Основные средства.

Розділ III ПКУ
Альона1
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2849
З нами з: 11 серпня 2011, 14:29
Дякував (ла): 789 разів
Подякували: 1308 разів

Повідомлення Альона1 »

Тобто у податковому обліку в декларацію по прибутку потрібно поставити на доходи. І права на амортизацію у податковому обліку я не маю. Так.

Альона1
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2849
З нами з: 11 серпня 2011, 14:29
Дякував (ла): 789 разів
Подякували: 1308 разів

Повідомлення Альона1 »

А я зробила так як написано ось тут:
http://www.visnuk.com.ua/ua/pubs/id/112
Та й головбух головного підприємства консультувався у аудитора і запевнив, що немає доходів, тепер я сумніваюсь.

Облік операції з передачі основних засобів від головного підприємства до відокремленого підрозділу

Відповідно до п. 137.1 ст. 137 Податкового кодексу дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар.
Пунктом 146.13 ст. 146 Податкового кодексу визначено, що сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об’єктів основних засобів включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку.
Згідно з п. 3 ст. 95 Цивільного кодексу філії не є юридичними особами, а тому не є суб’єктами права власності. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. При передачі основних засобів від юридичної особи (головного підприємства) своїй філії переходу права власності за ними не відбувається, а тому доходи не нараховуються.
Згідно з підпунктами 135.5.4 та 135.5.5 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу до інших доходів включається, зокрема, вартість товарів, робіт, послуг, безоплатно отриманих платником податку у звітному періоді, визначена на рівні не нижче за звичайну ціну, крім випадків, коли операції з надання/отримання проводяться між платником податку та його відокремленими підрозділами, які не мають статусу юридичної особи.
При передачі основних засобів юридичною особою (головним підприємством) своєму відокремленому підрозділу право власності на них не передається, відокремлений підрозділ тільки наділяється ними для провадження господарської діяльності, а тому така передача не є безоплатним отриманням основних засобів.
Таким чином, операція з передачі основних засобів головним підприємством відокремленому підрозділу не призводить до збільшення доходів і витрат у юридичної особи (головного підприємства) та у відокремленого підрозділу (філії).
Відповідно до п. 144.1 ст. 144 Податкового кодексу амортизації підлягають витрати на придбання основних засобів для використання їх у господарській діяльності. Тому право на нарахування амортизації має той платник податку на прибуток, яким фактично було понесено витрати на придбання основних засобів і у якого вони обліковуються на балансі.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Ага, точно, не врахував, точніше не знав про це #blush# Ну якщо навіть на сайті Вісника написано так, то дійсно можна, перевірив статті - все правильно

Ир4ик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5788
З нами з: 28 липня 2011, 00:58
Дякував (ла): 3704 рази
Подякували: 2325 разів

Повідомлення Ир4ик »


Альона1
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2849
З нами з: 11 серпня 2011, 14:29
Дякував (ла): 789 разів
Подякували: 1308 разів

Повідомлення Альона1 »

А я бачу , що моя перевіряюча на це око положила. От і попробуй відбий правоту . Вони все бють на те що ми окремі платники подпатку. Ну ще не били , це я так наперед.

Альона1
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2849
З нами з: 11 серпня 2011, 14:29
Дякував (ла): 789 разів
Подякували: 1308 разів

Повідомлення Альона1 »


Альона1
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2849
З нами з: 11 серпня 2011, 14:29
Дякував (ла): 789 разів
Подякували: 1308 разів

Повідомлення Альона1 »

Підкажіть , що путнього потрібно написати у акті на списання основного засобу , щоб ПДВ не обложили, на доходи не втулили. У мене вже фантазія закінчилась. Одне й те саме.

Gella
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1277
З нами з: 10 жовтня 2011, 08:29
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 685 разів

Повідомлення Gella »

Серед причин, за якими відбувається списання об'єктів необоротних активів (будівель, споруд, устаткування, приладів, транспортних засобів, інвентарю та інших об'єктів) бюджетних установ, можна виділити такі:

- непридатність до подальшого використання;

- моральне застарівання;

- фізичний знос;

- пошкодження внаслідок аварії або стихійного лиха (за умови, що їх відновлення є неможливим або економічно недоцільним та їх не може бути реалізовано);

- виявлення в результаті інвентаризації як недостача;

- знос будівель, споруд у зв'язку з будівництвом нових об'єктів і зруйнованих у результаті атмосферного впливу та тривалого використання.

Альона1
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2849
З нами з: 11 серпня 2011, 14:29
Дякував (ла): 789 разів
Подякували: 1308 разів

Повідомлення Альона1 »

Gella писав:Серед причин, за якими відбувається списання об'єктів необоротних активів (будівель, споруд, устаткування, приладів, транспортних засобів, інвентарю та інших об'єктів) бюджетних установ, можна виділити такі:

- непридатність до подальшого використання;

- моральне застарівання;

- фізичний знос;

- пошкодження внаслідок аварії або стихійного лиха (за умови, що їх відновлення є неможливим або економічно недоцільним та їх не може бути реалізовано);

- виявлення в результаті інвентаризації як недостача;

- знос будівель, споруд у зв'язку з будівництвом нових об'єктів і зруйнованих у результаті атмосферного впливу та тривалого використання.
А можна писати , що виявлена в результаті інвентаризації як недостач. Податкових наслідків за цим не буде. Бо у мене справді виявляються такі обєкти , які зношені і їх не має, На їх місті вже дуже давно стоять інші споруди.

20.02.2013
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 20 лютого 2013, 00:21
Подякували: 20 разів

Повідомлення 20.02.2013 »

Альона1 писав:
Gella писав:Серед причин, за якими відбувається списання об'єктів необоротних активів (будівель, споруд, устаткування, приладів, транспортних засобів, інвентарю та інших об'єктів) бюджетних установ, можна виділити такі:

- непридатність до подальшого використання;

- моральне застарівання;

- фізичний знос;

- пошкодження внаслідок аварії або стихійного лиха (за умови, що їх відновлення є неможливим або економічно недоцільним та їх не може бути реалізовано);

- виявлення в результаті інвентаризації як недостача;

- знос будівель, споруд у зв'язку з будівництвом нових об'єктів і зруйнованих у результаті атмосферного впливу та тривалого використання.
А можна писати , що виявлена в результаті інвентаризації як недостач. Податкових наслідків за цим не буде. Бо у мене справді виявляються такі обєкти , які зношені і їх не має, На їх місті вже дуже давно стоять інші споруди.
лучше не нужно

Відповісти

Повернутись до “Податок на прибуток”