Договор совместной деятельности без создания юридического лица!

Організація, зміни, створення, ліквідація бізнесу
Alyonka-steel
ПрофиПрофи
Повідомлень: 33
З нами з: 23 вересня 2014, 11:06
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Alyonka-steel »

Коллеги добрый день!
Нужна очень срочно помощь - по Договор совместной деятельности без создания юридического лица! Ранее с этим не сталкивалась, есть и свои подборки могу поделится, и буду признательна вообще за какую либо предоставленную информацию!

На даном этапе - ДСД уже зарегистрирован в налоговой, получен свой ИПН как плательщик НДС. Хочу оформить ел.ключи для подачи отчетности.. Интересует сам процесс как это происходит, ведь ДСД не является самостоятельным лицом по налогу на прибыль, а по НДС присутствует как отдельный налогоплательщик!
Помогите разобраться.

Alyonka-steel
ПрофиПрофи
Повідомлень: 33
З нами з: 23 вересня 2014, 11:06
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Alyonka-steel »

То что есть у меня
Лист ДФС від 09.11.2015 № 23833/6/99-99-19-03-02-15

13.11.2015
Про розгляд звернень



Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо правомірності формування податкового кредиту за податковими накладними, складеними і зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) уповноваженим та відповідальним за нарахування та сплату податку на додану вартість до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність без створення юридичної особи у період з 01.01.2015 по 31.05.2015, та повідомляє.

Відповідно до пункту 64.6 статті 64 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) на обліку у контролюючих органах повинні перебувати, зокрема, договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами (угодами), визначені ПКУ.

Особливий порядок оподаткування податком на прибуток підприємств спільної діяльності на території України без створення юридичної особи був визначений пунктом 153.14 статті 153 ПКУ та діяв до 01.01.2015.

У зв’язку з прийняттям та набранням чинності Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», починаючи з 1 січня 2015 року ПКУ не встановлює особливий порядок оподаткування податком на прибуток підприємств результатів спільної діяльності на території України без створення юридичної особи.

Взаємовідносини, що виникають при здійсненні спільної діяльності, регламентуються главою 77 Цивільного кодексу України.

Водночас ПКУ передбачено певні особливості щодо ведення податкового обліку з ПДВ уповноваженою та відповідальною особою за нарахування та сплату податку на додану вартість до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність без створення юридичної особи.

Так, згідно з підпунктом 14.1.139 пункту 14.1 статті 14 та підпунктом 4 пункту 180.1 статті 180 ПКУ для цілей оподаткування податком на додану вартість дві чи більше особи, які здійснюють спільну діяльність без утворення юридичної особи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності.

Платником податку на додану вартість є особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи (підпункт 4 пункту 180.1 статті 180 ПКУ).

При цьому такий облік ведеться платником податку на додану вартість, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору про спільну діяльність без утворення юридичної особи, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку.

Господарські відносини між учасниками спільної діяльності прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів.

Порядок реєстрації особи (у тому числі особи, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи) як платника податку на додану вартість та анулювання такої реєстрації регулюється статтями 180 − 184 ПКУ та регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233 із змінами і доповненнями (далі − Положення).

Вимоги, за яких такі особи мають право або зобов'язані зареєструватись як платники податку на додану вартість, встановлено у статтях 181 − 183 ПКУ та Положенні.

Відповідно до пункту 1.6 розділу І Положення особі, яка реєструється як платник податку на додану вартість, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для сплати податку.

Для осіб, відповідальних за нарахування та сплату податку на додану вартість до бюджету під час виконання договорів про спільну діяльність без створення юридичної особи, присвоюється 9-значний податковий номер, який надають контролюючі органи згідно з порядком обліку платників податків і зборів, визначеним відповідно до пункту 63.10 статті 63 ПКУ.

При цьому для осіб, відповідальних за утримання та внесення податку на додану вартість до бюджету під час виконання декількох договорів про спільну діяльність, реєстрація платником ПДВ здійснюється щодо кожного із зазначених договорів.

Пунктом 201.8 статті 201 ПКУ визначено, що право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 ПКУ.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку -продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою (пункт 201.10 статті 201 ПКУ).

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту.

Не відносяться до складу податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 ПКУ (пункт 198.6 статті 198 ПКУ).

У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до складу податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше:

ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної;

для платників податку, що застосовують касовий метод, − ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку;

для банківських установ при одержанні ними права власності на заставне майно.

Таким чином, підставою для включення сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту є:

податкова накладна, належним чином складена та зареєстрована в ЄРПН;

інші документи, передбачені пунктом 201.11 статті 201 ПКУ.

Водночас повідомляємо, що підприємство є відокремленим структурним підрозділом головного підприємства та не є платником податку на додану вартість. Зареєстрованим платником податку на додану вартість є головне підприємство.

Враховуючи викладене, підприємство як відокремлений структурний підрозділ головного підприємства не має права на формування податкового кредиту з податку на додану вартість, оскільки згідно з чинним законодавством не може бути зареєстрований як платник податку.

При цьому обов’язок щодо формування податкового кредиту з податку на додану вартість, у тому числі за податковими накладними, складеними та зареєстрованими в ЄРПН відповідальною особою за виконання договору у період з 01.01.2015 по 31.05.2015, покладається на головне підприємство.



Голова

Р.М. Насіров
http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-kon ... 65018.html


Alyonka-steel
ПрофиПрофи
Повідомлень: 33
З нами з: 23 вересня 2014, 11:06
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Alyonka-steel »

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЛИСТ від 20.11.2015 р. N 10874/Г/99-99-19-02-02-14 Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо оподаткування Договору про спільну діяльність і повідомляє. Відповідно до п. 64.6 ст. 64 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) на обліку у контролюючих органах повинні перебувати угоди про розподіл продукції, договори управління майном (крім договорів щодо операцій, визначених у пп. 153.13.10 п. 153.13 ст. 153 або у другому реченні абзацу другого пп. 5 п. 180.1 ст. 180 Кодексу) та договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами (угодами), визначені Кодексом. У контролюючих органах не обліковуються договори про спільну діяльність, на які не поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені Кодексом. Кожен учасник таких договорів перебуває на обліку у контролюючих органах та виконує обов’язки платника податків самостійно. Взяття на облік договору або угоди здійснюється шляхом додаткового взяття на облік управителя майна, учасника договору про спільну діяльність або угоди про розподіл продукції як платника податків - відповідального за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору або угоди. Заяву про взяття на облік такий платник податків зобов’язаний подати протягом 10 календарних днів після реєстрації договору або угоди або після набрання ним чинності, якщо відповідно до законодавства реєстрація договору не проводиться. Механізм взяття договору про спільну діяльність на облік в контролюючих органах визначено Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. N 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 р. N 1562/20300 зі змінами. У зв’язку зі змінами, внесеними Законом України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", нова редакція розділу III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу не містить положень щодо окремого обліку результатів спільної діяльності без створення юридичної особи. Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу розрахунок об'єкта оподаткування податком на прибуток здійснюється на підставі даних бухгалтерського обліку шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які збільшують або зменшують фінансовий результат до оподаткування, згідно з положеннями розділу III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу. При цьому розділом III Кодексу не передбачено різниць щодо доходів (прибутків) та витрат, отриманих (понесених) в межах спільної діяльності. Отже, прибуток кожного учасника, отриманий в межах спільної діяльності, враховується при визначенні фінансового результату до оподаткування такого учасника згідно з правилами бухгалтерського обліку. Крім того, згідно з пп. 14.1.139 п. 14.1 ст. 14 Кодексу та пп. 4 п. 180.1 ст. 180 Кодексу для цілей оподаткування податком на додану вартість дві чи більше особи, які здійснюють спільну діяльність без утворення юридичної особи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності. Платником податку на додану вартість є особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи (пп. 4 п. 180.1 ст. 180 Кодексу). При цьому такий облік ведеться платником податку на додану вартість, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору про спільну діяльність без утворення юридичної особи, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку. Господарські відносини між учасниками спільної діяльності прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів. Порядок реєстрації особи (у тому числі особи, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи) як платника податку на додану вартість та анулювання такої реєстрації регулюється статтями 180 - 184 Кодексу та регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 р. N 1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 р. за N 1456/26233 (далі - Положення). Вимоги, за яких такі особи мають право або зобов'язані зареєструватись як платники податку на додану вартість, встановлено у статтях 181 - 183 Кодексу та Положенні. Відповідно до п. 1.6 розділу І Положення особі, яка реєструється як платник податку на додану вартість, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для сплати податку. Для осіб, відповідальних за нарахування та сплату податку на додану вартість до бюджету під час виконання договорів про спільну діяльність без створення юридичної особи, присвоюється 9-значний податковий номер, який надають контролюючі органи згідно з порядком обліку платників податків і зборів, визначеним відповідно до п. 63.10 ст. 63 Кодексу.

Источник: http://buhgalter911.com/Res/Zakoni/Pism ... 83785.aspx
© Buhgalter911.com

Alyonka-steel
ПрофиПрофи
Повідомлень: 33
З нами з: 23 вересня 2014, 11:06
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Alyonka-steel »

Податківців запитали: як в контролюючих органах обліковуються договори про спільну діяльність та які документи необхідно надати для цього? Відповідь фахівців ДФСУ була наступною. Згідно із п. 64.6 ст. 64 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) на обліку у контролюючих органах повинні перебувати, зокрема договори про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами (угодами), визначені ПКУ. У контролюючих органах не обліковуються договори про спільну діяльність, на які не поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені ПКУ. Кожен учасник таких договорів перебуває на обліку у контролюючих органах та виконує обов’язки платника податків самостійно. Взяття на облік договору здійснюється шляхом додаткового взяття на облік учасника договору про спільну діяльність як платника податків - відповідального за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору. Заяву про взяття на облік такий платник податків зобов’язаний подати протягом 10 календарних днів після реєстрації договору або угоди або після набрання ним чинності, якщо відповідно до законодавства реєстрація договору не проводиться. Згідно з п. 4.6 розд. IV Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462) (далі – Порядок), для взяття на облік договору про спільну діяльність уповноважена особа подає одночасно із реєстраційною заявою платника ПДВ до контролюючого органу за своїм основним місцем обліку такі документи: заяву за формою № 1-ОПП; копію договору (контракту) про спільну діяльність. До цих документів додаються: 1) інформаційна картка договору з відміткою органу, що здійснив державну реєстрацію договору, якщо до складу учасників договору про спільну діяльність входить іноземний інвестор; 2) копії документів, які підтверджують погодження договору уповноваженим органом управління відповідно до законодавства, засвідчені в установленому законодавством порядку, якщо договором передбачене використання нерухомого майна державної власності, що перебуває у господарському віданні чи оперативному управлінні учасника договору про спільну діяльність; 3) копії спеціальних дозволів на користування надрами, якщо договором передбачене використання надр. У разі взяття на облік договорів про спільну діяльність контролюючий орган за основним місцем обліку формує довідку про взяття на облік платника податків за ф. № 4-ОПП (п. 3.10 розд. III Порядку). При повному або частковому використанні інформації, розміщеної на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, посилання на джерело інформації обов’язкове.

Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.asp ... &year=2015
© Buhgalter911.com

Alyonka-steel
ПрофиПрофи
Повідомлень: 33
З нами з: 23 вересня 2014, 11:06
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Alyonka-steel »

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

29.07.2015 №27555/7/99-99-15-02-01-17



Головні управління ДФС в

областях, м. Києві



Міжрегіональне головне управління

ДФС – Центральний офіс з

обслуговування великих платників



Про оподаткування спільної діяльності з 01.01.2015



Державна фіскальна служба України розглянула запит Головного управління ДФС у Харківській області від 04.06.2015 №1779/8/20-40-15-03-11 та в межах компетенції надає методологічну допомогу щодо порядку оподаткування прибутку договорів про спільну діяльність без створення юридичної особи з 01.01.2015.

Взаємовідносини, що виникають при здійсненні спільної діяльності, регламентуються главою 77 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ).

Відповідно до п. 1 ст. 1130 ЦКУ за договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов'язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові.

Пунктом 2 ст. 1134 ЦКУ передбачено, що ведення бухгалтерського обліку спільного майна учасників може бути доручено ними одному з учасників.

Статтями 1137 та 1139 ЦКУ встановлено порядок відшкодування витрат та збитків учасників та розподіл прибутку за договором про спільну діяльність.

Так, порядок відшкодування витрат і збитків, пов'язаних із спільною діяльністю учасників, визначається за домовленістю між ними. У разі відсутності такої домовленості кожний учасник несе витрати та збитки пропорційно вартості його вкладу у спільне майно.

Прибуток, одержаний учасниками договору простого товариства в результаті їх спільної діяльності, розподіляється пропорційно вартості вкладів учасників у спільне майно, якщо інше не встановлено договором простого товариства або іншою домовленістю учасників.

Відповідно до абзацу восьмого пункту 19 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 12 "Фінансові інвестиції", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.04.2000 № 91 (далі – П(С)БО 12), оператор спільної діяльності веде бухгалтерський облік спільної діяльності без створення юридичної особи окремо від результатів власної господарської діяльності і складає окремий баланс та відповідні форми фінансової звітності спільної діяльності без створення юридичної особи.

Згідно з пунктом 6 П(С)БО 2 "Баланс", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 №87, для складання окремого балансу дані первинних документів про господарські операції заносяться до окремих (відкритих для відображення господарських операцій зі спільної діяльності) регістрів бухгалтерського обліку. За даними окремих регістрів бухгалтерського обліку складаються окремий баланс і відповідні форми фінансової звітності щодо зазначених господарських операцій. Показники окремого балансу і відповідних форм фінансової звітності включаються до балансу підприємства - учасника спільної діяльності без створення юридичної особи і відповідних форм фінансової звітності, при цьому інформація про внутрішньогосподарські розрахунки (взаємні зобов'язання у рівній сумі) не наводиться. Окремий баланс спільної діяльності без створення юридичної особи до органів статистики не подається.

Тобто оператор спільної діяльності зобов’язаний складати окремий баланс, звіт про фінансові результати, а також форми, які необхідні учасникам спільної діяльності без створення юридичної особи для складання власної фінансової звітності з урахуванням результатів спільної діяльності, своєї частки в активах і зобов'язаннях.

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII "Про внесення змін до Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в частині оподаткування податком на прибуток підприємств. Зокрема, починаючи з 1 січня 2015 року Кодекс не встановлює особливий порядок оподаткування спільної діяльності на території України без створення юридичної особи.

Водночас для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1 ст. 44 Кодексу).

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування з податку на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.

Таким чином, оскільки нова редакція розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Кодексу не містить положень щодо окремого обліку результатів спільної діяльності без створення юридичної особи починаючи з 01.01.2015 договори про спільну діяльність не є окремими платниками податку на прибуток підприємств.

Разом з тим цивільним законодавством передбачено обов’язок ведення відокремленого бухгалтерського обліку спільної діяльності учасником простого товариства, визначеного договором з метою відшкодування витрат і збитків, пов'язаних із спільною діяльністю учасників, розподілу прибутку, одержаного учасниками договору простого товариства в результаті їх спільної діяльності тощо.

У разі отримання прибутку в межах договору про спільну діяльність такий прибуток розподіляється пропорційно вартості вкладів учасників у спільне майно. Сума прибутку, отриманого кожним учасником договору простого товариства у межах спільної діяльності є доходом кожного учасника та підлягає включенню з метою оподаткування до складу доходу окремої юридичної особи – учасника простого товариства.

Податкові консультації щодо порядку оподаткування прибутку договорів про спільну діяльність без створення юридичної особи з 01.01.2015 застосовувати у частині, що не суперечить цьому роз’ясненню.

Головним управління ДФС в областях, м. Києві, Міжрегіональному головному управлінню ДФС – Центральному офісу з обслуговування великих платників довести зазначений лист до відома платників податків і підпорядкованих підрозділів та забезпечити його врахування при проведенні контрольно-перевірочної роботи та апеляційних процедур.



Голова Р.М. Насіров



http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zaga ... 08923.html

Alyonka-steel
ПрофиПрофи
Повідомлень: 33
З нами з: 23 вересня 2014, 11:06
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Alyonka-steel »

ІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 30 грудня 2011 року N 1873

Про затвердження Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку спільної діяльності без створення юридичної особи

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказом Міністерства фінансів України
від 30 грудня 2013 року N 1192


http://www.profiwins.com.ua/uk/letters- ... -1873.html

Alyonka-steel
ПрофиПрофи
Повідомлень: 33
З нами з: 23 вересня 2014, 11:06
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Alyonka-steel »

Пожалуйста откликнетесь бухгалтера которые ведут совместную деятельность! Спасибо! Интересует сама стыковка отчетности ДСД и уполномоченного лица ведения бухучета !

ukarina
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 24 лютого 2016, 17:34
Подякували: 1 раз

Повідомлення ukarina »

Уточните свой вопрос.

Відповісти

Повернутись до “Організаційні питання”