фактическая проверка

Організація, зміни, створення, ліквідація бізнесу
елена25
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 17
З нами з: 11 грудня 2011, 08:27
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення елена25 »

Может ли фактическая проверка по вопросам соблюдения налог.законодательства по рро,касс.дисциплине,труд.отношениям захватывать проверенный период?Вчера пришли с налоговой - требуют все за 3 года, т.к. документы по рро и кассе должны храниться 3года. .Проверка была комплексная - год назад.Обязана ли я предостовлять 2 проверенных года?Я так понимаю у предыдущего инспектора могут быть неприятности?

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1062 рази
Подякували: 4962 рази

Повідомлення оляля »

Документи то зберігаються три роки, але був лист і здається рішення суду про те, що штрафи по РРо і касі можна накладити лише протягом року з моменту вчинення порушення і 0,5 року після виявлення чи щось таке. Я не дуже точно пам"ятаю, а журнал на роботі. В понеділок скину.
А те що в інспектора можуть бути неприємності... Зараз ДПІ планують скоротити на 20 % , от і йде гризня, може У Вас із цієї серії.

елена25
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 17
З нами з: 11 грудня 2011, 08:27
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення елена25 »

Буду очень благодарна за информацию,т.к. в понедельник жду проверяющих

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1062 рази
Подякували: 4962 рази

Повідомлення оляля »

то вже може бути і пізно. знайшла тае
Відповідь: Питання, щодо застосування штрафних санкцій викладене в листі ДПА України від 15.12.2005 р. № 25049/7/23-8017, в якому зазначається наступне.

Згідно ст. 4 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-IV (далі-ГКУ) зазначено, що фінансові відносини за участі суб'єктів господарювання, що виникають у процесі формування та контролю виконання бюджетів усіх рівнів, адміністративні та інші відносини управління за участі суб'єктів господарювання, в яких орган державної влади або місцевого самоврядування не є суб'єктом, наділеним господарською компетенцією, і безпосередньо не здійснює організаційно-господарських повноважень щодо суб'єкта господарювання, не є предметом регулювання цього Кодексу.

В зв’язку з цим, строки застосування до суб’єктів господарювання адміністративно-господарських санкцій передбачені статтею 250 ГКУ( яка передбачає, що адміністративно-господарські санкції дозволено застосовувати до підприємства протягом 6 місяців від дня виявлення правопорушення, але не пізніше ніж через рік із дня порушення цим суб’єктом підприємницької діяльності правил ведення господарської діяльності) не поширюються на фінансові санкції, які застосовуються органами державної податкової служби до порушників Законів України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Таким чином, фінансові санкції будуть застосовані до підприємства під час чергової податкової перевірки за три останні роки діяльності.
Це лист податкової, але я десь читала про рішення суду власне пр.о рік і півроку. Але це було так давно. може я і щось призабула. Але маєте хоча б це, може щось використаєте.

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1062 рази
Подякували: 4962 рази

Повідомлення оляля »

При фактичних перевірках можуть перевіряти періоди, які вже були перевірені

Працюю як підприємець три роки. Рік тому мою діяльність перевіряли працівники податкової служби, внаслідок чого зроблено донарахування за використання праці незареєстрованих найманих осіб. Всі суми штрафних санкцій та донарахувань я сплатив. Чи мають право податківці здійснити перевірку моєї діяльності шляхом проведення повторної перевірки та повторно донарахувати штрафні санкції?

З 1 січня поточного року змінилося податкове законодавство. Із зазначеної дати набрав чинності Податковий кодекс України від 2.12.2010 р. №2755 (далі ― ПКУ), пунктом 80 якого врегульовано питання щодо підстав для проведення фактичної перевірки. Відповідно до пп. 80.2.7 п. 80.2 ст. 80 ПКУ підставою для проведення такої перевірки є отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, а також здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації. Відповідно до норм п. 80.3 ст. 80 ПКУ фактичну перевірку, що здійснюється за наявності обставини, визначеної у пункті 80.2.6, може бути проведено для контролю щодо припинення порушення законодавства з питань, визначених у пункті 75.1.3, одноразово протягом 12-ти місяців з дати складання акта за результатами попередньої перевірки. Разом з тим згідно зі ст. 61 Конституції України від 28.06.96 р. №254к/96-ВР ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, при здійсненні фактичних перевірок органи ДПС мають право перевіряти періоди, які вже були перевірені за наявності законодавчо визначених підстав для такої перевірки. При цьому платники податків не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, яке вже було відображено в акті попередньої перевірки.
Які строки проведення фактичної перевірки?

Відповідно до п. 82.3 ст. 82 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ (зі змінами та доповненнями) (далі — ПКУ), тривалість фактичних перевірок не повинна перевищувати 10 діб. Продовження строку таких перевірок здійснюється за рішенням керівника органу ДПС не більш як на 5 діб. Підставами для подовження строку перевірки є: заява суб’єкта господарювання (у разі необхідності подання ним документів щодо питань перевірки); змінний режим роботи або підсумований облік робочого часу суб’єкта господарювання та/або його господарських об’єктів.

елена25
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 17
З нами з: 11 грудня 2011, 08:27
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення елена25 »

Насколько я поняла из прочитанного-могут проверить все 3 года и наказать за что-нибудь другое,чего н ебыло отражено в предыдущем акте?(ну т.е. не дважды)

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1062 рази
Подякували: 4962 рази

Повідомлення оляля »

ніби так, але по касі ірро все таки було судове рішення. В понеділок постараюсь знайти

Відповісти

Повернутись до “Організаційні питання”