податок на прибуток - авансові платежі.

Декларація, уточнення, виправлення помилок.
оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

пропоную у цій темі обговорювати здачу деки по новому і сплату по новому авансових платежів. Розумію, що рано, але час біжить швидко, а зараз відносне затишшя в роботі.

В тижневому огляді на ресурсах було стаття
З першого січня 2013 року докорінно змінюється декларування та сплата платниками податку на прибуток податкових зобов'язань: звітні податкові періоди та порядок сплати податкових платежів з прибутку залежатимуть від фінансового стану платника за попередній або поточний звітні роки або від його організаційно-правової форми.

Нововведення не стосуються виробників сільськогосподарської продукції. Звітувати та сплачувати податок вони будуть, як і раніше (у порядку, встановленому ст. 155 Податкового кодексу).
Отже, з 1 січня 2013 року платники податку на прибуток, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування за 2012 рік (рядок 01 річної декларації), не перевищать 10 мільйонів гривень та неприбуткові установи сплачуватимуть податок з прибутку на підставі податкової декларації, яку подаватимуть до органів Державної податкової служби за звітний (податковий) рік. Розрахунки з бюджетом з податку на прибуток будуть проводитися раз на рік на підставі річної декларації без сплати авансових внесків протягом звітного року.

Платники податку, створені після 1 січня 2013 року, також сплачуватимуть податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без сплати авансових внесків.

Платники податку на прибуток, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за 2012 рік перевищують 10 мільйонів гривень, у складі річної податкової декларації за 2012 рік подаватимуть розрахунок, на підставі якого у 2013 році щомісяця сплачуватимуть авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за 2012 рік без подання щокварталу податкової декларації.

Якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу 2013 року не отримає прибуток або матиме збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал 2013 року. Такий платник податку у другому – четвертому кварталах 2013 року авансових внесків не сплачує, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до органу Державної податкової служби в порядку, передбаченому Податковим кодексом.

Дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається, починаючи з місяця, наступного після місяця, в якому визначено граничний строк подання річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий) рік.

Пунктом 2 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу встановлено, що платники податку на прибуток підприємств, які, починаючи з 2013 року, подають річну податкову декларацію, сплачують у січні – лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають після останнього календарного дня звітного (податкового) місяця.

Платник податку, який за підсумками 2012 року не отримає прибутку або матиме збиток, та не матиме базового показника для визначення авансових внесків у 2013 році, такі платежі не сплачуватиме. Але якщо за підсумками першого кварталу 2013 року такий платник дістане прибуток, то він має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.

Наразі відповідні зміни до форм податкових декларацій з податку на прибуток проходять процес узгодження у відповідних міністерствах та відомствах, повідомляє відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у Вінницькій області.
Чи правильно я розумію: до 20 лютого підприємство, яке не буде мати авансових платежів по прибутку, має заплатити податок на прибуток за результатами року+1/9 від суми, яка задекларована за 9 місяців?

koty
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1486
З нами з: 21 серпня 2012, 00:07
Дякував (ла): 2263 рази
Подякували: 1729 разів

Повідомлення koty »

Зовсім не рано, а дуже своєчасно, підтримуюю.

Аватар користувача
Valentina
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2543
З нами з: 19 січня 2010, 03:27
Дякував (ла): 2145 разів
Подякували: 2217 разів

Повідомлення Valentina »

Да! Практически все плательщики налога на прибыль, кроме вновь созданных, неприбыльных и сельхозпроизводителей уплачивают авансовый взнос (АВ) за январь и февраль в размере 1/9 налога на прибыль по итогам декларации за 9 месяцев 12г.(До 20 февраля и до 20 марта 2013г) Форма Расчёта не предусмотрена.
Начиная периода за март 2013г, АВ платят только предприятия с доходом выше 10млн.грн.АВ расчитывается по итогам 1/12 годовой декларации за 2012г.
Срок оплаты в течение 30 календарных дней (20+10) следующих за последним календарным днём отчётного (налогового) месяца.(пп.49.18.1, абзац первый п.57.1 НК)
Форма расчёта будет и подаётся она в составе годовой декларации. Сумма АВ, указанная в таком расчёте считается СОГЛАСОВАННОЙ суммой денежных обязательств.
К годовой декларации за 2012год ещё должны утвердить Форму таблички (расчёта АВ) с марта 2013года.
Хотя, и для АВ за январь и февраль 2013 года, тоже должны иметь какую то форму. по которой будет согласованная сумма обязательств от 1/9 декларации за 9 месяцев 2012г к уплате.
Но, у них как всегда сначала делают, потом думают.

Відповісти

Повернутись до “Звітність з податку на прибуток”