НК при одновременном ведении облагаемых и льготируемых операций

Розділ V ПКУ
rekin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 754
З нами з: 08 грудня 2011, 08:08
Дякував (ла): 149 разів
Подякували: 389 разів

Повідомлення rekin »

Все описано здесь (приклад2) : http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=189621

NTL
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 552
З нами з: 15 грудня 2011, 04:46
Дякував (ла): 773 рази
Подякували: 174 рази

Повідомлення NTL »

rekin писав:
И.О. писав:
Я применяю рассчитанный коэф.ЧВ в течение года в каждом отчетном месяце, независимо от того были у меня необл.операции в этом месяце или нет. А уже в декабре делаю перерасчет.
Или же я ошибаюсь, и мне нужно распределять только в том месяце, в котором были и обл.и необл.операции?
И я так делаю, т.е. скидываю часть "двусмысленного" входящего НК в строки 15,15.1,15.2, даже если в текущем месяце были только облагаемые поставки, а в конце года - перерасчет. Читаю здесь и уже сомневаюсь в своей адекватности.
И как теперь с 01.07 нужно отражать этот НК двойного назначения? Не заполнять строки 15, все рисовать в строке 10.1.1 раздела 2 НК? И дополнять строку 1.1 НО на сумму "недозволенного" кредита?
О выписке на себя налоговой накладной по вообще лучше глубоко не задумываться, а то крыша съедет: что писать в количество, цену и наименование табличной части? Подозреваю также, по концу года додаток 7 черте что покажет.
А если написать в налоговой накладной следующим образом. Номенклатура- как в н/н от поставщика (например, "охорона об'єкта по ПН №... від... Наименование поставщика, ИНН поставщика"). Ед.измерения - та же, что и поставщика. Количество: (1-ЧВ), т.е. та часть, которая участвует в необлагаемых операциях. Как Вы думаете?

rekin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 754
З нами з: 08 грудня 2011, 08:08
Дякував (ла): 149 разів
Подякували: 389 разів

Повідомлення rekin »

NTL писав:
rekin писав:
И.О. писав:
Я применяю рассчитанный коэф.ЧВ в течение года в каждом отчетном месяце, независимо от того были у меня необл.операции в этом месяце или нет. А уже в декабре делаю перерасчет.
Или же я ошибаюсь, и мне нужно распределять только в том месяце, в котором были и обл.и необл.операции?
И я так делаю, т.е. скидываю часть "двусмысленного" входящего НК в строки 15,15.1,15.2, даже если в текущем месяце были только облагаемые поставки, а в конце года - перерасчет. Читаю здесь и уже сомневаюсь в своей адекватности.
И как теперь с 01.07 нужно отражать этот НК двойного назначения? Не заполнять строки 15, все рисовать в строке 10.1.1 раздела 2 НК? И дополнять строку 1.1 НО на сумму "недозволенного" кредита?
О выписке на себя налоговой накладной по вообще лучше глубоко не задумываться, а то крыша съедет: что писать в количество, цену и наименование табличной части? Подозреваю также, по концу года додаток 7 черте что покажет.
А если написать в налоговой накладной следующим образом. Номенклатура- как в н/н от поставщика (например, "охорона об'єкта по ПН №... від... Наименование поставщика, ИНН поставщика"). Ед.измерения - та же, что и поставщика. Количество: (1-ЧВ), т.е. та часть, которая участвует в необлагаемых операциях. Как Вы думаете?
Уже появилось первое "мутное" разъяснение налоговиков на тему заполнения таких НН. См.мою ссылку на ресурсах в посте выше. Предлагают в поле "наименование" тупо перечислять номера и даты входящих НН. Думаю не фиг их баловать, расписывая "охорона об'єкта по ПН..." У нас таких услуг собирается обычно несколько разных по содержанию, все наименования в одно поле и не впихнешь.И еще аргумент за одну строку, при указании суммы в одной строке будет легче подобрать значность в количестве, чтобы выйти на процент недозволенного кредита (100-ЧВ). Тут еще где-то выше мелькало сообщение, что журнал Бухгалтер 911 №27 рекомендовал писать так "Зобов`язання по ст 199.1 ПКУ" . Ну а далее в той же строке можно и перечислить все НН и их даты

halasky
Оракул
Оракул
Повідомлень: 290
З нами з: 13 листопада 2014, 14:43
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення halasky »

Поясніть мені,
-якщо я мене 100 відносяться(наприклад Оренда) до неопод. операц.,то я ставлю цю суму собі і в зобовязання і у кредит і виходжу на 0;
-Якщо в мене оренда відноситься частково до неопод.,а частково до опод.,то я маю подати додаток 7 до деки і пропорційно відносити(відповідно розрахунку)свій ПК(і в зобовязання я вже нічого не ставлю)
Правильно?

И.О.
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2304
З нами з: 23 листопада 2010, 03:40
Дякував (ла): 13964 рази
Подякували: 2289 разів

Повідомлення И.О. »

halasky писав:Поясніть мені,
-якщо я мене 100 відносяться(наприклад Оренда) до неопод. операц.,то я ставлю цю суму собі і в зобовязання і у кредит і виходжу на 0;
-Якщо в мене оренда відноситься частково до неопод.,а частково до опод.,то я маю подати додаток 7 до деки і пропорційно відносити(відповідно розрахунку)свій ПК(і в зобовязання я вже нічого не ставлю)
Правильно?
1.Правильно, хотя, я бы такую НН даже не включала бы в НК.
2. Немного не так. Вы ставите в НК всю сумму по аренде, а последним днем месяца выписываете себе НН на сумму, которая не вкл.в НК. Дод.7 обязательно в месяце появления и обл.и необл. операций

halasky
Оракул
Оракул
Повідомлень: 290
З нами з: 13 листопада 2014, 14:43
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення halasky »

1.Я б також не включала,Але мій не включений кредит буде впливати на мій ПДВ рахунок....

Khomenkoop
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 169
З нами з: 12 березня 2015, 15:46
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 88 разів

Повідомлення Khomenkoop »

halasky писав:1.Я б також не включала,Але мій не включений кредит буде впливати на мій ПДВ рахунок....
по першому також маєте включать у пк у повній сумі. з 01.07. , а останній днем нарахувати зобовязання

Ozerka
ПрофиПрофи
Повідомлень: 35
З нами з: 03 лютого 2012, 00:55
Дякував (ла): 18 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Ozerka »

может кому-то пригодится


101.19
Які особливості заповнення табличної частини податкової накладної у разі, якщо придбані товари/послуги призначаються для використаня у неоподатковуваних операціях чи не в господарській діяльності до моменту прийняття відповідних нормативно-правових актів, необхідних для реалізації Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість»?


Коротка та повна відповідь ідентичні.
Відповідно до п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платник податку, який використовує придбані товари/послуги у неоподатковуваних операціях чи не в господарській діяльності, зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п.189.1 ст. 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами.
У разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях (п. 199.1 ст. 199 ПКУ).
Перша зведена податкова накладна за такими операціями, здійсненими у липні 2015 року, може бути складена платником до 31.07.2015 включно.
Рекомендації щодо заповнення табличної частини такої податкової накладної:
у графі 2 «Дата виникнення податкового зобов’язання (постачання, оплати)» зазначається дата складання такої податкової накладної (не пізніше останнього дня звітного періоду);
у графі 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця» можуть зазначатися номери та дати податкових накладних, отриманих від постачальників за придбаними товарами/послугами, необоротними активами, які використані (призначені для використання) в неоподатковуваних операціях чи не в господарській діяльності;
графа 4 «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» не заповнюється;
у графі 5.1 «Умовне позначення» вказується «грн.»;
графи 5.2, 6, 7, 10, 11 та 12 не заповнюються;
у графах 8 та/або 9 вказується загальна вартість/загальна частина вартості товару/послуги, необоротного активу, на яку нараховується податок відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ в залежності від розміру ставки (20 чи 7 відсотків), яка нарахована при їх придбанні;
у графі 13 вказується загальна вартість товару/послуги, необоротного активу за всіма перерахованими у графі 2 податковими накладними, вказана окремими рядками у графах 8 та/або 9;
у розділі ІІІ «Податок на додану вартість» у графах 8, 9 та 10 вказується сума податку, обчислена за відповідною ставкою. При нарахуванні податкових зобов’язань використовується та ставка податку (20 чи 7 відсотків), яка застосовувалась при придбанні таких товарів послуг, необоротних активів;
у розділі ІV «Загальна сума з ПДВ» у графах 8, 9 та 10 вказується загальна сума операцій.


@lise
УченикУченик
Повідомлень: 7
З нами з: 13 серпня 2015, 15:08
Подякували: 2 рази

Повідомлення @lise »

Добрый день!
Уже замучалась, голова пухнит, на горячей линии ничего толком не говорят. Скажите как быть с НК по чекам в которых сумма НДС свыше 240 грн. НН не получали начислять НО на себя? А как же сумма по чеку, в формуле она же не учавствует. Помогите разобраться!!! Получиться в формуле НК не будет а НО будут.

tat-dema
Мастер
Мастер
Повідомлень: 50
З нами з: 07 липня 2015, 11:40
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 16 разів

Повідомлення tat-dema »

Допоможіть мені бюджетніки,якщо такі є. Ми бюджетна організація , заклад освіти, левову частину послуг ми сплачуємо коштами ,яки нам поступають на загальний фонт(бюджетні кошти), це і послуги за теплопостачання,електроенергія, водопостачання,медикаменти (900000,00 грн-за рік),всі ці організації виписують податкові накладні, як їх відобразити в ПК,але в нас є і спец рахунок на який за рік надійщло 1040000,грн, серед ціх послуг є як операції оподатковані ПДВ, так і ті що звільнені від обкладання.Раніше я послуги які сплачувались бюджетними коштами в декларації не показувала,а в ПК вносила тількі ті податкові накладні , які були сплачені коштами спеціального фонду,та робила розподіл ПК згідно дод.7). Як бути з 1.07.2015?? Адже якщо я внесу всі податкові накладні в ПК(як бюджетні так і за звільнені операції,а потім в кінці місяця випушу ПН на ці послуги сама на себе, то я завишу на цю суму ПО...

Відповісти

Повернутись до “ПДВ”