Амортизація нематеріальних активів

Dorje
Профи
Повідомлень: 47
З нами з: 03 жовтня 2012, 04:16
Дякував (ла): 5 разів

Повідомлення Dorje »

Доброго дня, шановні пані та панове!

Підприємтсво купило програмне забезпечення. Підскажіть будь-ласка, який термін його корисного використання ?
Чи правильно я розумію, що якщо в документації ніде не зазначений термін користування, то тоді він становить 10 років.

Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4284
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 8001 раз
Подякували: 6378 разів

Повідомлення Вероніка »

Dorje писав:Доброго дня, шановні пані та панове!

Підприємтсво купило програмне забезпечення. Підскажіть будь-ласка, який термін його корисного використання ?
Чи правильно я розумію, що якщо в документації ніде не зазначений термін користування, то тоді він становить 10 років.
Есть программы - например Касперскй - который покупается на год. Или лицензионное обслуживание МЕДка. И амортизируется - год. Есть программы с другими сроками.
У меня, например, программы в большинстве своём по 2 года служили.

Dorje
Профи
Повідомлень: 47
З нами з: 03 жовтня 2012, 04:16
Дякував (ла): 5 разів

Повідомлення Dorje »

Підприємство прибдало Фотошоп.
Тобто я можу поставити 2 роки використання й неморочити собі голову?

Helga_R
Оракул
Оракул
Повідомлень: 211
З нами з: 25 квітня 2013, 04:11
Дякував (ла): 76 разів
Подякували: 83 рази

Повідомлення Helga_R »

145.1.1. Нарахування амортизації нематеріальних активів здійснюється із застосуванням методів, визначених у підпункті 145.1.5 пункту 145.1 статті 145 цього Кодексу, протягом таких строків:

Групи

Строк дії права користування

група 1 - права користування природними ресурсами (право користування надрами, іншими ресурсами природного середовища, геологічною та іншою інформацією про природне середовище);
відповідно до правовстановлюючого документа

група 2 - права користування майном (право користування земельною ділянкою, крім права постійного користування земельною ділянкою, відповідно до закону, право користування будівлею, право на оренду приміщень тощо);
відповідно до правовстановлюючого документа

група 3 - права на комерційні позначення (права на торговельні марки (знаки для товарів і послуг), комерційні (фірмові) найменування тощо), крім тих, витрати на придбання яких визнаються роялті;
відповідно до правовстановлюючого документа

група 4 - права на об'єкти промислової власності (право на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, сорти рослин, породи тварин, компонування (топографії) інтегральних мікросхем, комерційні таємниці, в тому числі ноу-хау, захист від недобросовісної конкуренції тощо) крім тих, витрати на придбання яких визнаються роялті;
відповідно до правовстановлюючого документа, але не менш як 5 років

група 5 - авторське право та суміжні з ним права (право на літературні, художні, музичні твори, комп'ютерні програми, програми для електроннообчислювальних машин, компіляції даних (бази даних), фонограми, відеограми, передачі (програми) організацій мовлення тощо) крім тих, витрати на придбання яких визнаються роялті;
відповідно до правовстановлюючого документа, але не менш як 2 роки

група 6 - інші нематеріальні активи (право на ведення діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо)
відповідно до правовстановлюючого документа

Облік вартості, яка амортизується, нематеріальних активів ведеться за кожним з об'єктів, що входить до складу окремої групи.

Якщо відповідно до правовстановлюючого документа строк дії права користування нематеріального активу не встановлено, такий строк становить 10 років безперервної експлуатації.


І не забувайте про умову використання у госп. діяльності підприємства.

Верда
Мастер
Мастер
Повідомлень: 55
З нами з: 11 листопада 2011, 06:59
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 6 разів

Повідомлення Верда »

Добрый день!Если программы (для проектирование) уже приобретены , но к ним предоставляется техническая поддержка на год,СУММА ВЕСЬМА не маленькая.Могут ли приравнять как новая программа?Как для меня ,то я бы отнесла б на 39 и списывала в течении года.

Валюша с
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2708
З нами з: 24 липня 2011, 00:23
Дякував (ла): 1530 разів
Подякували: 1615 разів

Повідомлення Валюша с »

Верда писав:Добрый день!Если программы (для проектирование) уже приобретены , но к ним предоставляется техническая поддержка на год,СУММА ВЕСЬМА не маленькая.Могут ли приравнять как новая программа?Как для меня ,то я бы отнесла б на 39 и списывала в течении года.
правильно думаете.

Верда
Мастер
Мастер
Повідомлень: 55
З нами з: 11 листопада 2011, 06:59
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 6 разів

Повідомлення Верда »

СПАСИБО!!!!!!

Inna Medvetska
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1617
З нами з: 08 вересня 2010, 04:09
Дякував (ла): 78 разів
Подякували: 146 разів

Повідомлення Inna Medvetska »

в єдиній базі податкових знань написано, що витрати на створення інтернет-сайту амортизуються як немат. актив 5 групи, якщо договором передбачено перехід права власності, тобто авторського права. в мене з документів тільки акт наданих послуг де написано Послуги в сфері інформатизації і сума 2648 грн. і навіть не договір а Гарантійні зобов*язання від виробника, де прописані права і обов*язки замовника і виробника і відповідальність сторін. не про суми не про ніякі інші умови не йдеться. як це правильно віднести і куди в обліку. дякую

na-ta
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 126
З нами з: 03 липня 2011, 11:15
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 7 разів

Повідомлення na-ta »

Как правильно ввести в эксплуатацию 1С?

Валюша с
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2708
З нами з: 24 липня 2011, 00:23
Дякував (ла): 1530 разів
Подякували: 1615 разів

Повідомлення Валюша с »

Inna Medvetska писав:в єдиній базі податкових знань написано, що витрати на створення інтернет-сайту амортизуються як немат. актив 5 групи, якщо договором передбачено перехід права власності, тобто авторського права. в мене з документів тільки акт наданих послуг де написано Послуги в сфері інформатизації і сума 2648 грн. і навіть не договір а Гарантійні зобов*язання від виробника, де прописані права і обов*язки замовника і виробника і відповідальність сторін. не про суми не про ніякі інші умови не йдеться. як це правильно віднести і куди в обліку. дякую
НМА 6 группа

Відповісти

Повернутись до “Амортизація”