бух.проводки НДС

Розділ V ПКУ
Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8512
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1885 разів
Подякували: 6484 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

Спойлер
[spoiler писав:ОльгаС post_id=715635 time=1688026170 user_id=29484]
Декларация считается отдельно. В бюджете у вас всегда будет переплата. Либо пишите письмо на возврат (в кабинете), либо оставьте для штрафов. Возврат только на р/счет, на электронный нельзя.
Я когда звонила инспектору, она мне сказала, что вернуть можно на электронный, но при этом это не увеличит лимит.
Как быть с минусом в реестре транзакций?
[/quote]
[/spoiler]
Мінус в реєстрі транзакцій в колонці "Залишок на рахунку" ? Тоді в настпуній кол. має бути Залишок заборгованості ?
Якщо так - то це несплачені задекларовані ПЗ
Не забувайте, що ПЗ сплачуються тільки через СЕА

Елена_А
Гений
Гений
Повідомлень: 344
З нами з: 18 лютого 2015, 13:31
Дякував (ла): 198 разів
Подякували: 193 рази

Повідомлення Елена_А »

Tasa писав:
29 червня 2023, 11:12
Я когда звонила инспектору, она мне сказала, что вернуть можно на электронный, но при этом это не увеличит лимит.
Поэтому нужно на расчетный, а затем самостоятельно на электронный, тогда лимит увеличится. У нас такая ситуация была, когда предыдущего бухгалтера перемкнуло во время очередной смены бюджетных счетов и она заплатила напрямую в бюджет.

ОльгаС
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 29
З нами з: 31 березня 2016, 15:59
Дякував (ла): 8 разів

Повідомлення ОльгаС »

Tasa писав:
29 червня 2023, 11:12
[spoiler писав:ОльгаС post_id=715635 time=1688026170 user_id=29484]
Декларация считается отдельно. В бюджете у вас всегда будет переплата. Либо пишите письмо на возврат (в кабинете), либо оставьте для штрафов. Возврат только на р/счет, на электронный нельзя.
Я когда звонила инспектору, она мне сказала, что вернуть можно на электронный, но при этом это не увеличит лимит.
Как быть с минусом в реестре транзакций?
[/spoiler]

Мінус в реєстрі транзакцій в колонці "Залишок на рахунку" ? Тоді в настпуній кол. має бути Залишок заборгованості ?
Якщо так - то це несплачені задекларовані ПЗ
Не забувайте, що ПЗ сплачуються тільки через СЕА
[/quote]

Так, заборгованність в реєстрі транзакцій є. Я задала питання інспектору чи буде за це штраф, вона сказал не звертати увагу на те що в цьому реєстрі заборгованність. Але мені вона спокою не дає. Я б краще зараз ще перерахувала кошти на електрон., щоб зменшилась заборгованність, а потім вже повертати з бюджетного рахунку.

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8512
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1885 разів
Подякували: 6484 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

ОльгаС писав:
29 червня 2023, 11:54
Спойлер
Tasa писав:
29 червня 2023, 11:12
[spoiler писав:ОльгаС post_id=715635 time=1688026170 user_id=29484]
Декларация считается отдельно. В бюджете у вас всегда будет переплата. Либо пишите письмо на возврат (в кабинете), либо оставьте для штрафов. Возврат только на р/счет, на электронный нельзя.
Я когда звонила инспектору, она мне сказала, что вернуть можно на электронный, но при этом это не увеличит лимит.
Как быть с минусом в реестре транзакций?
Мінус в реєстрі транзакцій в колонці "Залишок на рахунку" ? Тоді в настпуній кол. має бути Залишок заборгованості ?
Якщо так - то це несплачені задекларовані ПЗ
Не забувайте, що ПЗ сплачуються тільки через СЕА
[/spoiler]

Так, заборгованність в реєстрі транзакцій є. Я задала питання інспектору чи буде за це штраф, вона сказал не звертати увагу на те що в цьому реєстрі заборгованність. Але мені вона спокою не дає. Я б краще зараз ще перерахувала кошти на електрон., щоб зменшилась заборгованність, а потім вже повертати з бюджетного рахунку.
[/quote]

Щось вона дивне сказала :wacko:
Зазвичай то говорить про те, що були несплачені ПЗ по деці - ви це можете самі перевірити по зданим декам та транзакціях в кабінеті.
Ви вірно думаєте.
Краще закрити ту заборгованість, а потім вже дивитись що і куди.

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

ОльгаС писав:
29 червня 2023, 09:07
Добрий день. Допоможіть розібратися в залишках рахунків. Я нещодавно почала вести НДС і що в мене є на 01.06.2023.
Сальдо Дт 6412 = 65 081,47. По 315 Дт залишок на Казначейство (елект.адмін.подат.) = -17269,00, по СЭА НДС в УДК у Херсонськый обл. 54299,00 грн.
По декларації за травень від'ємне значення 25952 грн.
У стані розрахунків з бюджетом 76 129,44 переплата. Але при цьому на електронному рахунку 0 (зробила запит).
У реєстрі транзакцій = -51590,00 грн.
Попередній бух. каже, що переплата на бюджетному рахунку через УР на "мінус".

Як звести до кучі все не розумію :?

В червні я поповнювала ел.рахунок для реєстрації ПН. Заборгованність в реєстрі транзакцій зменшилась, ПН зареєструвала, переплата на бюджетному рахунку стала ще вище, на електронному рахунку знову 0.
Питання, якщо в мене вийде по декларації ПДВ до сплати. Мені знову прийдеться поповнювати ел.рахунок? Чи зарахується зменшення переплати на бюджетному рахунку?
Зменшення на бюджетному рахунку не буде, на жаль.
Все що задекларовано, повинно бути забезпечено грошима на ел. Рахунку пдв(
Раджу зараз вивіряти здані декларації, списання в бюджет та здані ури, звіряти із 6412 в обліку по періодам. Зійшлось - йдете далі. Потім вже йдете по рах.315 коли він поповнювався, на які суми та списання в бюджет.
Враховуйте, що списується із ел. Рахунку пдв задекларовані податки по декларації з пдв! (Правильні- неправильні, не важливо! Задекларовані. Хіба що в строк здана звітна нова все правильно спише в бюджет); задекларовані по ур на +. Ур на мінус ніяких взаєморозрахунків не несе(, в цьому разі виникає просто переплата на бюджетному рахунку і ФСЬО. В такому разі потрібно писати Заяву на повернення коштів із бюджету (зараз переплату повертають тільки на ел.рахунок пдв) тут теж танці з бубнами. Відправити заяву, звязатись із інспектором пдв щоб вчасно обробив. Не обробить вчасно, буде телефонувать щоб написали заяву на відмову повернення, бо їм, бачите, штрафи.
Надалі, УРів на зменшення уникайте, багато мороки. Або переносьте ПК на наступний період. Є ще ситуації, коли по митним декларація ПК «губиться», що потрібно уточнювати в періоді оформлення, тоді порада УРом «віднімати»приблизний ПК по податковим накладним із переносом цього ПК на наступний звітний період.
Мої думки. Підозрюю, все вище описане - як списуєтьс пдв в бюджет - попередній бухгалтер не знав. Не факт, що урів на мінус було не один і не два… І ще, можливо, в програмі якимись ручними проводками проводиться сплата в бюджет(я з цим в практиці вже зтикалась) може, якусь проводку не зробили в якомусь місяці, хоча в мене сплата на ел. Рах. Дт315-кт 311; списання в бюджет пдв дт6412 -кт315.

ОльгаС
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 29
З нами з: 31 березня 2016, 15:59
Дякував (ла): 8 разів

Повідомлення ОльгаС »

Я перерахувала кошти з розр.рахунку на електронний, заборгованність в реєстрі транзакцій тепер не має, на ел. рахунку ще є 6468,00 грн.
На 01.07.23 на Дт 6412 сума 125551,43
До сплати по деклараціїї з ПДВ 3233 грн (кошти спишуться автоматично з ел.рахунку?)
в стані розрахунків з бюджетом 127719,44.
Чи можу я подати заяву на повернення з бюджету коштів і на який рахунок? Тільки на електронний чи можливо на розрахунковий? Хотілося б на розрахунковий, щоб перерахувати знову частину на електронний і поповнити ліміт.
Яку суму я можу подати в заяві?

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

ОльгаС писав:
15 липня 2023, 13:12
Я перерахувала кошти з розр.рахунку на електронний, заборгованність в реєстрі транзакцій тепер не має, на ел. рахунку ще є 6468,00 грн.
На 01.07.23 на Дт 6412 сума 125551,43
До сплати по деклараціїї з ПДВ 3233 грн (кошти спишуться автоматично з ел.рахунку?)
в стані розрахунків з бюджетом 127719,44.
Чи можу я подати заяву на повернення з бюджету коштів і на який рахунок? Тільки на електронний чи можливо на розрахунковий? Хотілося б на розрахунковий, щоб перерахувати знову частину на електронний і поповнити ліміт.
Яку суму я можу подати в заяві?
Раджу зводити переплату в бюджет вже після 30-го.
Хочете повернути кошти ? Заповнюйте заяву, повертайте. Я рада була, що хоч повернули на ел.рахунок без збільшення рег.ліміту у військовий час. Здається, на р/рахунок зараз не повертають зараз (минулим літом - так точно).

Buh0420
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 28 листопада 2021, 18:27
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Buh0420 »

Доброго дня.Добрий день. Підкажіть будь ласка що робити з податковим кредитом який завис на 6442 через те що постачальники реєстрували пільгові операції з ПДВ за 2022р?

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Buh0420 писав:
16 серпня 2023, 16:35
Доброго дня.Добрий день. Підкажіть будь ласка що робити з податковим кредитом який завис на 6442 через те що постачальники реєстрували пільгові операції з ПДВ за 2022р?
На 6443 перекиньте.
Інструкція пдв відмінена, але чим же ще нам керуватись?
:oops: А ви впевнені, що це точно той товар, що відповідає Постанові? Перечитайте)

Buh0420
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 28 листопада 2021, 18:27
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Buh0420 »

Так впевнена уточнювала в спеціалістів. Я собі знала, що потрібно почекати 365 і тоді списати, але виявляється не так?

Відповісти

Повернутись до “ПДВ”