Аренда основных средств

Аватар користувача
fin_o
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1819
З нами з: 27 червня 2013, 14:23
Дякував (ла): 796 разів
Подякували: 699 разів

Повідомлення fin_o »

Берса писав:
lblb_lblb писав:
Берса писав:Можно арендовать просто у физ лица. Тогда вы платите за него НДФЛ 15 или 17% ( в зависимости от суммы аренды), а остальное выплачиваете ему. Договор нотариально не регистрируем, если он заключен на срок менее 3 лет.
По оплате, допустим в договоре говорится о сумме в 1000 грн. Тогда 850 грн перечисляете физ. лицу, а 150 грн в свою налоговую на спец. счет для аренды недв. имущества, с указанием ИНН физ. лица.
В платежном поручении пишем следующее:
*;101;Код ЕДРПОУ вашего предприятия;Податок з доходів фізичних осіб 15%. Код 11010400. Дог. ЦПХ № __ від __.__.__. - оренда приміщення за ___'2013;;;

Я ИНН не указываю. А нужно ?
А причем тут договор ЦПХ? Это не ЦПХ и ЕСВ с этого не уплачиваются. Указывается только ИННдля того , чтобы когда арендатор будет подавать декларацию о доходах, было видно что по его ИНН сумма НДФЛ проходила.
Я знаю что не уплачивается. Почему не ЦПХ? Договор аренды - это своего рода цивільно-правові відносини.

Берса
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8478
З нами з: 23 березня 2011, 09:48
Дякував (ла): 2198 разів
Подякували: 3439 разів

Повідомлення Берса »

lblb_lblb писав:
Я знаю что не уплачивается. Почему не ЦПХ? Договор аренды - это своего рода цивільно-правові відносини.
Это не подпадает под статью ЦПХ- знаю точно (уже не помню нормативы, но с договорами аренды физ. лиц имею дело с 2009 года и проходила проверку). Договора ЦПХ облагаются ЕСВ. А этот случай не облагается , только НДФЛ. Договора ЦПХ предполагают, что человек вам делает какую либо работу. Здесь никакой работы он вам не делает.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Договор аренды - гражданско-правовой (т.н. "ЦПХ").
Облагаются ЕСВ - только договора услуг и подряда (работы).

Аватар користувача
fin_o
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1819
З нами з: 27 червня 2013, 14:23
Дякував (ла): 796 разів
Подякували: 699 разів

Повідомлення fin_o »

Берса писав:
lblb_lblb писав:
Я знаю что не уплачивается. Почему не ЦПХ? Договор аренды - это своего рода цивільно-правові відносини.
Это не подпадает под статью ЦПХ- знаю точно (уже не помню нормативы, но с договорами аренды физ. лиц имею дело с 2009 года и проходила проверку). Договора ЦПХ облагаются ЕСВ. А этот случай не облагается , только НДФЛ. Договора ЦПХ предполагают, что человек вам делает какую либо работу. Здесь никакой работы он вам не делает.

http://www.freelawyer.ua/news/25

Укладання договору оренди


Громадянин відповідно до Цивільного кодексу України від 16.01.03 р. № 435-IV (далі — ЦКУ) має право укладати цивільно-правові угоди, що не суперечать законодавству України, і підписувати акти виконаних робіт. Про це говорить Держкомпідприємництва у своєму листі від 29.11.2006 р. № 8580. З цим не сперечається і ДПАУ (лист ДПАУ від 11.10.05 р. № 9777/6/17-2316): здавання в оренду власної нерухомості може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм пункту 9.1 статті 9 Закону (без реєстрації орендодавця як суб’єкта підприємницької діяльності), за їх вибором. Порядок оподаткування одержаних від здавання в оренду нерухомості доходів залежатиме від змісту укладеного договору.

Тобто здавати в оперативну оренду нерухомість, що належить йому на правах власності, громадянинові не заборонено. Причому, як сам об’єкт оренди нерухомості (буде це квартира або промисловий комплекс), так і площа здаваної нерухомості законодавчо не обмежуються.

Розмір орендної плати за користування нерухомістю, що належить громадянинові, установлюється сторонами, тобто орендодавцем і орендарем, у договорі оренди (ст. 762 ЦКУ). Плата за користування майном за договором оренди може вноситися як у грошовій, так і в натуральній, формі щомісяця, якщо інше не встановлено законом або договором.

Відповідно до ст. 765 ЦКУ орендодавець зобов’язаний передати орендареві майно в оренду в строк, визначений сторонами в договорі оренди.

Відповідно до норм ст.ст. 793 і 794 ЦКУ договір оренди будівлі, іншої капітальної споруди або його окремої частини, що укладається строком на три роки і більше, підлягає нотаріальному посвідченню і державній реєстрації (зміни щодо збільшення строку договору оренди з одного року до трьох внесені Законом України від 20.12.06 р. № 501-V «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо нотаріального посвідчення і державної реєстрації договору найму будівлі»).


dzumak
Мастер
Мастер
Повідомлень: 55
З нами з: 05 квітня 2011, 05:47
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення dzumak »

ВСЕМ ОГРОМНОЕ СПАСИБО.

scs
Гений
Гений
Повідомлень: 429
З нами з: 29 серпня 2013, 12:57
Дякував (ла): 131 раз
Подякували: 3 рази

Повідомлення scs »

Чи можна робити передоплату фіз.особі за оренду осн. засобів?У договорі оренди про це нічого не сказано.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Конечно можно, это и не должно быть указано в договоре.

scs
Гений
Гений
Повідомлень: 429
З нами з: 29 серпня 2013, 12:57
Дякував (ла): 131 раз
Подякували: 3 рази

Повідомлення scs »

з цієї передоплати просто потрібно стягувати 15%,так?

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Да, верно

Аватар користувача
nachfin
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8971
З нами з: 13 липня 2012, 01:50
Дякував (ла): 326 разів
Подякували: 5931 раз

Повідомлення nachfin »

scs писав:з цієї передоплати просто потрібно стягувати 15%,так?
в зависимости от суммы. 15/17
Всем тем, кто наивно полагает, что бумеранга не существует, отвечу: "Ещё не долетел!"
Но, похоже, уже на подлете!!!

Повернутись до “Загальні питання бухгалтерського обліку”