Благодійна допомога!!

svitlass
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2862
З нами з: 12 серпня 2011, 05:22
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 1128 разів

Повідомлення svitlass »

yurieva261077 писав:
vika_nika5 писав: Далее. Оформляете нотариально договор пожертвования, указываете цель, куда будут использованы ден.средства. Обязательно (!) в договоре прописывается статус неприбыльности одариваемой организации, под договор подкладываете справку о статусе неприбыльности (вам его должна предоставить одариваемая орг-ция). Если же Вы не укажете статус, забудьте о включении в расходы такой суммы..В принципе, и если не будет самого договора, а к примеру, будет только письмо, по которому Вы перечислите деньги, нет смысла включать сумму в расходы, налоговая все равно снимет. Априори должен быть договор с указанием статуса!
Если все соблюдено, то перечисляете денежки орг-ции, в бухучете Дт 949 Кт 31,а в налогооблагаемые расходы включаете сумму в рамках 4%.
Правда, тут на прошлой неделе мне знакомая вскользь сказала, что она где-то слышала, что благотворительность вроде попадает в список налоговых льгот (?). У меня все руки не доходят, но в понедельник надо в Лиге пошерстить и найти, что же это за список льгот. У меня у самой тысяч на восемьсот во 2-м кв. благотворительности, всю сумму включила в расходы, да и сдача деки уже на носу…не хочется ничего менять #cray#
Уважаемые коллеги!
Недавно и я делала круглые глаза при упоминании "договора пожертвования"...
Оказывается, что благотворительная помощь может оказываться предприятию только в том случае, если у Вас это прямо прописано в Уставе (ч.3 ст. 720 Цивільного кодексу України), т.е. у предприятия, которое перечисляет эти средства.
Согласно ст. 729 этого кодекса - предусматривается пожертвование (но в договоре должна быть указана цель)...
не поняла, где прописано про договор и его нотар.заверение. я согласна с Ир4ик , собираю необх док-ты, что указаны в НКУ. ПО ПОВОДУ ЛЬГОТ- ЭТО ПРАВДА , СДАВАЛА Ф.1-пп льгота по податку на прибуток 110200244 До інших витрат звичайної діяльності (крім фінансових витрат), не пов'язаних безпосередньо з виробництвом та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, відносяться суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до Державного бюджету України або бюджетів місцевого самоврядування, до неприбуткових організацій, визначених у статті 157 цього розділу в розмірі, що не перевищує чотирьох відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

инина
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 980
З нами з: 31 січня 2012, 08:36
Дякував (ла): 461 раз
Подякували: 520 разів

Повідомлення инина »

Jannaya писав:
svitlass писав:
Tania 111 писав: Оформляете нотариально договор пожертвования
для мене велика новина!!!!! де прописано???????
#swoon# Я в шоке - какой еще Договор пожертвования??? Звонила в ГНИ в своем районе, говорят должно быть письмо и все. Ну конечно они ж могут сказать одно, а когда будет проверка, то будут говорить другое...
Но все же ни где не слышала об этом договоре #dntknw#
Договор можно написать- а почему обяз нотариально, нотариусы бедствуют?

Ир4ик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5788
З нами з: 28 липня 2011, 00:58
Дякував (ла): 3704 рази
Подякували: 2325 разів

Повідомлення Ир4ик »

Не знаю с чего взяли что необходим договор, да еще и нотариально заверенный. В ГКУ нашла только :
Стаття 719. Форма договору дарування
...
2. Договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
...
5. Договір дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
...
Стаття 729. Пожертва

1. Пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема грошей та цінних паперів, особам, встановленим частиною першою статті 720 цього Кодексу, для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети.

2. Договір про пожертву є укладеним з моменту прийняття пожертви.

3. До договору про пожертву застосовуються положення про договір дарування, якщо інше не встановлено законом.

инина
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 980
З нами з: 31 січня 2012, 08:36
Дякував (ла): 461 раз
Подякували: 520 разів

Повідомлення инина »

Ир4ик писав:
Стаття 719. Форма договору дарування
...
Спасибо Наверное нотариус написал или лобируют интересы нотариус. Открывали счет- 1000грн за оформление- 35 мин.

svitlass
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2862
З нами з: 12 серпня 2011, 05:22
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 1128 разів

Повідомлення svitlass »

Ир4ик писав:Не знаю с чего взяли что необходим договор, да еще и нотариально заверенный. В ГКУ нашла только :
Стаття 719. Форма договору дарування
...
2. Договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
...
5. Договір дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
...
Стаття 729. Пожертва

1. Пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема грошей та цінних паперів, особам, встановленим частиною першою статті 720 цього Кодексу, для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети.

2. Договір про пожертву є укладеним з моменту прийняття пожертви.

3. До договору про пожертву застосовуються положення про договір дарування, якщо інше не встановлено законом.
все равно не поняла : суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до Державного бюджету України або бюджетів місцевого самоврядування, до неприбуткових організацій - це дарування чи пожертва?

инина
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 980
З нами з: 31 січня 2012, 08:36
Дякував (ла): 461 раз
Подякували: 520 разів

Повідомлення инина »

svitlass писав:
Ир4ик писав:Не знаю с чего взяли что необходим договор, да еще и нотариально заверенный. В ГКУ нашла только :
Стаття 719. Форма договору дарування
...
2. Договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
...
5. Договір дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
...
Стаття 729. Пожертва

1. Пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема грошей та цінних паперів, особам, встановленим частиною першою статті 720 цього Кодексу, для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети.

2. Договір про пожертву є укладеним з моменту прийняття пожертви.

3. До договору про пожертву застосовуються положення про договір дарування, якщо інше не встановлено законом.
все равно не поняла : суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до Державного бюджету України або бюджетів місцевого самоврядування, до неприбуткових організацій - це дарування чи пожертва?
Зависит от того как вы назовете и состав договор, укажите в письме

svitlass
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2862
З нами з: 12 серпня 2011, 05:22
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 1128 разів

Повідомлення svitlass »

инина писав:
svitlass писав:
Ир4ик писав:Не знаю с чего взяли что необходим договор, да еще и нотариально заверенный. В ГКУ нашла только :
все равно не поняла : суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до Державного бюджету України або бюджетів місцевого самоврядування, до неприбуткових організацій - це дарування чи пожертва?
Зависит от того как вы назовете и состав договор, укажите в письме
я договора не составляю. есть письмо с просьбой перечислить "благодыйну допомогу неприб органызацыъ" , есть довидка 4-ОПП и рышення про внесення в реестр неприб организаций. то что это - дарування чи пожертва???????? помогите разобратся, ато включила в затраты, а теперь засомневалась

инина
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 980
З нами з: 31 січня 2012, 08:36
Дякував (ла): 461 раз
Подякували: 520 разів

Повідомлення инина »

svitlass писав:
инина писав:
svitlass писав:

я договора не составляю. есть письмо с просьбой перечислить "благодыйну допомогу неприб органызацыъ" , есть довидка 4-ОПП и рышення про внесення в реестр неприб организаций. то что это - дарування чи пожертва???????? помогите разобратся, ато включила в затраты, а теперь засомневалась
Не переживайте- вы отправили зарегистр неприбыльн- основное у вас есть- а при проверке все равно к чему либо придераются- но в вашем случае даже суд будет на вашей стороне- все равно найдутся аргументы в вашу пользу#g_dance#

yurieva261077
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 16 лютого 2012, 03:24
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення yurieva261077 »

svitlass писав:
инина писав:
svitlass писав: все равно не поняла : суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до Державного бюджету України або бюджетів місцевого самоврядування, до неприбуткових організацій - це дарування чи пожертва?
Зависит от того как вы назовете и состав договор, укажите в письме
я договора не составляю. есть письмо с просьбой перечислить "благодыйну допомогу неприб органызацыъ" , есть довидка 4-ОПП и рышення про внесення в реестр неприб организаций. то что это - дарування чи пожертва???????? помогите разобратся, ато включила в затраты, а теперь засомневалась
Простите, конечно..., но налоговая может придраться к тому, что если у Вас в Уставе НЕ прописано, что Вы можете оказывать благотворительные взносы (а в данном случае - это ПОДАРОК) - то отсторнируют эти затраты. При этом, во избежании такой ситуации я и сакцентировала внимание на пожертвовании #drinks#

svitlass
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2862
З нами з: 12 серпня 2011, 05:22
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 1128 разів

Повідомлення svitlass »

yurieva[quote писав: я договора не составляю. есть письмо с просьбой перечислить "благодыйну допомогу неприб органызацыъ" , есть довидка 4-ОПП и рышення про внесення в реестр неприб организаций. то что это - дарування чи пожертва???????? помогите разобратся, ато включила в затраты, а теперь засомневалась
Простите, конечно..., но налоговая может придраться к тому, что если у Вас в Уставе НЕ прописано, что Вы можете оказывать благотворительные взносы (а в данном случае - это ПОДАРОК) - то отсторнируют эти затраты. При этом, во избежании такой ситуации я и сакцентировала внимание на пожертвовании #drinks#
[/quote]
в сотий раз читаю Статут - знайшла: Товариство має право вчинити щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону. Воно може використовувати майно для здійснення господарської та іншої, не забороненої законом, діяльності, зокрема, передавати його безкоштовно або за плату у володіння і користування іншим особам. Але це стосується тільки майна #g_cray2# а грошові кошти - це не майно?

Відповісти

Повернутись до “Витрати”