Підтвердження податкового кредиту первинними документами...

Розділ V ПКУ
Танька
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 04 січня 2015, 23:53
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Танька »

Доброї ночі!

Потрібна допомога з приводу наступної ситуації:

Наш контрагент у звітному періоді надав нам по факту виконання робіт ( перша подія) податкову накладну.
Вона вірно складена і зареєстрована.
Бухгалтерія її прийняла і відобразила у складі податкового кредиту.

Але, проблема в тому,що в обліку є відображена податкова накладна, але немає документа (акта), що підтверджує здійснення такої господарської операції.
Тобто, утворилися наступні проводки: 6415 6442 - (-10000).

Які податкові ризики виникають в даній ситуації стосовно податкового кредиту?

Дякую!

ArinaArina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5916
З нами з: 07 лютого 2013, 04:09
Дякував (ла): 7966 разів
Подякували: 5725 разів

Повідомлення ArinaArina »

Танька писав:Доброї ночі!

Потрібна допомога з приводу наступної ситуації:

Наш контрагент у звітному періоді надав нам по факту виконання робіт ( перша подія) податкову накладну.
Вона вірно складена і зареєстрована.
Бухгалтерія її прийняла і відобразила у складі податкового кредиту.

Але, проблема в тому,що в обліку є відображена податкова накладна, але немає документа (акта), що підтверджує здійснення такої господарської операції.
Тобто, утворилися наступні проводки: 6415 6442 - (-10000).

Які податкові ризики виникають в даній ситуації стосовно податкового кредиту?

Дякую!
не совсем понятно, акт не проведен в бух.учете или его в принципе нет в наличии?
Налоговый кредит должен быть подтвержден первичными документами. Просите у контрагента акт.

Танька
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 04 січня 2015, 23:53
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Танька »

Акту немає в наявності в бухгалтерії... І я, розумію, що потрібно його запросити. Або при перевірці, я так розумію, у нас просто відразу знімуть податковий кредит.
Логічно, я все це розумію... але правильно сформувати свої думки, спираючись на певні пояснення і нормативні акти не виходить...

Але чомусь, наш головний бухгалтер керується лише тим, що податкова є, правильно зареєстрована і цього достатньо, для виконання вимог пункту
: "198.2. Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною."....

ArinaArina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5916
З нами з: 07 лютого 2013, 04:09
Дякував (ла): 7966 разів
Подякували: 5725 разів

Повідомлення ArinaArina »

Танька писав:Акту немає в наявності в бухгалтерії... І я, розумію, що потрібно його запросити. Або при перевірці, я так розумію, у нас просто відразу знімуть податковий кредит.
правильно Вы все понимаете
Танька писав: Але чомусь, наш головний бухгалтер керується лише тим, що податкова є, правильно зареєстрована і цього достатньо, для виконання вимог пункту
: "198.2. Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною."....
ключевая фраза - дата отримання платником податку товарів/послуг.
где подтверждение того, что услуги были получены? НЕТ ЕГО. На основании чего выписана НН? Не известно. Какие услуги, какая дата, какая сумма? Все с потолка.
Если исходить из логики Вашего главбуха, можно выкинуть вообще все акты и накл., достаточно одних налоговых накл. Абсурд.

Танька
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 04 січня 2015, 23:53
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Танька »

Дякую, Вам))

Зараз на основі цього і буду будувати свою конструктивну відповідь ;-)


ArinaArina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5916
З нами з: 07 лютого 2013, 04:09
Дякував (ла): 7966 разів
Подякували: 5725 разів

Повідомлення ArinaArina »

Танька писав:Дякую, Вам))

Зараз на основі цього і буду будувати свою конструктивну відповідь ;-)
вообще, налоговики при наличии полного комплекта первички умудряются обзывать сделки бестоварными, а тут и напрягаться им не придется

Відповісти

Повернутись до “ПДВ”