Покупка помещения под офис, интернет-магазин. ФОП 2 гр.

Організація, зміни, створення, ліквідація бізнесу
Иннеса
ПрофиПрофи
Повідомлень: 42
З нами з: 28 серпня 2013, 11:00
Дякував (ла): 18 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Иннеса »

Добрый день, уважаемые Форумчане. Подскажите, может кто сталкивался) Сложилась следующая ситуация:
Мы Фоп 2 гр, занимаемся продажей через интренет-магазин спортинвентаря, надумали купить помещение, чтоб собрать офис, склад, лучный тир в одном месте.
Как это все оформлять? на ФОП или директор чтоб купил на свое имя? И в какие органы надо будет отчитываться? Мы фоп 2 гр., и расходы наши вроде как не контролируют, но что с покупкой делать? Директор лично от себя дает эти деньги на покупку, у фирмы их нет: это считается доходом, который я должна отобразить? я, вообщем вообще не знаю всю эту систему(((((((
Подскажите, кто что знает.
Заранее благодарна!

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Иннеса писав: Добрый день, уважаемые Форумчане. Подскажите, может кто сталкивался) Сложилась следующая ситуация:
Мы Фоп 2 гр, занимаемся продажей через интренет-магазин спортинвентаря, надумали купить помещение, чтоб собрать офис, склад, лучный тир в одном месте.
Как это все оформлять? на ФОП или директор чтоб купил на свое имя? И в какие органы надо будет отчитываться? Мы фоп 2 гр., и расходы наши вроде как не контролируют, но что с покупкой делать? Директор лично от себя дает эти деньги на покупку, у фирмы их нет: это считается доходом, который я должна отобразить? я, вообщем вообще не знаю всю эту систему(((((((
Подскажите, кто что знает.
Заранее благодарна!
Надумали купить - покупайте! Только, задавая вопрос о ФОПе 2 группы, не надо указывать в вопросе "фирма", "директор", а то тяжело понять о чём Вы спрашиваете. Как правило, покупка помещений оформляется на физическое лицо, а не на ФЛ-П.
По документам получится, что помещение купило физ лицо Иванов И.И., а не ФЛ-П Иванов И.И.
Если это помещение используется в предпринимательской деятельности, то:
- выделяете долю этого помещения в домовладении, если это часть домостроения; делаете оценку земли и регистрируетесь плательщиком налога на нерухоме майно в части земельного налога в налоговой инспекции по месту нахождения объекта;
- после заключения договоров на нового владельца, в частности с водоканалом, регистрируетесь в ГНИ по месту регистрации плательщиком рентной платы за водопользование;
- в ГНИ по месту регистрации подаёте заявку по ЕН с указанием нового адреса (место осуществления) и Запит на получение Витяга с Реестра плательщиков ЕН; и ф. 20-ОПП;
- к госрегистратору идти не надо (если есть все "нужные" КВЕДы);
- если будет какая-то рекламная вывеска, значит нужно будет согласовать с отделом рекламы и платить им и в казначейство за наружную рекламу;
- если будет служебная парковка, оформляете документы; потом сдаёте отчёты по парковке и платите сбор.

Примечание: Если оформление нового помещения будет по договору дарения, значит, физлицо Иванов И.И. должен будет подать декларацию как физ лицо про майновий стан и оплатить 5 % НДФЛ от суммы дара (если он не является родственником 1 степени, и является резидентом)
------------------
Покупка-продажа недвижимости на доходы/расходы "фирмы", как Вы пишите, никак не влияет. Это доходы/расходы физ.лица
Зображення

Иннеса
ПрофиПрофи
Повідомлень: 42
З нами з: 28 серпня 2013, 11:00
Дякував (ла): 18 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Иннеса »

Яков, подскажите пожалуйста, а если купить помещение на его жену, а она нам его сдаст в аренду. Так ведь можно, да?
И может ли она сдавать нам жилье за 1 грн? Ну скажем, в поддержку помещения, или не знаю чего там еще))) Ведь, если она нам сдаст к примеру за 1000, то прийдеться в конце года подавать декларацию о ее доходах, да? и мы должны будем 15 % платить НДФЛ, да? Что можно сделать?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Иннеса писав:Яков, подскажите пожалуйста, а если купить помещение на его жену, а она нам его сдаст в аренду. Так ведь можно, да?
Можно, да.
Иннеса писав:И может ли она сдавать нам жилье за 1 грн? Ну скажем, в поддержку помещения, или не знаю чего там еще)))
Можно за 1 грн.
Но, если местные органы утвердили сумму арендного платежа больше, то НДФЛ нужно рассчитывать с этой, утверждённой местными советами, суммы.
И ещё, на сайте ЗІДР есть такой ответ на вопрос, который Вам может пригодиться:
[b
Питання Чи зобов’язаний ФОП-платник ЄП у разі надання в оренду нерухомого майна застосовувати Методику визначення мінімальної суми орендованого платежу за нерухоме майно ФО?[/b]]Відповідь
Коротка:
Доходи платника єдиного податку від надання в оренду нерухомого майна визначаються виходячи з розміру орендної плати, визначеної за погодженням сторін у договорі оренди. При цьому враховується розмір мінімальної суми орендного платежу, встановлений згідно з Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1253.
Повна:
Договірні відносини, які виникають між орендарем та орендодавцем, регулюються Господарським кодексом України від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями (далі – ГКУ).
Відповідно до ст. 283 ГКУ за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Істотними умовами договору оренди є: об’єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації); строк, на який укладається договір оренди; орендна плата з урахуванням її індексації; порядок використання амортизаційних відрахувань; відновлення орендованого майна та умови його повернення або викупу (ст. 284 ГКУ).
Орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством (ст. 286 ГКУ).
Згідно з п.п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 ПКУ.
При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди. Мінімальна сума орендного платежу визначається за методикою, що затверджується Кабінетом Міністрів України, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом місцевого самоврядування села, селища, міста, на території яких вона розташована, та оприлюднюється у спосіб, найбільш доступний для жителів такої територіальної громади (п.п. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 ПКУ).
Водночас до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається дохід фізичної особи - підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування відповідно до ПКУ (п.п. 165.1.36 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).
Відповідно до п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.
З огляду на зазначене, доходи платника єдиного податку від надання в оренду нерухомого майна визначаються виходячи з розміру орендної плати, визначеної за погодженням сторін у договорі оренди.
При цьому враховується розмір мінімальної суми орендного платежу, встановлений згідно з Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1253.
ПКМУ від 29 грудня 2010 р. N 1253 Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб
Відповідно до підпункту 170.1.2 пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України ( 2755-17 ) Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:

Затвердити Методику визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, що додається.
Рекомендувати органам місцевого самоврядування сіл, селищ, міст, на території яких розміщене нерухоме майно, що надається в оренду, визначати мінімальну вартість місячної оренди 1 кв. метра загальної площі такого майна за формулою, що міститься у затвердженій цією постановою Методиці.
Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 р. N 1787 ( 1787-2003-п ) "Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб" (Офіційний вісник України, 2003 р., N 47, ст. 2432).
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ

Інд. 25

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 грудня 2010 р. N 1253

МЕТОДИКА
визначення мінімальної суми орендного платежу
за нерухоме майно фізичних осіб


1. Відповідно до цієї Методики орендарі (крім орендарів - фізичних осіб, що не є суб'єктами господарювання), які згідно з підпунктом 170.1.2 пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України ( 2755-17 )є податковими агентами платників податку - орендодавців, визначають під час нарахування доходу від надання в оренду (суборенду), житлового найму (піднайму) нерухомого майна (включаючи земельну ділянку, на якій розміщується нерухоме майно, присадибну ділянку), крім земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю (далі - оренда нерухомого майна), мінімальну суму орендного платежу за повний чи неповний місяць такої оренди.

Мінімальний розмір плати за користування житловим приміщенням за договором піднайму визначається відповідно до цієї Методики з урахуванням статті 95 Житлового кодексу Української РСР ( 5464-10 ).
2. У цій Методиці терміни вживаються у значенні, наведеному в Податковому кодексі України ( 2755-17 ).
3. Мінімальна сума орендного платежу за нерухоме майно визначається виходячи з мінімальної вартості місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна за такою формулою:

П = З х Р,

де П - мінімальна сума орендного платежу за нерухоме майно у гривнях;

З - загальна площа орендованого нерухомого майна у кв. метрах;

Р - мінімальна вартість місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна з урахуванням його місцезнаходження, інших функціональних та якісних показників, що встановлюється органом місцевого самоврядування села, селища, міста, на території яких розміщене зазначене майно (далі - орган місцевого самоврядування), у гривнях.

4. Органам місцевого самоврядування рекомендується визначати мінімальну вартість місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна за такою формулою:

Р=Рн/(К x 12)

де Р - мінімальна вартість місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна у гривнях;

Рн - середня вартість 1 кв. метра новозбудованого об'єкта, подібного до орендованого, яка обчислюється залежно від ринкової вартості, у гривнях;

К - коефіцієнт окупності об'єкта у разі надання його в оренду, що відповідає проектному строку експлуатації такого об'єкта (від 5 до 100 років).


5. Органи місцевого самоврядування можуть застосовувати під час визначення мінімальної вартості місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна такі додаткові коефіцієнти:

М - місцезнаходження об'єкта нерухомого майна. У разі розміщення такого об'єкта у центральній, курортній, історичній або заповідній зоні населеного пункту зазначений коефіцієнт дорівнює 2, близько від центру - 1,5, далеко від центру - 1;

Ф - вид функціонального використання об'єкта нерухомого майна. У разі використання такого об'єкта для провадження виробничої діяльності зазначений коефіцієнт дорівнює 2, іншої комерційної діяльності - 3, некомерційної діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб, - 1;

Т - інші якісні характеристики об'єкта (висота житлового приміщення, внутрішнє оснащення, технічний стан тощо).

У разі застосування додаткових коефіцієнтів мінімальну вартість місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна рекомендується визначати за такою формулою:

Р=Рн/(К x 12) х М х Ф х Т

де Рн - середня вартість 1 кв. метра новозбудованого об'єкта, подібного до орендованого, яка обчислюється у гривнях, залежно від вартості будівництва.

При цьому формула, зазначена в пункті 4 цієї Методики, не застосовується.

6. Якщо орган місцевого самоврядування не визначив мінімальної вартості місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна чи не оприлюднив її до початку звітного податкового року у спосіб, найбільш доступний для жителів територіальної громади, об'єкт обкладення податком на доходи фізичних осіб визначається орендарем (крім орендарів - фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання) виходячи з розміру орендної плати, передбаченого в договорі оренди.
Иннеса писав:Ведь, если она нам сдаст к примеру за 1000, то прийдеться в конце года подавать декларацию о ее доходах, да? и мы должны будем 15 % платить НДФЛ, да? Что можно сделать?
Если она сдаст Вам и за 1 грн, то Вы всё равно должны будете удерживать НДФЛ и ВС и отражать эти суммы в 1-ДФ.#smile3# Тогда жена будет плательщиком "земли", нерухомого майна...
Что делать? А я откуда знаю?#g_crazy# Посчитайте, что Вам выгоднее, учтите при этом, насколько муж любит и доверяет своей жене - и в добрый путь!!#smile3#
Зображення

Відповісти

Повернутись до “Організаційні питання”