ПДВ 7 % на лікарські засоби

Розділ V ПКУ
Бухгалтер новичок
Профи
Повідомлень: 48
З нами з: 06 лютого 2014, 12:15
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 26 разів

Повідомлення Бухгалтер новичок »

Доброго дня колеги!! Сьогодні (1 ківтня 2014) вступив в силу закон про Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні, де в пункті 13 ідеться про нарахування 7 % ПДВ на лікарські засоби! Хто, що знає про цей закон та його застосування в аптечному закладі, відгукніться??

Denis@@@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1692
З нами з: 08 листопада 2013, 21:07
Дякував (ла): 825 разів
Подякували: 94 рази

Повідомлення Denis@@@ »

Мы про это слышали. Оптовики медикаментов уже сообщили. Детали тоже изучаем!

Бухгалтер новичок
Профи
Повідомлень: 48
З нами з: 06 лютого 2014, 12:15
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 26 разів

Повідомлення Бухгалтер новичок »

Та я вже закон читала там чітко прописано пункт 197.1.27 пункт 197.1 статті 197 ВИКЛЮЧИТИ. Тепер будемо оподатковуватися по 7 % ставці та 20 %. Тільки як це можна було зробити за один день,якщо наприклад 5 аптек в мережі то весь не -НДС-ний товар із залишків потрідно націнити 7 % ПДВ, та + потрібно перекодувати всі каси!!! Чекаємо до завтра може щось зміниться?!

Nata4ka
Гений
Гений
Повідомлень: 301
З нами з: 20 липня 2012, 05:50
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Nata4ka »

Бухгалтер новичок писав:Та я вже закон читала там чітко прописано пункт 197.1.27 пункт 197.1 статті 197 ВИКЛЮЧИТИ. Тепер будемо оподатковуватися по 7 % ставці та 20 %. Тільки як це можна було зробити за один день,якщо наприклад 5 аптек в мережі то весь не -НДС-ний товар із залишків потрідно націнити 7 % ПДВ, та + потрібно перекодувати всі каси!!! Чекаємо до завтра може щось зміниться?!
подскажите, а ваши аптеи работают, а то мы тоже в шоке,,,

Бухгалтер новичок
Профи
Повідомлень: 48
З нами з: 06 лютого 2014, 12:15
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 26 разів

Повідомлення Бухгалтер новичок »

Ми теж в шоці!!!! Поки що працюємо, відпуск товару нам від дистриб'ютовів поки що сьогодні накладні за 31.03.14.(хочь поставка вже 01.04.14.)...а що буде завтра ніхто не знає!! Я вже взагалі заплуталась чи потрібно на залишки нараховувати ці 7 % чи ні??

oks.taran2012
Мастер
Мастер
Повідомлень: 64
З нами з: 18 жовтня 2011, 03:56
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення oks.taran2012 »

Закон щодо ПДВ на лікарські засоби та вироби медичного призначення опубліковано

[ 2014-04-01 10:36 ]
Q:\Designer\Preview\TOP\Деньги31 березня 2014 р. Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» опублікований у офіційному виданні «Голос України». Звертаємо увагу, що норма щодо ПДВ на ліки та вироби медичного призначення набула чинності 1 квітня поточного року та викладена у наступній редакції:

«7 відсотків по операціях з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також з постачання виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.»

Тобто ПДВ нараховується на всьому ланцюжку постачання.

Припустимо, ціна виробника на лікарський засіб складає X грн., до якої він додає 7% ставки ПДВ – це та сума податку, яку виробник додає до ціни товару. У момент, коли дистриб’ютор придбаває лікарський засіб, у виробника виникає податкове зобов’язання (у сумі 7% ПДВ, закладених у ціну препарату).

Дистриб’ютор при встановленні націнки бере за основу ціну виробника у розмірі Х (без урахування ПДВ), додає націнку у розмірі n. До встановленої таким чином базової ціни дистриб’ютор додає 7% ПДВ. У момент реалізації лікарського засобу аптечному закладу, у дистриб’ютора також виникає податкове зобов’язання.

Аптечний заклад встановлює роздрібну націнку на лікарський засіб на основі базової ціни дистриб’ютора (Х+n). До ціни, яка сформувалася таким чином він додає 7% ПДВ у момент реалізації товару.

Наприклад, виробник поставив дистриб’ютору товар на суму 107 грн. (у т.ч. ПДВ). У ціні препарату вже закладено податковий кредит (вхідний ПДВ), який складає 7 грн. Ця сума вказана у податковій накладній. Вартість товару без ПДВ складає 100 грн. Дистриб’ютор формує свою ціну для подальшої реалізації товару аптечному закладу. Для цього він робить націнку на товар, яка, припустимо, складає 10%. Ціна реалізації без ПДВ дорівнює 100 + 10 = 110 грн. Тепер на цю ціну необхідно нарахувати 7%. Ціна реалізації з ПДВ складає 110 + 7,7 = 117,7 грн.

Аналогічну операцію здійснює аптечний заклад: встановлює роздрібну націнку на товар, виходячи з його базової ціни. Припустимо, що розмір націнки складає 10%. Ціна реалізації без ПДВ складає 110 + 11 = 121 грн. Ціна реалізації з ПДВ складає 121 + 8,47 = 129,47 грн.

Отже, у даному випадку податковий кредит (вхідний ПДВ) – сума, яку дистриб’ютор і аптечний заклад отримали у ціні товару складає 7 та 7,7 грн відповідно.

Податкове зобов’язання (вихідний ПДВ) – сума, яку дистриб’ютор і аптечний заклад нарахували на свою ціну товару у момент його реалізації, складає 7,7 і 8,47 грн. відповідно.

ПДВ, яке має сплатити дистриб’ютор до бюджету, складає 7,7 – 7 = 0,70 грн.

ПДВ, яке має сплатити аптечний заклад до бюджету, складає 8,47 – 7,7 = 0,77грн.

Звертаємо увагу, що введення цього податку не вплине на рентабельність аптечного бізнесу адже ПДВ сплачує кінцевий споживач!

В умовах термінового запровадження ПДВ, коли механізм повернення товарних залишків постачальнику є економічно необгрунтованим та фізично неможливим, кожному суб’єктові на всьому ланцюжку постачання, включаючи аптечний заклад, необхідно нарахувати ПДВ в момент події (оплати або постачання) та віднести цей 7% ПДВ у податкове зобов’язання.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА

Бухгалтер новичок
Профи
Повідомлень: 48
З нами з: 06 лютого 2014, 12:15
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 26 разів

Повідомлення Бухгалтер новичок »

Саме ця стаття призвела особисто мене до паніки...це напевне їдине конкретне роз'яснення!Тільки про долю товарних залишків нічого не сказано.

Denis@@@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1692
З нами з: 08 листопада 2013, 21:07
Дякував (ла): 825 разів
Подякували: 94 рази

Повідомлення Denis@@@ »

я тоже читал. хотелось бы более детально услышать от органов власти.

Denis@@@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1692
З нами з: 08 листопада 2013, 21:07
Дякував (ла): 825 разів
Подякували: 94 рази

Повідомлення Denis@@@ »

от налоговой или от кого то!!

JannChik
Гуру
Гуру
Повідомлень: 87
З нами з: 25 лютого 2014, 10:23
Дякував (ла): 32 рази
Подякували: 43 рази

Повідомлення JannChik »

oks.taran2012 писав:
Звертаємо увагу, що введення цього податку не вплине на рентабельність аптечного бізнесу адже ПДВ сплачує кінцевий споживач!
На рентабельність аптечного бізнесу не вплине, вплине тільки на кінцевого споживача -> повышение цен -> затягивание поясов. Покращення.

ИМХО, с 01.04 надо продавать с 7%НДС как вновь полученный товар, так и товарные остатки.
Т.е., получается, что ранее купленное без НК теперь будет поставляться с НДС.
ДА?

Відповісти

Повернутись до “ПДВ”