Амортизация ОС

r.mariy.v
Знаток
Повідомлень: 26
З нами з: 05 квітня 2011, 14:35
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення r.mariy.v »

Огромное спасибо всем!!!

Наталия1981
Ученик
Повідомлень: 1
З нами з: 03 червня 2015, 15:38

Повідомлення Наталия1981 »

Добрый день, подскажите, в бух.учете списано ОС (пришло в негодность, несамортизировалось), а в налоговом тоже еще не самортизировалось. Что делать в налоговом учете? Спасибо

allavi
Гуру
Гуру
Повідомлень: 82
З нами з: 20 січня 2015, 06:09
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 24 рази

Повідомлення allavi »

Сижу и думаю, куда правильно отнести кондиционер,водонагривач, ваги, електроталь( по стоимости относились к ОС). Група 4, 6 или група 9? Кто сталкивался. Помогите , как разграничить групу 4,6 и 9?

p_o_d_a_t_k_u
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 143
З нами з: 04 жовтня 2012, 01:43
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 49 разів

Повідомлення p_o_d_a_t_k_u »

в 138.3.3 НКУ при упоминании "Мінімально допустимі строки корисного використання, років" имеется в виду новых ОС или вообще любых ОС, которые мы покупаем, т.е. даже б/у???

@Лиса
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1095
З нами з: 28 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 359 разів
Подякували: 303 рази

Повідомлення @Лиса »

Подскажите пожалуйста, у меня на балансе счета 112 с 1999 года числится Сейф за 280,00 грн с остаточной стоимостью 5 грн., естественно он давным давно с амортизирован, теперь мне его надо списать. На какую сумму мне надо начислять НДС и надо ли его вообще начислять??? Спасибо

Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1092 рази

Повідомлення Татьяна ТС »

@Лиса писав:Подскажите пожалуйста, у меня на балансе счета 112 с 1999 года числится Сейф за 280,00 грн с остаточной стоимостью 5 грн., естественно он давным давно с амортизирован, теперь мне его надо списать. На какую сумму мне надо начислять НДС и надо ли его вообще начислять??? Спасибо
1. ПКУ ст.188.1 Оподаткування ПДВ "... база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції..."
Якщо у вас податковий період - рік, то залишкова на початок 01,01,2015, якщо квартал - то на початок звітного кварталу.
2. Якщо у вас цей сейф є фізично і виконує свої функції (зберігає документи, гроші, інші цінності), то можна його дооцінити, продовжити строк експлуатації і амортизувати.

@Лиса
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1095
З нами з: 28 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 359 разів
Подякували: 303 рази

Повідомлення @Лиса »

Татьяна ТС писав:
@Лиса писав:Подскажите пожалуйста, у меня на балансе счета 112 с 1999 года числится Сейф за 280,00 грн с остаточной стоимостью 5 грн., естественно он давным давно с амортизирован, теперь мне его надо списать. На какую сумму мне надо начислять НДС и надо ли его вообще начислять??? Спасибо
1. ПКУ ст.188.1 Оподаткування ПДВ "... база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції..."
Якщо у вас податковий період - рік, то залишкова на початок 01,01,2015, якщо квартал - то на початок звітного кварталу.
2. Якщо у вас цей сейф є фізично і виконує свої функції (зберігає документи, гроші, інші цінності), то можна його дооцінити, продовжити строк експлуатації і амортизувати.
остаточная стоимость у меня 5,00 грн., сейф как раз и хотим заменить покупаем новый, а этот уже надо списать т.е. я правильно поняла я налоговую выписываю на 5,00 грн. а не на 280,00???

Немарта
Мастер
Мастер
Повідомлень: 51
З нами з: 09 січня 2016, 11:11
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення Немарта »

...Але в мене ще невияснене одне питання щодо амортизації за 2015 рік залишилось:
за 1кв. півріччя і 9 місяців у звітах ф1м амортизацію за 2015 рік теж не показували. Чи не забороняє теперішнє законодавство донарахувати амортизацію за період з 01.01.2015 по 30.09.2015 ? Оформити бух.довідкою, мол так і так, "забули" нарахувати... Декларацію з податку на прибуток здаєм лише раз у рік, а звіти ф1м в статистику вже пішли. Чи податківці їх не побачать?
Мабуть мені з цим питанням в сусідній топік іти? Спитаю ще й там, я недавно на цім форумі, тут не дуже б"ють за дублі?

koziar.ta
Мастер
Мастер
Повідомлень: 67
З нами з: 16 лютого 2015, 14:08
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 12 разів

Повідомлення koziar.ta »

Кто как думает???
Стоимость ос с 01.01.2016 согласно закона 655 от 17.07.2015 будет 6 000?? или 2 500??в новом нку как то это все размыто!!
подскажите пожалуйста кто как думает??

Nadiy
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2688
З нами з: 23 липня 2015, 11:52
Дякував (ла): 447 разів
Подякували: 1992 рази

Повідомлення Nadiy »

koziar.ta писав:Кто как думает???
Стоимость ос с 01.01.2016 согласно закона 655 от 17.07.2015 будет 6 000?? или 2 500??в новом нку как то это все размыто!!
подскажите пожалуйста кто как думает??
вартість змінено з 01.09.2015 http://vl.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/212772.html

ПКУ ст.14 Визначення понять
14.1.138. основні засоби - матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 6000 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 6000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік);


Відповісти

Повернутись до “Амортизація”