Розрахунки покупця.

Ирина06
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 145
З нами з: 07 лютого 2013, 02:39
Дякував (ла): 57 разів

Повідомлення Ирина06 »

Здраствуйте! Підприємство постачає теплову енергію, покупці несвоєчасно розраховуються, хочемо подати на нахи до суду. Справа в тому, що вони в платіжних дорученнях про сплату вказують (на основі акту (поточного місяця сплати), н-ад: проплата жовтнем 14 р. на основі акту за 23.10.14 р.). Як правильно мені нараховувати пеню, 3 % річних, інфляційні? Рахувати їхню проплату як погашення минулих періодів чи орієнтуватися на призначення в платіжному дорученні? Дякую, за відгуки!

tomassa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3941
З нами з: 14 березня 2012, 05:05
Дякував (ла): 1103 рази
Подякували: 2360 разів

Повідомлення tomassa »

Во-первых, я думаю, что суд будет рассматривать дело, опираясь исключительно на то, что написано в документах, а не на то, что вы себе там по-бухгалтерски считаете и думаете, а во-вторых, я не поняла, в чём заключается несвоевременность расчётов, если ...проплата жовтнем 14 р. на основі акту за 23.10.14 р.... Они оплачивают не в полном объёме? А в третьих, если с их стороны таки есть какие-то нарушения договорных обязательств, тогда вам нужно сделать хорошую и удобную табличку, где будет видно дата и сумма уплаты по договору и акту и дата и сумма фактической уплаты... Отсюда и плясать с пенями и штрафами за каждый день просрочки... Или я что-то не поняла? В договоре предусмотрен пересчёт на инфляцию?

Аватар користувача
Тюша
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8701
З нами з: 24 березня 2010, 04:42
Дякував (ла): 2125 разів
Подякували: 5234 рази

Повідомлення Тюша »

Внимательно изучите договора на предмет, когда должна быть оплата за поставленную энергию и штрафные санкции, если оплата вовремя не пришла. От этого и будете исходить при начислении своих штрафных санкций.

tomassa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3941
З нами з: 14 березня 2012, 05:05
Дякував (ла): 1103 рази
Подякували: 2360 разів

Повідомлення tomassa »

может вам это поможет... http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=30918

Ирина06
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 145
З нами з: 07 лютого 2013, 02:39
Дякував (ла): 57 разів

Повідомлення Ирина06 »

tomassa писав:Во-первых, я думаю, что суд будет рассматривать дело, опираясь исключительно на то, что написано в документах, а не на то, что вы себе там по-бухгалтерски считаете и думаете, а во-вторых, я не поняла, в чём заключается несвоевременность расчётов, если ...проплата жовтнем 14 р. на основі акту за 23.10.14 р.... Они оплачивают не в полном объёме? А в третьих, если с их стороны таки есть какие-то нарушения договорных обязательств, тогда вам нужно сделать хорошую и удобную табличку, где будет видно дата и сумма уплаты по договору и акту и дата и сумма фактической уплаты... Отсюда и плясать с пенями и штрафами за каждый день просрочки... Или я что-то не поняла? В договоре предусмотрен пересчёт на инфляцию?
Большое спасибо. То я неудачный пример с датами навела...

По договору: Розрахунки за теплову енергію, що споживається, проводиться виключно в грошовій формі відповідно до встановлених тарифів. Розрахунковим періодом є календирний місяць.
Несвоєчасне виконання розрахунків за теплову енергію - пеня в розмірі 0,5% належної до сплати суми за кожен день прострочення.

Коли на нас подавали позов за несвоєчасну сплату за природний газ , на нас нараховували 3% річних та індекс інфляції, хоча в договорі мова йшлася лише про пеню...Суд присудив сплатити і пеню і 3 % та індекс інфляції. Ми теж маємо на це право?

Ирина06
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 145
З нами з: 07 лютого 2013, 02:39
Дякував (ла): 57 разів

Повідомлення Ирина06 »

О! Знайшла
Ст. 625 ЦКУ від 16.01.2003 № 435-IV

1. Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

2. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Тобто, ми має повне право нараховувати 3% річних , індекс інфляції і по договору - 0,5 % пені за кожен день несплати?

Повернутись до “Загальні питання бухгалтерського обліку”