Новая НН

Розділ V ПКУ
AntonLazo
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 714
З нами з: 24 листопада 2010, 06:18

Повідомлення AntonLazo »

Кто в курсе, сегодня обратились покупатели заменить НН на основании заполненных прочерками(иксами) полей напротив номенклатуры в графах 8,9,10. Просят убрать прочерки, оставить пустые клеточки. Как это уже достало, тратить время на пустое. Ссылаются на письмо ГНСУ №547 от 11.01.2011. Прошу сослаться на Порядок заполнеия, непонимание в ответ.

MarinaK
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 175
З нами з: 31 серпня 2010, 05:00

Повідомлення MarinaK »

Всю отчетность делаю на програмном обеспечении налоговой. Обновления беру у них на сайте. Специального заполнила налоговую накладную. Прочерки в 8, 9, 10 графе программа делает автоматом.

MarinaK
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 175
З нами з: 31 серпня 2010, 05:00

Повідомлення MarinaK »

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 11.01.2011 р. N 547/7/16-1117



Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим,
областях, містах Києві і Севастополі


Щодо наказу ДПА України від 21.12.10 № 969



Державною податковою адміністрацією України з метою забезпечення практичного застосування статті 201 розділу V Податкового кодексу України (далі – Кодекс) було розроблено наказ Державної податкової адміністрації України від 21.12.2010 №969 „Про затвердження форми Податкової накладної та порядку її заповнення”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.12.2010 за №1401/18696 (далі – наказ №969), який набуває чинності з дня офіційного опублікування 10 січня 2011 року („Офіційний вісник України” №101, 2010).

Наказом №969 затверджені в новій редакції форма Податкової накладної та додатки до неї, а також Порядок заповнення податкової накладної (далі – Порядок).

Крім того, наказом №969 визнано таким, що втратив чинність наказ Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997 №165 (далі – наказ №165), яким було затверджено попередню форму Податкової накладної та порядок її заповнення, а також накази Державної податкової адміністрації України, якими були внесені зміни до зазначеного наказу.

Форма податкової накладної, розрахунок коригування кількісних і вартість показників до неї (далі – Розрахунок коригування) та порядок її заповнення зазнали деяких змін на відміну від редакції, затвердженої наказом №165 (із змінами та доповненнями).

Зокрема, у зв’язку з тим, що податкові накладні, які відповідають вимогам пункту 11 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, у верхній лівій частині податкової накладної та Розрахунку коригування введено нове поле „Включено до ЄРПН”, в якому робиться відповідна відмітка.

У випадку коли оригінал податкової накладної залишається у продавця, у полі „Залишається у продавця” робляться відповідні відмітки – проставляється позначка „Х” та тип причини відповідно до пункту 8 Порядку (наприклад: 01 – Виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною; 02 – Постачання неплатнику податку і т.д.
Оригінал Видається покупцю
Включено до ЄРПН
Залишається у продавця
(тип причини) Х
0 2
Копія (залишається у продавця)
(Потрібне виділити поміткою "Х") ).

Звертаємо увагу на те, що на відміну від форми податкової накладної та додатків до неї, затверджених наказом 165, відповідно до яких непотрібне виділялось позначкою „Х”, в новій редакції наказу №969 позначкою „Х” виділяються потрібні поля.

Крім того, у випадках, коли всі примірники податкових накладних залишаються у особи, що їх виписала (пункти 8.1 – 8.4 Порядку), у рядках "Індивідуальний податковий номер покупця" та "Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця)" проставляється нуль.

У разі постачання товарів/послуг, оподаткування яких передбачено за нульовою ставкою, у розділі ІІI та графах 8 і 9 податкової накладної також проставляється нуль.

Слід зазначити, що платники податку на додану вартість складають окремі податкові накладні за видами діяльності, що передбачають спеціальний режим оподаткування, та зазначають у порядковому номері накладної після дробу код відповідної діяльності – 2, 3 або 4, відповідно до пункту 3 Порядку (наприклад, податкова накладна, складена платником податку за діяльністю у сфері сільського, лісового господарства, а також рибальства відповідно до статті 209 Кодексу, що має код діяльності 2, буде мати такий порядковий номер
1 2 3 / 2
).
При цьому, у разі складання окремих податкових накладних за видами діяльності, що передбачають спеціальний режим оподаткування, філією чи структурним підрозділом платника податку порядковий номер податкової накладної встановлюється з урахуванням присвоєного числового номера філії (структурного підрозділу) і визначається виключно числовим значенням після коду діяльності (наприклад, податкова накладна, складена за вищезазначеним видом діяльності філією, якій платником податку присвоєно числовий номер „12”, буде мати порядковий номер
1 2 3 / 2 0 1 2
).
У разі складання податкових накладних філією чи структурним підрозділом платника податку за операціями по загальних видах діяльності порядковий номер податкової накладної встановлюється за вищезазначеним принципом, при цьому у клітині, передбаченій для коду діяльності, значення будуть відсутні (наприклад, податкова накладна, складена філією, якій платником податку присвоєно числовий номер „12”, буде мати порядковий номер
1 2 3 / 0 1 2
).
Аналогічне стосується і Розрахунку коригування.

Відповідно до наказу №969 з форми податкової накладної вилучено розділ „Товаротранспортні витрати” як такі, що повинні зазначатись в розділі І податкової накладної, розділ „Надано покупцю: надбавка(+)/ знижка (-)” та відповідно розділ „Усього по розділах I + II ± IV”.

Крім того, з Розрахунку коригування вилучено графи 12-15.

Одночасно звертаємо увагу на те, що у разі якщо Розрахунок коригування складається платником податку до податкової накладної, яка відповідно до пункту 201.10 статті 201 розділу V та пункту 11 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр), такий розрахунок надається покупцю тільки після його реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.

У разі коли продавець складає розрахунок коригування до податкової накладної, що не підлягає реєстрації, у зв’язку з чим загальна сума податку за операцією з постачання товарів (послуг) досягає обсягу, визначеного пунктом 11 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, до Реєстру в обов’язковому порядку вносяться відомості, що містяться у такому розрахунку.

При цьому Розрахунок коригування до податкової накладної, відомості якої не внесено до Реєстру, реєструється після реєстрації такої накладної незалежно від дати її складення.

Заступник Голови
О.М. Любченко




И где здесь про прочерки?

AntonLazo
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 714
З нами з: 24 листопада 2010, 06:18

Повідомлення AntonLazo »

MarinaK писав:Всю отчетность делаю на програмном обеспечении налоговой. Обновления беру у них на сайте. Специального заполнила налоговую накладную. Прочерки в 8, 9, 10 графе программа делает автоматом.
Дело в том, что очевидно какие-то "умники" решили распространить фразу из письма №547 о том, что в новой НН пометкой Х выделяются нужные поля вместо ненужных на всю НН, когда это касалось информации в левом верхнем углу и, как говорится процесс запустили в ход... Бумаги не жаль?!

ximi4
УченикУченик
Повідомлень: 9
З нами з: 18 лютого 2011, 06:18

Повідомлення ximi4 »

что-то я не поняла, так в 8, 9,10 гр. налог наклад. надо ставить: прочерк, крестик или оставлять пустую????

Відповісти

Повернутись до “ПДВ”