% лимита

Альона1
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2849
З нами з: 11 серпня 2011, 14:29
Дякував (ла): 789 разів
Подякували: 1308 разів

Повідомлення Альона1 »

Витрати, що виникають у платника податку під час експлуатації автомобіля, можна згрупувати так: на утримання й експлуатацію (технічне обслуговування); на поточний і капітальний ремонти; на придбання пально-мастильних матеріалів; на паркування тощо.
Технічне обслуговування дорожнього транспортного засобу – це операція чи комплекс операцій із задоволення вимог, установлених експлуатаційною чи сервісною документацією дорожнього транспортного засобу як умова забезпечення відповідності його експлуатаційних характеристик вимогам виробника і нормативних документів.
Ремонт – це комплекс операцій з відновлення працездатності, справності автомобілів, приведення їх у робочий стан, відновлення ресурсу тощо.

Підприємство здійснило ремонт основного засобу. Сума коштів, витрачена на ремонт цього об’єкта, не перевищує розміру 10-відсоткового ліміту на ремонт. Чи може підприємство не враховувати у складі витрат витрати на ремонт, а віднести суму таких витрат на збільшення первісної (балансової) вартості відремонтованого основного засобу з подальшою амортизацією?

Ні, не може. Первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов'язаних з ремонтом і поліпшенням об'єктів основних засобів (модернізацією, модифікацією, добудовою, дообладнанням, реконструкцією), що зумовлює зростання майбутніх економічних вигід, первісно очікуваних від використання об'єктів, у разі коли сума коштів, витрачена на ремонт, перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року з віднесенням суми такого поліпшення на об'єкт основного засобу, щодо якого здійснюються ремонт та поліпшення (п. 146.11 ст. 146 Податкового кодексу).


Підпунктом 16.1.2 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу встановлено, що платник податків зобов'язаний вести облік доходів і витрат, складати звітність щодо обчислення та сплати податків і зборів у встановленому порядку.

Порядок віднесення витрат на ремонт основних засобів установлено п. 146.12 ст. 146 Податкового кодексу. Зокрема, цією нормою передбачено, що сума витрат, пов'язаних з ремонтом і поліпшенням об'єктів основних засобів, у тому числі орендованих або отриманих у концесію чи створених (збудованих) концесіонером, у розмірі, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, належить до складу витрат звітного податкового періоду, в якому такий ремонт і поліпшення було здійснено.

Отже, з метою ведення податкового обліку в установленому порядку та правильності визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток сума коштів, витрачена на ремонт основного засобу у розмірі, що не перевищує 10-відсотковий ремонтний ліміт, має бути віднесена до складу витрат звітного податкового періоду, в якому такий ремонт і поліпшення було здійснено.

«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту —
начальника Управління адміністрування податку на прибуток та податкових платежів
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Наталії Хоцянівської

Повернутись до “Загальні питання бухгалтерського обліку”